• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    JENIIK: hmm toho jsem se bál :)

    To si těch čidel radši objednám víc než 5..
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    A nutno podotknout, že 90 stupňů na skle je kolem 110 stupňů na čidle pod heated bedem.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    THEODORT: sklo kolem 90 celsia, napatlaný acetonem s troškou rozpuštěného ABS, hotend mezi 230 - 270 podle typu a umístění teplotního čidla.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    Dik, on tenhle je pomerne specifickej a nechce se mi prozatim vrtat ve firmware, takze tentokrat Farnell :)

    btw, jak tisknete ABS.. vyhrivanej stul/ nevyhrivany sklo, teploty aj.?
    MICA
    MICA --- ---
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    THEODORT: GES? GM electronic?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    Kde berete nahradni dily? Se mi nekam ztratily udaje pro prihlaseni do Farnellu a potreboval bych termoodpor do hot-endu.. like this one http://cz.farnell.com/epcos/b57560g104f/thermistor-ntc/dp/3878697
    PULP121
    PULP121 --- ---
    AKA_THE_A: vidíš! to mě vůbec nenapadlo.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    PULP121: jestli máš funkční plastovej model kterej nevadí obětovat, můžeš se poptat jestli by někde neudělali odlitek na ztracenou formu ;-)
    PULP121
    PULP121 --- ---
    PULP121: resp. rád bych se vešel někde kolem pěti, šesti stovek. tolik ty praporky stávaly dřív nový. v roce 95...
    PULP121
    PULP121 --- ---
    PULP121: tak pán z innomie mi řekl, že to je sice hezký že se 3d tisk tak medializuje a že když jsem si někde přečetl že domácí tiskárna stojí třicet a že jeho stála dvanáct mega atd atd. prostě chtěl pět tisíc? trochu přepal..:-) vytisknul jsem je v absku ve vrstvě 0.2 mm a po zabroušení šlapou líp než originál. akorát z plastu jsou mi k ničemu. tak jestli máte někdo tip nebo známého u 3d tisku kovem a mohl by to jen vysintrovat a třeba přihodit k nějaké zakázce, byl by to luxus. jinak samozřejmě uvítám jakékoliv další tipy. cnc centrum a pod. díky!
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    ZELENY_CAJ: nene, ve sliceru máš možnost ještě přidat meteriál bokem, nevím teď které menu, ale to si najdeš.

    Šířku lajny řeš až jako druhej krok.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    JENIIK: Jo, pridanim materialu sem pochopil zvetsit sirku linky..? Mel sem tam default, takze kdyz mam trysku 0.4 a nastavim extrusion width na 0.8, melo by to davat vic materialu, je to tak? nebo je to defaultne nastavene na 2*sirka trysky a mel bych timpadem nastavit vic, treba 0.9? zkusim ted tisk s 0.8 a uvidim.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    ZELENY_CAJ: přidej tomu hlavně materiál...
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    mam tam default, nastavim teda 0.8 a uvidim. Diky vsem za rady:)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    ZELENY_CAJ: tak mu přidej matroš... Jakou tam máš nastavenou šířku linky? Měla by být kolem dvojnásobku šířky trysky...
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    JENIIK: slicer verze 1.0.0
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    ZELENY_CAJ: pokud dobře vidím, tak tam máš málo materiálu. Velikostí modelu nic nezměníš. Čím připravuješ gcode? Delaminace je oddělování jednotlivých vrstev.

    Jinak takovýhle objekt by to mělo dát bez problémů.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    JENIIK: Co to znamena delaminovat? prikladam fotku te vrstvy po odlomeni, pseudosipkou jsem tam vyznacil misto, kde se oddelilo jakoby i jedno vlakno. Resenim by tedy mohlo byt predelat model tak, aby tloustka steny valce byla o trosku mensi nez je nasobek tloustky cary, a tisknout pomaleji, pripadne vice predmetu najednou?

    JENIIK
    JENIIK --- ---
    ZELENY_CAJ: filament bych acetonem fakt nečistil, zustane ti ho pulka v ruce. A ne, olej na to nema skoro žádný vliv.

    Imho se potýkáš s tím, že se tisk smršťuje a vnitřní pnutí ve výrobku si holt najde cestičku, jak se prodrat ven. Obecně bych se taky podíval na šířku čáry, pokud není alespoň 0.8 ve tvém případě, pak se to může delaminovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam