• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    AXTHEB, RAINBOF: bezva, diky za reakce. jdu zjistovat, kde sehnat potrebne veci a za kolik.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ERED_MITHRIN:
    myslim ze z toho ze i3 je proste na stavbu pomerne jednoznacna tiskarna se snizenym poctem tistenych dilu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ERED_MITHRIN: Vychazin z toho, ze sem posledni dva roky stravil znacne mnozstvi casu praci na i3, abych odstranil maximalni mnozstvi oseru pri stavbe :)
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    AXTHEB: sdelil bys prosim, z ceho vychazis? at si udelam predstavu. kdyz jsem pred par dny koukal na videa o i2, tak si nekdo stezoval, ze to neni az tak stabilni, coz i3 dle popisu resi. nebude ale diky tomu tezsi ji sestavit? mozna se obavam zbytecne...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ERED_MITHRIN: i3, jednoznacne.
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    zaujaly me 3d tiskarny a tak jsem si rekl, ze by bylo fajn nejakou mit k vyzkouseni (nemam pro ni zadne specificke vyuziti, jen cira zvedavost). dosel jsem k reprap tiskarnam, jejichz model replikace se mi strasne libi. napadlo me tedy, ze by bylo vynikajici stravit nekolik veceru/vikendu s bandou pratel nad hromadnym tvorenim tiskarny. jelikoz nejsme zadni zkuseni budovatele, nasledoval jsem doporuceni reprap stranek a vybral si model prusa mendel, ktery ma byt nejjednodussi. soucasne je k nemu i video serial, takze jsem si rikal, ze nam to ulehci praci.

    mel bych na zdejsi zkusenejsi dotazy:
    - je muj vysledny nalez vhodny pro vyse uvedene ucely? pokud ne, doporucili byste jiny model?
    - pokud ano, je lepsi i2 nebo i3? pricemz lepsi myslim jednodussi na sestaveni...
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    Kim Dotcom
    @KimDotcom

    *Buys a 3D printer
    *Prints a 3D printer
    *Returns 3D printer

    Twitter / KimDotcom: *Buys a 3D printer *Prints ...
    https://twitter.com/KimDotcom/status/434537715363635201
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    prisel mi na prusu i3 reprap smart controller a kdyz se pohybuju v menu, obcas mi nahodne pri pohybu v menu samo sepne tlacitko na rotacnim enkoderu, nevite cim to muze byt? uz sem ho vymenil a porad nic...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: obavám se ze to není to co Josef potřebuje
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Dam vedet :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: hmmm, ze bych mu nabidl nejakej crm soft? ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: :D no pokud to bude na Josefovi tak to možná bude delší než by jeden čekal.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Kolegou myslis psa? Martin uz u nej nedela, prej se snazi udelat pro sebe.RAINBOF:
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: neni; napíše ti za tejden ten jeho kolega. hádam...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Uvidime jestli je v supportu tak aktivni jako v PR ;)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: Uz jsem mu napsal, tak uvidime, co rekne...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Odkud to placko mas? Je to nejaky specialni (perletovy, kovovej efekt, zvysena houzevnarost)? Ja sem treba tiskl ze zlatyho z reprapsource a s tim se muselo pomalu, nebo impact modified z diamondages je na tohle hodne citlivy.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Rekni to Josefovi, je to jeho design trysky a jeho design extruderu (se kterym nemam zkusenosti), treba je to nejaka uplna blbina. Normalne bys mel mit rychlost tisku omezenou pevnosti tiskarny a vykonem motoru, ne rychosti extruze. Ja muzu 'bez potizi' na me i3 tisknout 120, extruder to dava ale je to pak hnusny (krivy)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Zas jesteli nemam moc utazeny ty sroubky... u podavaciho kolecka :D
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: jsem zvednul teplotu na 260 (jako na abs) protoze na 230 to na zacatku proste vubec nechtelo lyzt... nechapu. Dal jsem tedko na tebe a dal rychlosti na pulku. Ze zacatku se tomu zase nechtelo, ale jakmile udelal to ohraniceni okolo, tak se vzpamatoval a uz to z nej leze. Ale je to ultrapomaly teda :D
    Tot otazka, jestli pla se tiskne obecne pomalejc nez abs.

    Ale porad mi nejde do hlavy to, ze kdyz manualne tocim tim koleckem, tak to jde proste o dost vic ztuha nez u abs, pritom pla ma mit nizsi teplotu... (to je asi tou tryskou, coz)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Jo a u prusanozzle neni 230 stupnu na PLAcko nijak vysoko, ten hotend ma hodne malou zonu kde se to zahriva takze je potreba to proste palit vic. Ja s prusanozzle tisknul na 235.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam