• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: btw. od nas znamena od koho?:)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: Ma to asi 5x5 cm, a byla to prvni vec co mne na thingiversu zaujala pri brouzdanim nahodnejma modelama;)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AXTHEB: ja bych to vyfrezoval primo do vosku,nevim jak je to velke, ale asi by to slo i rychlejs, tu pul hodinu jsem uvazoval i s pripravou, ale zda se ze je to celkem mrnave a zrovna tohle odlejt z hliniku jinak nez tlakove bych rekl ze nepujde, pac ten hlinik nezatece vsude

    k cemu ten dil vlastne je?

    na tzhle drobne a mensi veci je vhodnejsi spis stereolitografie
    napr tu, znam je osobne (kupovali od nas krokac na posuv do jejich tiskarny) a vytisky vypadaj velmi fajnove, vrstvy maj 0,05mm
    3D tisk
    http://3dtisk.blogspot.com/
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: Ja si to popravdě nedokážu představit, s těma pružícíma tentononc. Já bych to s 0.15mm vrstvama tiskl hodinu.

    S tim že se mi jich na plochu vejde 9, takže to muzu dát tisknout, jít chlastat a druhej den si to vyzvednout.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AXTHEB: maximalne pul hodiny


    PROFOR: to je prave omyl, liti na ztracenej vosk se pouziva na presne liti a delaj se tak treba prave tela modelarskych motoru, navic pokud budes chtit tech kusu vice a budes to formovat do sadry a ne do pisku a tedy o ten model prijdes tak to se docela nacekas nez natisknes dalsi.

    a na stirling bych telo spis frezoval nez lil pokud to nebude nejak moc velke, bez obrobeni funkcnich a dosedacich ploch ti ten odlitek stejne nebude moc platnej
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PROFOR: Jojo, k nam do brmlabu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: Jak dlouho budeš modelovat z vosku něco jako www.thingiverse.com/thing:6589
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    JVCNC: Tak si predstav odlitek treba u takoveho stirlingova motoru. Odlit samo o sobe je trivialni. Problem je udelat rozumny model. Je jedno, jestli ze dreva nebo z vosku. A to mi 3d tiskarna resi. Jasne, ze pokud si chci udelat z vosku nejaky jednoduchy a ne moc presny tvar, tak to je asi rychlejsi udelat tak. Ale u slozitejsich tvaru imho 3d tisk vede.
    Pamatuju si, ze u nas ve fabrice (kdyz jsem jeste delal strojarinu) byla modelarina dost cenena profese.

    AXTHEB: Kluci z brmlabu a linux.cz mne na Vltavskou tahaji docela dlouho, tak snad se tam nekdy stavim... Teda jestli jsi myslel tam. :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: i s vymodelovanim?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AXTHEB: akorat nez to vytisknes, ja uz budu mit odlito
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: Co ja vim tak PLA se da ze sadry vypalit uplne beze zbytku
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PROFOR: Hele prijd, pokecame, ukazu ti co to umi.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    PROFOR: na liti hliniku jsou lepsi voskove modely na liti na ztracenej vosk zaformovane do sadry bez delici roviny
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    AXTHEB: Ty jo - dik! Tady uz povrch vytisku vypada celkem pouzitelne a ne tak potrhane. Jsem strojar - tak mne napadlo, ze takhle by se dobre delaly modely pro zaformovani pro odlevani z hliniku. :) Neb modelovat ze dreva neni sranda.
    Jinak u toho Reprapu mi prijde jeho konstrukce drobet subtilni (tudiz tam bylo nebezpeci rozkmitani cele soustavy). Teda - aspon jedna z tech prvnich verzi - nevim, kam se Prusa dostal ted. :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PROFOR: Jinak pokud chceš krabici v tomhle cenovym rozmezí, tak ultimaker je rychlejší a preciznější než makerbot.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AKA_THE_A: Těžko. Leda tak sbalit někoho kdo to bere po většim a usypat si. Co vim lidi co to brali po "malym" brali 100 kilo od každý barvy a víc.
    On ti asi taky nikdo 20 kilo nevyextruduje.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    AXTHEB: menší dotaz, daj se někde koupit granule v menším (ne 20kg pytel) množství?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    lépe než co? :)
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    AXTHEB: Otazka je, zda je srovnatelna kvalita povrchu a presnost... Nebo uz je na tom Reprap lepe?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam