• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    VISOPIMUS: silicon bych tam nedaval, pokud mas kovovy loziska i tyce tak to neni nejvhodnejsi - pokud mas plastovy loziska tak by to slo, kov na kov urcite ne (ono to pujde otazka jak dluho) [ http://www.acc-silicones.com/applications/lubrication.ashx ]

    kov na kov radeji lithiovy
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    VISOPIMUS: Pokud je to zapatlaný od WDčka, tak to stejně budeš muset rozebrat, než tam dáš jinej ojel... WD je sice konzervant, ale rozpouští všechno ostatní, takže by ti tam ten ojel moc dlouho nevydržel...
    Jinak, možná jednodužší druh závady -> jak řešíš podávání flamentu? já ho mám na otočným kotouči, a stejně mi čas od času místo odvinutí zatáhne za hlavici a ona přeskočí.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Mno, muzes to skusit. Ale rozebrat to a nafoukat to lozisek dovnitr bude vzdycky lepsi ;)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Takze abych nemusel rozebirat, tak misto wdcka silokozovej olej? :)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MICA: WD je dobrý na čištění od starejch maziv ;-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Se ti tam toho moc nedostane a budes od toho mit vsechno zasvineny.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    Tak, bacha na to. WD je konzervant ("water displacement formula #40"), že to trochu (blbě) maže je jen náhoda.
    MICA
    MICA --- ---
    Já mažu silikonovym volejem, WDčko je akorát naftová chcanka nahovno s masivním reklamou :)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: no, do toho se mi prave moc nechce.. Ono jak jsem to porizoval uz sestaveny, tak se mi to nechce moc rozebirat, to bych to zas mesic daval do kupy :D A co pomatlat tim tukem na kola tyc a zkusit to rozjezdit?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    A jinak WDcko je mazadlo na hovno, sundej vozik z tyci a napatlej do nej vazelinu / mazaci tuk na jizdni kola.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: V poho. Ja pul roku resil proc mi tiskne spatne tiskarna az sem prisel na to, ze mi prokluzuje remenicka. Ale jenom kdyz je napnuta a otocena jednim konkretnim smerem.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: Tyvole, ja jsem fakt "technik" to je strasny... Asi proto, ze potrebuju tisknout, zene me cas, tak vypsychovavam... Proc me nenapadlo driv koupit WDcko a zkusit promazat tyce... a hle! Uz se to pohybuje jak ma. Ted mi tam bezi zkusebni tisk, a zatim to *tuk tuk* vypada, ze by to mohlo pomoct.
    Kazdopadne diky za hilfe ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Hele tohle muze byt jenom par vecma. Sundej remen, vyzkousej jesli se vozik s extruderem v pohode pohybuje od kraje ke kraji, jestli neni zasekly lozisko v idleru a jesli se nepohybuje remenicka na ose motoru.
    Pripadne se mrkni, jestli mas na X a Y stejne nastavenej potenciometr u driveru.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: hmmm, tak to vypada, ze to chvili fungovalo, a ted uz se to fakt sere - viz obrazek. Pri provozu to asi nema silu utahnout hlavu a posune se tisk... fakt budou asi zasrany loziska... Tak mam sto chuti to hodit prusovi na hlavu, at se cini, kdyz to je jeste v zaruce.

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Sundej remen, otestuj to znova. Muze to byt nejaky bordel v loziskach.
    ZALI
    ZALI --- ---
    AXTHEB: Tak to jsem nezkoušel a teď to asi ani dělat nebudu, jedu tiskárnu bez PC.

    VISOPIMUS: Teď někdo řešil něco podobnýho a byla to naprasklá tištěná řemenice, zkus na ně mrknout.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    MEJLA77: no jasny, to by mi s tim neslo ani hejbnout ;)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    VISOPIMUS: zkoušel jsi předtím zmáčknout tlačítko motors off?
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    cus, ted se mi teda zacala dit divna vec. osa X sla normalne hejbat rukou, ale ted jako by v tom posuvu neco bylo zasekly, nevim, proste to jde mnohem hur, a zasekava se to. Nastesti je to jenom, kdyz s tim hejbam rucne, a pri tisku se to zatim zadnou nepresnosti neprojevilo. Spis jestli to neni zacatek nakyho rozserani nebo tak.. Setkal jste se s tim nekdo?
    MICA
    MICA --- ---
    Konečně jsem objednal Raspberry Pi a hodil na něj OctoPrint. Je to vymáklejší než jsem čekal, kam se na to hrabe Repetier :D

    SIDDHE
    SIDDHE --- ---
    Zdravím! Nemáte někdo zkušenost s nákupem DMLS materiálů pro kov.3D tisk? u nás či v zahraničí? (Aluminium AlSi10Mg a MaragingSteel) Díky díky
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZALI: A ma je v nastaveni nebo opravdu fungujou? V nastaveni je ma i Sprinter a Marlin, ale...
    ZALI
    ZALI --- ---
    Repetier ma v nastaveni oboustrany koncaky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam