• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    PECA
    PECA --- ---
    QNEDLEEQ: Pěknej box. A Kromě estetiky a ochrany před pádem bordelu do tiskárny, má ten box i nějaký jiné účinek? Myslím tím, třeba jako že drží teplo, takže lepší tisk, nebo tak něco...
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    QNEDLEEQ: hele zkus BlenderCAM (dělá to Vilda Novák), přes všechny svoje unikátnosti mi furt sedne nejvíc :) nebo pak HeeksCNC, pokud ti nevadí větší závislosti (opencamlib a opencascade)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    SNIPERCZE: jo, řezný roviny fungujou (jedu na git verzi, tj. teď něco nad 0.16). Drawing View teď prochází hodně změnama, takže co commit, to něco novýho :)

    QNEDLEEQ: na jakej druh obrábění?
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    THERIDANE: ja tu mam 0.14 a priznam se ze mi chvilku trvalo se v tom naucit rozumne kreslit (abych nemel v jednoduchym nactrku 100 kot ale jenom 20) a vypada to prave pekne. A hlavne je to parametricky, coz se mi moooc libi :) Dari se ti nejak generovat vykresy, hlave treba rezy objektem? Umim udelat vykres kde jsou stranovy pohledy, ale uz mu neumim rict at to tady rizne a prida rez.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    AXTHEB: kdy? každej půlrok se zhruba zdvojnásobí commit count :-) současnej (cca 2 měsíce zpět) je velmi použitelnej pro 2D CAD a parametrickej modelling (vč. výstupu do výkresů)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SNIPERCZE: Ja sem se s tim parkrat pokousel naucit, ale vzdycky sem malem rozkousal klavesnici
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Kdyz jsme u tech cadu - co si myslite o freecadu? Se v tom ted snazim pripravit par modelu a nevypada to spatne.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    VISOPIMUS: záleží, jak se ts křivka připraví, ale jde to pohlídat, řeším to v inkscape - někdy v illu, připravím si to, udělám sjednocení a blender má svg docela rád... případně není problém to upravit...
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    MICA: OT BTW: jeste horsi nez sketchup je Ikea Kitchen Planner, tam jsem ztratil dusevni zdravi cca po pul minute :D :D :D
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Co ja potreboval vytahnout treba z illustratoru neco, tak to je vzdycky peklo, protoze ten, kdyz to exportuju do DWG, tak udela neuzavreny krivky, body pres sebe a Inventor si s tim nejak nechce poradit, tak to musim rucne odstranovat, a to je voprc... Priste zkusim export do DXF, jestli to bude lepsi (nebo jestli je vina na strane Inventora)
    DZINDRA
    DZINDRA --- ---
    MICA: Zkus OpenSCAD, přesně tohle vytahování obrázků umí výborně
    MICA
    MICA --- ---
    QNEDLEEQ: Vzdal jsem se bez boje :))
    MICA
    MICA --- ---
    QNEDLEEQ: Já zas nechápu jak je někdo schopnej v Skečupu nakreslit přesnej díl beze ztráty duševního zdraví :D
    MICA
    MICA --- ---
    QNEDLEEQ: Ajo, nejjednodušší je fakt export do DXF a pak už to jen v libovolnym CADu vytáhnout. To jsem zvědav jak to tiskárna zreprodukuje :D

    MICA
    MICA --- ---
    VISOPIMUS: Nehodlám to mít na seriovou výrobu, potřebuju to jen na jeden-dva prototypy a už mě štve nanášet to po kouskách injekční stříkačkou :)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    MICA: ja se trosku boijim, ze to nebudes mit presny... precejenom prvni vrstva je takova vic naprcla k podlozce, aby to drzelo, a taky sirka trysky by mohla delat problem... popripade budes hodne cistit :) Ale to je jenom muj nazor nepodlozenej :)
    MICA
    MICA --- ---
    Nemáte tip na soft, ve kterem by šlo jednoduše vygenerovat 2D obrázku 3D objekt o tloušťce jedné vrstvy?
    Konkrétně mi jde o to, že chci zkusit vyrobit masku pro nanášení pájecí pasty na plošný spoj. Z elektroCADu
    dostanu 2D obrázek (v téměř libovolném vektorovém nebo bitmapovém formátu), na kterém jsou nakreslené
    plošky SMD součástek. Z toho bych chtěl vyrobit co možná nejtenčí destičku alá
    SPM
    SPM --- ---
    QNEDLEEQ: já to na tý v práci prosíravě vyřešil tim, že jsem si z thinkgiverse stáhnul STLko universal filament filter (prakticky akorát plastová trubička), uříznul jsem nožem kus kuchyňský houbičky, narval ji do toho a filament provlíknul přes to :) sice na zbytek se práší, ale aspoň se ten bordel ze struny netahá do extruderu :)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    QNEDLEEQ: ne, pekny to mas ;) Taky by se mi krabice hodila. kdyz na tom delsi dobu netisknu, tak se mi prasi na tyce :D
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    QNEDLEEQ: A kde mas k tomu reaktoru chladici veze? :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam