• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: nez jsem si to precet, tak jsem zkusil nastavit pomalejsi rychlost, tzn. v kissliceru: loops: 20mm/s, solid: 45mm/s, sparse: 52,5mm/s namisto 25, 55 a 60... zda se, ze to tiskne uz lip, akorat u solidu na zacatku to parkrat preskocilo... Treba mam naky divny PLAcko :D co ja vim... anebo jsem mel misto 3mm struny vzit 1,75 (i kdyz to nevim, jestli by mi to tiskarna sezrala, to asi ne, coz (neni na to to spravny podavaci kolecko)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Za normalnich podminek je tisk PLAckem jednodussi nez ABSkem, s vyjimkou chybne navrzenejch nebo vadnejch hotendu:) Ale pro zacatek skus pred tiskem dat M220 S50 (snizi vsechny ryhlosti na polovinu) a dej vedet, jestli to nejak pomohlo.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: stezovat si muzu u nej, tady hledam hilfe :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Si stezuj u nej, at nema pocit ze ty jeho tiskarny sou bezchybny ;)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: s abs neni problem. mam prusa i3, takze asi nakej ten jeho hotend.
    Jsem ted zkusil hodne pritahnout ty tlacici srouby na extruderovy kolecko, tak uvidime...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: co mas za hotend? s ABSkem ti to chodi dobre?
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Jsem si poridil PLA, a ted zapasim s tim, ze mi to vubec nechce vylyzt z extruderu... mam 3mm drat a mam pocit, ze se proste dost neohreje, aby pak sel ven... kdyz dam v pronterfacu extrude par mm, tak to relativne jde, jakoze se to umoudri, a kdyz pak hned dam print, tak uz zacne kolecko u extruderu preskakovat a proste skoro nic z toho neleze.. A to mam teplotu i docela vysoko.. 230°
    Nevite, co s tim?
    MATT
    MATT --- ---
    A Low-Cost Open-Source Metal 3-D Printer | Joshua Pearce - Academia.edu
    https://www.academia.edu/5327317/A_Low-Cost_Open-Source_Metal_3-D_Printer
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    New Stratasys 3D Printer Makes Multi-Material, Full Color Parts in a Single Run | Singularity Hub
    http://singularityhub.com/...tasys-3d-printer-makes-multi-material-full-color-parts-in-a-single-run/
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    lol průša je ve forbesu :D
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    GHORMOON:
    AXTHEB:
    Ok diky, uz jsem nasel spolecnost, ktera vyrabi hrebeny prumyslove. Prej to pro ne neni problem.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VECTOR: Ne, hreben srovnatelnej s tim co koupis v obchode nevytisknes.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    VECTOR: jinak nejmensi rozmer zalezi na trysce, ale cara o tloustce 0.3mm ti stejne drzet nebude, takze pod ty 2mm bych nesel :)
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    VECTOR: zkus to, hlavne to tiskni "naplacato", pokud to budes tisknout do vysky, tak se ti to pri ty sirce ulomi stoprocentne pri prvnim pouziti :)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Zdravim. Mam dotaz - jaky nejtensi rozmer muze 3D tiskarna vyrobit? Potreboval bych vytisknout (nebo jinak z plastu vyrobit, bohuzel nevim jak) hreben, tloustka ale nesmi byt mensi nez 2-3mm, pricemz hroty budou samozrejme jeste uzsi. Slo by to? A je ten material dostatecne pevnej, jako "bezne" hrebeny? Diky za odpoved, ci pokud by mel nekdo tiskarnu k disposici a chtelo by se mu do toho. Potencialne radove vetsi mnozstvi objednavek, kdyby to fungovalo..
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ZOLTAN: kdyz dodas rozmery tak muzu mrknout jestli se mi to do 4 osky vejde
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    GHORMOON: nasel jsem http://grabcad.com/library/tiger-tank/files/tiger%20tank.x_t co to z toho uriznout a naskalovat na tu trubku?
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    ZOLTAN: podle fotky to jde blbe, kdyz nemas presny rozmery ... asi nemas jeden kus na zmereni, co? jinak z modelu vytisknout to pak uz neni problem, na reprapu z abs/pla, pripadne pak naky cnc, no :)
    ZOLTAN
    ZOLTAN --- ---
    JVCNC: Bohuzel nemam, jen poptavam, jeslti nekdo dokazete zhotovit....
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    a 3d model mas? jak to ma byt velke? max prumer x delka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam