• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: V brmlabu výměnou za termistor :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    MICA
    MICA --- ---
    Nějakej tip, kde v Praze sehnat Nema17 co nejrychleji? Neválí se někomu doma nějaká?
    MICA
    MICA --- ---
    THERIDANE: Hmm to by odpovídalo :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    MICA: jo stalo se mi, že to občas tisklo, občas ne a nakonec se začal jen cukat na místě, když jsem ho vyměnil, tiskne zase krásně...
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    THERIDANE: hm, a vypadá to, že k trvalé ztrátě síly dochází ještě daleko dřív (zdroj) - u neodymiových je to 80 °C a u feritových 250 °C
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    MICA: pokud se ti to povedlo upíct na a nebo blízko k Curieově teplotě (kolem 300-700 °C pro většinu běžných magentů), tak ano :)

    krokáč stačí i neodborně rozebrat - pohybem statoru kolem rotoru se to taky znatelně demagnetizuje
    MICA
    MICA --- ---
    Je možný, že by se teplem poškodil krokovej motor tak, že by sice fungoval, ale dával by nižší moment, než by měl?
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    velikonoční tisk z gifů tady na nyxu :)

    MICA
    MICA --- ---
    GANDALFSEDY: Jojo, akorát jsem potřeboval zvýšit teplotní limity, který má solidoodle nastavený nízko a měnil jsem termistor a vypadá to, že právě v termistoru, tak zkusim jak to bude fungovat, když se v Marlinu zvolí správnej termistor :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MICA: ty jsi tam nahraval nejakou jinou verzi firmware? nejspis ti nesedi na kterym pinu ten thermistor ma hledat (teda v pripade ze je problem s ohrivanim) skus stahnout puvodni firmware k ty elektronice a porovnej jak sou prirazeny piny vs ten novej co tam davas
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Uplně vyčištěňo, dotáhnuto podle instrukcí a stejně to netiskne, zdá se, že je asi nějak špatně termistor nastavenej ve Firmware :-/
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Co je tohle za blbost?
    3D Printing With a 2D Printer
    http://3dprint.com/55991/printder-2d-printer-3d/
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Tak když to špatně dotáhneš tak každym ohřátim/schlazenim to trošku povolí...
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Bylo to špatně dotáhnutý, což nechápu vzhledem k tomu, že to půl dne tisklo docela ok
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Kolem zavitů vyteklý ABS? To to nějak zásadně špatně skládáš dokopy, protože tohle se normálně s e3d hotendem neděje.
    MICA
    MICA --- ---
    VEVERAK: http://e3d-online.com/E3D-v6/Metal-Only/v6-1.75mm-Universal-Metal-Only

    a teď koukám že kolem závitů je vyteklý ABS, takže jdu tenhle víkend už po stodvacátý šňupat aceton
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    MICA: btw: co je to za trysku? jakou mas rychlost/acc ?
    MICA
    MICA --- ---
    VEVERAK: Čistil jsem to tolikrát, že další čištění asi bude kladivem
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    MICA: ano, ja vesmes tisknu 10C nad teplotou pod kterou to teprve jde vytlacit (ikdyz jak kdy ze...) nicmene kdyz je moc velka tak to je problem eventualne :)

    cistil jsi hotend? CELY? mas poradne chlazeni ventilatorem hot endu? je krivka teploty relativne rovna a ne jako sinus? (aka nastaveny PID)
    MICA
    MICA --- ---
    Může způsobovat přiliš vysoká teplota tavení ABSka ucpávání hotendu? Chvilku jsem tisknul na 240°C, chvilku to šlo a už je to opět vpíči
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    THERIDANE: tak jsem si ty $$ zase vrátil, po přečtení poměrně drsnýho AMA. Tl/dr: je to parta zmrdů, kterým jde v první řadě o patentování "jejich" technologie a o rejžování, všechno nechají dělat v Číně s absolutně nejmenšími náklady, použitej hardware je k smíchu (motory s 0.0343 Nm krutu a navíc s plastovou převodovkou fakt nebrat) a jako společnost jsou podezřele neochotní mluvit o údajně "non-proprietary" technologii (ani fotku PCB neukážou), odmítají jakýkoliv úpravy nebo opravy koncovým uživatelem. Extrémně poddimenzovanej pohon ztrácí kroky, což je u delty (Ď AXTHEB) zavřené v krabici problém (hot end narazí do stěny a ohne/ulomí se). Trvají na "cloud-based" řízení, tj. žádnej klasickej slicer a g-kód, ale všechno přes jejich servery, a jako správní hipstři trvají na minimalismu, tj. nastavit lze pouze výšku vrstvy, infill, teplotu a supporty, všechno ostatní "víme nejlíp my" :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam