• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Vypozoroval jsem, že to vzniká hned na začátku u prvního obvodové lajny
    (nenakreslí se celá, material se začne extrudovat asi tak za 3 cm) a dále je to pozorovatelné u hodně
    krátkých vektorů (nevyextruduje se žádný material) a u vektorů, které jsou "ve vzduchu" (I když jsou
    krátké, tak se stejně extruduje velmi málo materiálu. Zvláštní je, že dlouhé vektory se tisknout naprosto
    bez problému už od začátku vektoru.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Podrobnej popis
    MICA
    MICA --- ---
    okok zakrytuju. Teď je nejakutnější problém to, že extrudér občas nedává plast když by měl, hádám, že to bude ve nastavení Slic3ru
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Kazdopadne zakrytovat by melo pomoct hodne. S tim pridavanim teploty bacha, kdyz to prezenes tak ti ten plast muze hnednout :)
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    MICA: tak nez ti odpovi nekdo fundovanejsi, zkusil bych zvysit heatbed treba na 115 (odlepovalo se mi to stejne a prestalo kdyz mam hotbed na 124) ..
    MICA
    MICA --- ---
    Tak první tisk vyšel lépe než jsem čekal, jen to vypadá, že je v řemenech nějaká zrada, protože místo
    dokonale kruhů to dělá takový patvar a krajní packy se už při tištění odlepily i když jsem použil heatbed.
    Měl bych zvýšit teplotu heatbedu (teď jsem měl 105°C) nebo by mělo víc pomot Solidoodle zakrytovat?





    MICA
    MICA --- ---
    Hmm koncovej spínač v X namontovanej tak, že dřív než na spínač to narazí na mechanickej konec a teď
    ještě koukám, že slevnili zakrytovanou verzi na 499 USD a já kupoval nezakrytovanou za 599 USD.
    No, prostě klasika :)
    MICA
    MICA --- ---
    V pohodě opraveno a může se jít ladit. Jen teda nic moc první dojem :)
    MICA
    MICA --- ---
    Pojezdy nepřidělaný, na volno, přetrženej řemen v jedný ose, extruder bez vymezenejch vůlí. No koukám, že kucí z Brooklynu jsou větší matláci než číňani, heh.
    MICA
    MICA --- ---
    Tak dneska mi došel Solidoodle. Vypadá to že je víc DODO než jsem čekal :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Nevim o tom. Neni to prakticky prodavat, pac neni standardizovany uchyceni na carriage
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    zdá se mi to nebo u nás nejde koupit celej hotovej extruder ?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Ma ta otazka asi podobnej smysl jako ptat se proc sako na miru stoji desitku kdyz latka vyjde na dva tisice.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Protoze Prusa musi neco zrat, platit najem a tak. Plus ty soucastky z kterych to je slozeny vyjdou asi na 16, protoze to nesklada z srotu.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    Proč Prusa i3 stojí 24k, když díly na něj stojí 11k? (reprap)
    ZALI
    ZALI --- ---
    Zdar. Nevite, kde se da v Brne nakoupit zelezo a loziska na prusu i3? Idealne i hlinik a rezani :-) Ve na webu ferony to moc nadejne nevypadalo a vic toho neznam. Diky.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    3D printed house in just 24 hours - Interesting Engineering
    http://interestingengineering.com/3d-printed-house-in-just-24-hours/
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: No ten čínan to měl za stejný love jako má teď filamenty Alza :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Nemelo by, resp. to melo byt nekde nastavitelny. Spis jestli v tom neni smeti a bublinky, to byva u levnych cicanu casty problem.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MICA: takže menší ale poněkud přesnější? Zajímavý... :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam