• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    3D printed house in just 24 hours - Interesting Engineering
    http://interestingengineering.com/3d-printed-house-in-just-24-hours/
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: No ten čínan to měl za stejný love jako má teď filamenty Alza :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Nemelo by, resp. to melo byt nekde nastavitelny. Spis jestli v tom neni smeti a bublinky, to byva u levnych cicanu casty problem.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MICA: takže menší ale poněkud přesnější? Zajímavý... :D
    MICA
    MICA --- ---
    AKA_THE_A: Naštěstí 0.01 :) Prostě kdyby to chtěl trefit tak to imho trefí, ale... :)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MICA: +-0,01 nebo 0,1? :D
    MICA
    MICA --- ---
    Hmm tak už mi přišel první filament z eBay. 1.75 +-0.05 pro číňana samozřejmě znamená 1.70 +-0.01, doufám, že to tiskárně od Solidoodle nebude vadit
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    VEVERAK: pokud si troufáš, můžeš pozměnit zpětnou vazbu v PC zdroji, pak se můžeš zbavit tý žárovky a regulace 12V větve bude stabilnější...

    Ale beware!!! Když to zvoráš, tak to obvykle končí (doslova) výbuchem spínacích tranzistorů. Zároveň tim znemožníš použití zdroje pro napájení PC...
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    AXTHEB: dekuju, pomohlo to

    bohuzel zjistuju ze pri extrudovani delsiho useku je teplota 254/270C (behem zapnuteho zahrivani heatbed, bez pohybu)

    po par doporuceni na #reprap jsem premeril zdroj, behem zapnute trysky a heatbedu ma 11.5V a kdyz heatbed dosahl 115C tak to stouplo na 11.7V .... ovsem bylo mi receno ze to je porad nepouzitelne poradne :-/ (coz odpovidam tomu co mi to udelalo behem extrudovani)

    pouzivam 600W ATX zdroj z PC, 5V je zatizena halogenovkou (12V, 50W)...

    => abych se zbavil problemu je asi idealni koupit "tradicni 12V zdroj" ?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    The first transparent 3D-printed skull has been successfully implanted | ExtremeTech
    http://www.extremetech.com/...the-first-transparent-3d-printed-skull-has-been-successfully-implanted
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB: a chladi i tu stopku nad topenim
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VEVERAK: skus posunout topeni nahoru co to da
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    Zdravim!

    je tu nekdo kdo byl schopen sprovoznit na Prusa Nozzle mk2 ?
    posledni tri dny se ho snazim naladit na https://www.reprapsource.com/shop/show/6876 a nejsem schopen....

    furt dochazi k zasekavani (dopracovaval jsem se k teplote 260/265) behem tisku.... a fakt uz nevim co s tim delat :-/
    autotune nastaveny, ventilator funkcni, mam pekny tunel kolem chladice nozzlu, PWM na 100% vykonu

    muj posledni uspech je ventilator na 40% (mam vlastni), 280C (realne mel kolem 270) a ve vzduchu to tlacilo filament, ovsem zasekavalo se to ... (stacilo potlacit rukou)



    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Report. Jelikoz mi 3x spad prohlizec a pisu z mobilu, tak to zkratim. PLA z nc.cz. vzal jsem zeleny. Je transluentni a sviti pod UV. Coz je dobre pro mne. Prusa nozzle chce vyssi teplotu cca 250* jinak se tomu chce ztuha. Ale taky to mohlo bejt zbytkama abska z minuly struny. Jeste to budu dal zkouset.ale prumer zbeznym merenim suplerou je fakt 3,0mm coz je dobre
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Tak jsem si objednal PLA z VISOPIMUS... tak uvidime jak bude kvalitni. hlavne aby nebylo zas vetsi prumerove :D :D jinak se z toho zblaznim :) Pak napisu report.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    resp. ty 1.75 sou prej ok ( THEODORT ), ty 3mm maj asi mesic.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Zatim teda nevim o nikom kdo by je koupil, takze nemuzu rict jaky sou.
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: To že má alza filamenty za stejný peníze jsem nevěděl právě :(
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Dyt to vyjde na stejny prachy jak ta alza:) A nemas si kam jit stezovat:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam