• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: ano, malina je misto PC. Takze octopi + arduino + ramps
    PECA
    PECA --- ---
    Blbý dotaz od studenta s poruchou pozornosti ( :-)
    Když je tiskárna s arduino + ramps a budu tam přidávat octopi, tak octopi se připojí namísto PC, ne? Takže to pak bude octopi + arduino + ramps, že? nebo se arduino zahodí a octopi bude řídit přímo ramps?
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    AXTHEB: to se budu koukat na více druhů tiskáren že :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MEJLA77: Pockej pet let... :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    QNEDLEEQ: Uz vyslo, cili asi bude prilezitost poridit jednicku levnejc (pro octoprint ten vykon postacuje, neni treba RPi2)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    já jsem tedy nejraději přímo u tiskárny, ještě pořád mě to baví :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    na rpi je i spesl image optimalizovanej a ten se menuje octopi jinak jeto vlastne jen jinej tiskaci soft tusim python + html5 technologie
    rado se stalo
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    QNEDLEEQ: no a to arduino se akorat pripoji k tomu raspberry ktery zase pro zmenu pripojis na sit nebo si ho rozjedes jako selfserver treba na wifi ... arduino je vlastne pocitac ze jo ... akorat to min zere a je to mensi jinak to dela to samy jak s pocitacem ten octroprint se da normalne rozjet na kompu ke kterymu je pripojena tiskarna
    SPM
    SPM --- ---
    QNEDLEEQ: klidně zkus hned :) je to úplně primitivní - nakopíruješ image octopi na kartu a tu malinu prostě pustíš a otevřeš si na ní web rozhraní :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: Ja si taky myslim ze octoprint je lepsi nez tisk z SD karty ;)
    SPM
    SPM --- ---
    QNEDLEEQ: já teda zatím ulítávám na octoprintu :) pravda, že malina k tomu je investice navíc, nicméně dá se narvat taky na tiskárnu a pak to má takový úchylnosti jako notifikace do mobilu, když to dotiskne, prohlížení vrstev, kde to umí i zobrazit co aktuálně to tiskne a tak podobně :)
    PECA
    PECA --- ---
    No, vypadá to moc pěkně. :-)
    SPM
    SPM --- ---
    SPM: mno, tak jsem udělal jenom výřez s problematickou částí a ta se mi vytiskla normálně... grrrr. zvolil jsem cimrmanovskej krok stranou; překreslil jsem výkres a díru udělal čtvercovou. Uvidim co z toho teď vyleze :-)
    PECA
    PECA --- ---
    QNEDLEEQ, QNEDLEEQ: Hele, to vypadá moc pěkně. Jako hodně zvažuju, že namísto té stavby CNC frézky radši koupím stavebnici tohodle toho Rebela...

    Více méně se ve mě pere "potřeba" frézování překližkových dílů na různé krabice a pořadače pro deskovky, nebo je tisknout. Výhoda překližky je, že se dají frézovat i velké dlouhé díly, zatímco tisk bych musel rozdělit do menších celků. Zase tiskárna se dá koupit už jako skoro hotová - stavebnice.

    Co je pak větší opruz na rozchození netuším, ale tipuju tiskárnu :-)
    SPM
    SPM --- ---
    Tady jsou nějaké snad lepší a detailnější fotky těch dvou zmetků:

    ownCloud
    https://ssl.spamik.cz/oc/public.php?service=files&t=3eabf01ab04b328984f0111aeee28cb3

    ownCloud
    https://ssl.spamik.cz/oc/public.php?service=files&t=2ebdb926543d3f8f9256ca0703486bef

    + obrázek z gcode vieweru s rozkreslenou tou vrstvou, kde se to děje:
    ownCloud
    https://ssl.spamik.cz/oc/public.php?service=files&t=a16087e23fd35745e46e5e944c1c1be9

    na fotkách je ta zmršená výplň vlevo nahoře od velkého kruhového otvoru. Když jsem ty kusy dneska ještě zkoumal, tak jsem našel ještě rejhu úplně na začátku té výplně téhle vrstvy. Tam se tiskárna nezastaví, ale výsledek vypadá taky, jak kdyby extruder tam ten plast rozryl. Co tak koukám do toho vieweru, tak tyhle dvě části mají společné to, že je tam celkem krátký přejezd s nasátím a zpětným vytlačením plastu. Na druhou stranu původní krabička tam měla těhlech přejezdů daleko víc a vyjela v pohodě. Je teda taky pravda, že mezi první verzí úspěšně vytištěné krabičky a tímhle, co nejde, se mi úspěšně podařilo rozmrvit nastavení Z osy. Ale zase kdyby Z bylo moc nízko, tak je mi záhadou, proč se to kousne na 16. vrstvě a ne už někde daleko dřív...
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: jinak jsem to nechal běžet, s tim upraveným gcodem bez vytlačování. Podle všeho to doběhlo standardně do konce, bez žádného problému. V pondělí můžu zkusit poslat s tím commandem. Eventuelně ještě můžu zkusit ten model oříznout jenom na tu problémovou část, jestli se projeví nebo ne - takhle je to dost na pendrek - jednak na té ploše před tím zahučí hromada plastu a jednak na to čekám 2 hodiny, jestli se to potentuje nebo ne :) Jinak nepovedené kusy jsem si vzal domů, takže jestli to z fotek nevypadalo, tak to můžu zkusit zítra za světla nafotit něčím normálním.

    Pozoruhodný je, že to dělá až tahle úprava... předchozí krabička měla stejnou díru, akorát s menším průměrem a posunutou u X o kousek doleva a natiskla se úplně normálně :-/ materiál taky defakto stejný (tedy předchozí jsem tisknul z jiné barvy, ale obojí ABS od stejného prodejce, takže by snad krom barvy se mohly chovat opravdu stejně...)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    THERIDANE: Ono si to po vychladnuti nikdy nelehne.
    A fasinuje mne, ze to neztratilo kroky.

    Jeste bych na tvem miste zkusil na zacatku risku tam poslat
    M221 S98
    aby to davalo jenom 98% materialu, jestli tam proste nemas moc materialu.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    SPM: divný by naopak bylo, kdyby se to kroutilo pokaždé jinak :-) ale když to tam nebylo, tak to bude někde jinde
    SPM
    SPM --- ---
    THERIDANE: zvednutý to nevypadalo, ten druhej kus jsem vypínal hned jak se to stalo a byla v něm rejha. Navíc že by se dva kusy zvedly na tom přesně stejném místě ve stejné chvíli je také dost divné...
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    SPM: Nedošlo tam k deformaci teplem? Že by se to tam zvedlo, nabořilo extruder, a po vychladnutí si to zase lehlo.
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: https://ssl.spamik.cz/oc/public.php?service=files&t=a08d6779564cb12b58d4ad1f31512328

    tady je pohled (trochu víc z detailu) stejným směrem. Je to ten první kus, který od záseku jel delší dobu. Ty zmatlané vrstvy vypadají tak, jako to, co to má kreslit po záseku. Tedy když se to nechá, tak to zjevně asi i kreslí dál, ale pomalu a řve to u toho, jako by to bylo zabodnuté do toho
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam