• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    SPM: jestli jste vážili jen 10cm ústřižek tak se nesmíte divit (tipuju že jste to nedělali na analytický váze s příslušnym postupem)...
    Vemte větší kus, alespoň pár metrů ("vyfiltrujou" se odchylky v tloušťce vlákna), pak to bude přesnější ;-)

    btw zkoušel někdo kolik vody si různej matroš reálnym prostředí nabere?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: ja to nedopocitavam .. me staci ke spokojenosti vedet ze mam na tom kile x metru a na vytisk potrebuju x metru abych si udelal obrazek kolik me to stoji ... vic vedecky to neresim :)
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: hmm, jak to dopočítáš? My jsme dělali různé pokusy jako počítali z hustoty na wikipedii, vážili 10cm ústřižek struny a přepočítávali... A v reálu mi pak přišlo, že tam tý struny bylo o dost víc, než jsme počítali :-) Akorát spočítat potřebu se nám nepovedlo, octopi nějakej accounting na to neměl a navíc se tam ty struny střídaly, takže to stejně nebylo poznat...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: ale zase vis kolik m mas na te kilove civce danyho matrosu tak to jde dopocitat z druhe strany ... sice to nikdy nebudes mit na 0.00000x presne ale co uz obzvlast kdyz se to muze stejne lisit vyrobce od vyrobce
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Jojo, zadává se to v nastavení, ale abych řekl pravdu jednou jsem to kalibroval pro ABS a pak už se s tím nesral i když tisknu i PET a nějakou gumu.
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: jenom ze zvědavosti, v cuře se někde zadává hustota materiálu? Jedna z věcí, co mi dost pila krev, že všechno, co jsem používal (octopi, pronterface) spotřebu ukazoval v délce (což bych i chápal, protože v G-codu tiskárny je stejně akorát info o tom, kolik mm má vytlačit) a naproti tomu všechny materiály se prodávají na kila, ale info o hustotě / délce už tam není...
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    NYIBELUNGER: objem telesa zvladne treba netfabb
    anyway, mnozstvi spotrebovaneho materialu zavisi na nastaaveni tisku ;) jedine co ti muzu s jistotou rict je ze to bude vzdycky min nez kdyby jsi to vytiskl bez vnitrnich mezer, takze objem*hustota_materialu
    NYIBELUNGER
    NYIBELUNGER --- ---
    GANDALFSEDY: 3d tiskárnu nemám, takže ani o schopnostech sliceru nevím. Ale zvažuji, že bych si ji pořídil, tak bych si nejprve chtěl propočítat rozdíl v ceně mezi 3d tiskem a klasickým odléváním do formy (proto výpočet objemu). Každopádně díky.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    NYIBELUNGER: nedela to kazdej slicer? skeinforge to urcite dela, i docela presne (mnozstvi materialu)
    NYIBELUNGER
    NYIBELUNGER --- ---
    Zdravím, víte o nějakém sw, který dovede spočítat množství spotřebovaného materiálu, popř. objem daného tělesa?
    MICA
    MICA --- ---
    Fajné, díky, budu je potřebovat na laserovej plotter :D
    SPM
    SPM --- ---
    MICA:
    GANDALFSEDY: jj, jmenovalo se to kombi stojka, kupoval jsem to na ehlinik.cz, je to tam schovaný někde pod stavebnicový systém kombi. Jinak tohle jsou ty lesklý, na kterejch je vidět každej vryp :-) Za nějaký prachy navíc tam mej i eloxovaný.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MICA: kombi stojka?
    MICA
    MICA --- ---
    SPM: Jak se řiká těm profilům ze kterejch to máš vyrobený?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: elektronika je easy GANDALFSEDY: tak hadam max 500 kdyz to bude cely zlaty :)
    SPM
    SPM --- ---
    tak jo, tak jsem si vybral to nekroucený a objednal to. 3 doláče, v nejhoršim přijdu o stejný prachy jako jsem přišel s tim minulym kolečkem, co už nepasuje :-) Jinak mi teda chybí povětšina elektroniky a možná by to mohlo i fungovat. Právě jsem krom zdroje celej zbytek objednal na aliexpressu, nechal jsem tam 70 doláčů, tak jsem zvědavej, jestli mi z toho přijde aspoň půlka :-) Ale už to skoro začíná vypadat i jako tiskárna...

    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: ten šroub pro 1,75mm je M8, takže bych ho stejně musel vytisknout znova :-D
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: snad jo ... to kulickovy lozisko je taky asi vsude z druhe strany, no a kdyz teda mas toho wadea tak mozna koupit celej ten sroub by bylo snazs nez laborovat s tim co nepasuje :) nebo proste vymen za ten direct drive
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam