• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARALDKotlíkaření
    Vítejte v klubu, který je věnován pravidelnému hraní a zpívání. Dříve jsme se scházeli v knihkupectví Krakatit, dnes v komunitním centru na Kampě. Tenhle klub slouží k domlouvání srazů, případně témat, atd. Obecně platí, že pokud se známe, tak jste srdečně zváni. Hosté v rozumném počtu jsou vítáni, zejména pokud dokáží slušně zahrát na nějaký hudební nástroj. :-)

    Tuhle akci v pozvánkách nazývám "Kotlíkařením". Berte to se značnou rezervou, hraje se všechno podle toho, ci chtějí hrát ti, kdo dorazili. Témata vyhlašovaná se hrají hlavně na začátku, pak už vybírá kdo chce co chce. PDF s nejčastěji hranými písničkami je ke stažení ZDE.

    Jackův smích - Hulíkův záznam písničky z 6. kotlíkaření 23.8.2012
    rozbalit záhlaví
    OLAPH
    OLAPH --- ---
    NELDE: si je přineste a když je zahrajete a lidi se chytnou, přidají se později... stejně se zpěvník nepojede od začátku do konce, ale podle zájmu...
    MIFKAL
    MIFKAL --- ---
    NELDE: Ne, jsme dva, ale asi to nestačí :)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    NELDE: obě bych tam taky přidala :-)
    NELDE
    NELDE --- ---
    To jsem fakt jediný, kdo chtěl přidat Možná se mýlím a Haleluja?
    HARALD
    HARALD --- ---
    Upravený zpěvník Nohavicy na páteční Kotlíkaření.

    Doplněno cca 6 dalších písniček. Děkuju Steinovi za zaslání připomínek. :-)
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    HARALD: opakuju si, a moc mi to nejde
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    HARALD: no, nereknou nic a pripadne chyby opravi?
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    MICHAEL: Zapomněl jsem dodat "od Vysockého v Nohavicově překladu". :)
    HARALD
    HARALD --- ---
    Jako oslavu příchodu z práce jsem dal dohromady akordy na Českého fouska. Jsem zvědav, co mi ostatní kytaristi řeknou na zápis akordů, protože jsem tam chtěl mít zaznamenány jak akordy, tak vydrnkávané basové struny a přitom to mít aspoň trochu čitelné.

    Zatím mám na to do listu ještě Přítel (jestlipak vzpomínáš si...), Pijte vodu, Stanice Jiřího z poděbrad. K ostatním se přihlásil maximálně jeden člověk.
    MICHAEL
    MICHAEL --- ---
    KOMPAS: Myslím, že Nohavica Vysockého různě spontánně počešťoval! :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    KOMPAS: Ovsem Voloda Vysocky take nemuze byt spatne...;-)
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    HARALD: Nikoliv, to je Píseň o příteli od Vysockého. Máme na mysli "Jestlipak vzpomínáš si ještě na ten čas" http://www.nohavica.cz/cz/tvorba/texty/pritel.htm
    HARALD
    HARALD --- ---
    Nemůžu z mobilu zareagovat na víc příspěvků, tak to píšu takhle hromadně:

    Přitel: je to taková ta "Řikal sis přítel můj ..."? Proč ne. Přidám.
    Grónská písnička .. Tím myslíte "my bychom umrzli, jim není zima"? nebo "Jdu po ledu"? Nebráním se jim, jen bych předtím dal jednoho až dva panáky :-)
    Kejklíře jsem už přidal, budou v další verzi
    Pijte vodu přidám.
    Láska je jak kafemlýnek ... přijde mi taková osobní Nohavicova. Nikdy jsem neměl chuť ji sám zpívat, byť se mi líbí. Je to víc zájemců o tuhle písničku?
    MIFKAL
    MIFKAL --- ---
    HARALD: Ty, které jsem navrhovala já, si třeba pamatuju, že jsme všechny na Kotlíkaření zpívali a obvykle je dávalo poměrně slušné množství lidí. A třeba Přítel podle mě patří mezi ty opravdu dost známé. :)

    NELDE
    NELDE --- ---
    Přidal bych Možná se mýlím (to jsme snad už i zpívali) a Halelujá (tam to asi bez textu dá málokdo celé).
    A taky se přimlouvám za Grónskou písničku.
    Co Kejlklíři, Láska je jako kafemlýnek a Pijte vodu,
    OLAPH
    OLAPH --- ---
    přítele zpívá i na koncertním cd, které zná kdekdo.
    HARALD
    HARALD --- ---
    Přihodil jsem Potulné kejklíře a Vlaštovko leť. Docela se trápím na Českém fouskovi, ale to dám. V plánu mám Stanice Jiřího z Poděbrad a Svatební.

    Fakt myslíte, že u těch dalších navrhovaných to budou zpívat víc než 2 lidé?
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    HARALD: Přítel je myslím celkem známý, Vlaštovko leť tak středně. Rakety ti odpustím. :)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    jéje, zase minu nohavicu :-( snad bude i nohavica potřetí, až se vrátím :-) zpívání mi tu chybí :-)
    PERTAKOIN
    PERTAKOIN --- ---
    ALIANOR: No ale ta je taky moc pěkná :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    HARALD: Vlastovka je jedna z mych nejoblibenejsich Nohavicovych ever...
    ALIANOR
    ALIANOR --- ---
    Me osobne chybi Muj pes, ale to uz je profesionalni deformace :)
    HARALD
    HARALD --- ---
    Udělám někdy v týdnu update. Je pár Nohavicových písní, které fakt nemám rád, ty tam nedám (z uvedených Jacek, Husita, Rakety), u dalších jsem ale jen překvapen, měl jsem za to, že jsou prakticky neznámé (Vlaštovko leť, Přítel, Český fousek). Takže názory vítány.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam