• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    ZELENY_CAJ: bylo mi doporučeno: orbi-tech.de
    ZALI
    ZALI --- ---
    ZELENY_CAJ: PLA beru na 3draty.cz a zatím jsem s tím neměl ty problémy, jako zasekávání v hotendu atd. :-) Ale doporučuju platit normal převodem místo pay-u. Občas jsou s tim pak trable.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    AKA_THE_A: parada, diky, uz to vypada lip:) jeste tomu trochu dam a bude to snad idealni.

    Jeste jeden dotaz - kde doporucujete nakoupit bile PLA? Bral jsem z czechreprap.eu, ale maji vyprodano.
    Diky
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    ZELENY_CAJ: dej do trouby, 50-80°C tak na hodinku, jestli to nezmizí úplně, dej znova... (nebo rovnou delší čas, teplotu zvyšovat nedoporučuju)
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    zdar,

    zacal sem po delsi dobe zase tisknout a tohle mi dela ABS. Zaprve to zacalo prskat jak to jde z hotendu, za druhe je to tlustsi nez to byvalo (mam trysku 0.4 a z hotendu jde plast o prumeru pres 1mm) a za treti se v tom objevujou bublinky. Drive mi to ten samy filament nedelal. Tisknu na 230stupnu, predtim nebyl problem. Filament mi visi jen tak v pokoji, je mozne ze treba nejak nabral vlhkost? predem diky za odpoved.. Filament mam z czechreprap.eu

    Zkousel sem dat filament na 45min do trouby a dela to porad.

    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    muzu zkusit...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Co to udela kdyz zakazes retrakty? Teda mimo toho ze ten vytisk bude hnusnej :)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: jo, prusa skrze helpline mi rek, ze pouzivam tlustej filament :D pritom filament ma 2,9mm a ze mam pouzit teplotu 185°... ale to by nic nevylezlo :D pac to je moc studeny... Ale co jsem udelal to lepsi chlazeni hotendu, tak se mi to toliko nesere s tim (jinakbarevnym) pla :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Toho Prusi ses na to ptal? :)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Cus, dlouho jsem tu nebyl zas s nejakou chybou :)

    uz jsem si predelal vetrak na hotend, takze to ted chladi lip, ale s cervenym PLA mi to stejne dela po chvili to, ze se matros sekne... mam moc vysokou teplotu nebo ji mam nakopak zvysit? :) (Prusa nozzle, 230° - na ostatni pla je to ok)
    Zacne se to srat kdyz to dela mrizkovanou vypln :)

    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    koukam, ze zahlavi prazdny, nastenka taky, tak se zeptam... je tu nekdo, kdo je schopny mi za uplatu neco vyjet? Mam rozdelany neco jako https://wanderlustcameras.com/ jen to bude pouzivat univerzalni polaroid/mamiya zada a objektiv z nejaky stary sklopky. Hledal jsem jesli to uz nekdo neudelal, ale nic sem nenasel. Chtel bych to vychytat, aby to bylo kompatibilni s obema druhy polaroidovejch zad, tak tam bude trochu experimentovani. Dikec.
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---

    Prihazuju dalsi kousek, tentokrate varianta, ktera se vejde do Makerbota.
    Cherry Timberfill
    MICA
    MICA --- ---
    VEVERAK: Na solidoodle je možný kamerku umístit do izometrickýho pohledu, oo to bude krása :D
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    VISOPIMUS: ja ji mam uchycenou na i3 na x-ove ose :) tak at se diva zvrchu na to co tisknu
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    VEVERAK: akorat si jeste musim udelat nakej peknej drzak na tu webcam, aby tam bylo taky neco videt :)
    MICA
    MICA --- ---
    VEVERAK: Must haz :D
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    MICA: a nejvice cool na octoprinti webkamere je to ze to umi delat timelapse videa :)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: já věděl. že být líný znamená mít to zadarmo... ;-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    A když jsem to zavřel do krabice s tím, že mě zajímá, co to udělá když bude okolní teplota 70 stupňů, tak to začalo vyrábět plastovou jinovatku :-)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: já hlavně foukám zboku, to je imho blbě. A ne a ne si nakreslit hezký megafuker na hotend... ;-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GANDALFSEDY: Mne jdou PLA mosty nejlíp na 85% flow rate a 80mm/s nebo 95% flow rate a 20mm/s. Ty rychlý sou rovnější, ale občas se vlákno přetrhne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam