• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    MICA
    MICA --- ---
    JENIIK: No spíš než rezonance a jiný dynamický voprcajtungy, by mě zajímalo jak velkou chybu způsobuje to natahování řemene, které není lineární, že :)
    Nejspíš to půjde asi řešit tím, že ta konstukce kterou ty řemeny nesou se udělá co nejlehčí mno. Řešit to softwarově by šlo taky, ale to musí bejt hroznej vopruz vylaďovat pro každej stroj jiný konstanty :)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    MICA: moc ne. Ale můžeš to podložit a pak ty rezonance při velké akceleraci prostě a jednoduše potlačíš. Ne že bych to měl už hotové, ale půjde to ;-)
    MICA
    MICA --- ---
    BYDK: No jo, ale kolik váhy nese řemen v tiskárně (staticky žádnou) a kolik nese u tohodle...

    JENIIK: Problém s pružností ale vykompenzovat u týhle konstrukce uplně nejde ani ukrutným napnutím řemene, nebo jo? :)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    MICA: řemeny jsou v pohodě, jejich problém jsou vibrace, ale to se dá řešit.
    BYDK
    BYDK --- ---
    NEvim ale prijde mi, ze klidne pouziju veci z tiskarny ci kopirky a ta ma presnost rekly bych dostatecnou. Co myslite? :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    a těžší, hučnější a asi i pomalejší.
    MICA
    MICA --- ---
    a o řád dražší :))
    MICA
    MICA --- ---
    JENIIK: Já bych řekl, že nejvíc na pikaču je ten řemen. S kuličkovou závitovkou si myslím, že by to mohlo být přesnější i o 2 řády
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    PROFOR: Vím, jak jemně mi reaguje mendel 90 na jakoukoli vůli. Když si představím, že je to na pružných plastových ramenech a že klouby nejsou nic moc, jímá mě hrůza. Má to krásnou kinematiku, ale lineár je lineár.
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    MICA: To neni - taky to nejsou jedine modely, ze ano :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MICA: stavějí to hackerspace v brně :) asi bych doporučil se na to jít mrknout :D
    MICA
    MICA --- ---
    PROFOR: Must haz! I když teda přesnost 0.25 mm neni žádný terno :)
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    JENIIK: Tak samozrejme v tomhle provedeni se to vetsinou pouziva pro manipulatory... A ne na silove veci - coz ale 3D tisk neni. U nej zalezi na zakladni konstrukci s temi motory a pojezdy. Jinak ty manipulatory pracuji s pomerne vysokymi presnostmi. Silove je to podobne jako u toho 3D tisku.
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    RAINBOF: Zajimave koncepty... Take jsem videl par dalsich podobnych mechanismu...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JENIIK: Na tom nic hezkeho nevidim.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    Je to krásné. A ještě hezčí bude, až to ve všech těch kloubech nachytá vůle ;-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PROFOR:
    tohle mi posilal vcera kolega vic zde http://wiki.base48.cz/Rostock
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    PROFOR: Jen je skoda, ze neni videt poradne na ten indikator :)
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    Nevim jestli to tu nebylo, ale zajimavej koncept posuvu pro 3d tiskarnu:
    Rostock delta robot 3D printer prototype - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=AYs6jASd_Ww&playnext=1&list=PLC67447C87D9647C5

    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    New carbomorph plastic composite for 3d printed electronics
    http://nextbigfuture.com/2012/11/new-carbomorph-plastic-composite-for-3d.html
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    tak jsem na to s pomoci prisel je to zamkama, a navic to arduino je to vzdy zapise znova...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam