• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Co nejdřív odejde na Prusa I3? Co si mám za náhradní díl vytisknout?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    JVCNC: Asi jsem se špatně vyjádřil. "Nerozeznatelný" - tím myslím v kontextu toho, že máš někde kus rc autíčka na který koukáš shora, ne srovnání pod mikroskopem. Asi jsi neviděl co jde tisknout malou tryskou... zas to ale pak trvá 3 prdele než to něco vytlačí, díl 1cm krychle klidně na hodinu.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    to bych chtel videt, FDM 3d vytisk nerozeznatelny od lisu :DDDD, uz jen ty metricke zavitovky nebo v lepsim pripade trapezove srouby maji rozhodne vetsi chybu stoupani nez 0.05mm, kdyz zanedbam vsechno ostatni tak bych rad vedel jak se vrstvy 0.05- 0.1mm vejdou pod horni geometrickou chybu 0.03mm u formariny, nemluve o povrchu ploch kde je na vylisku videt i mnohem min, napr 0.01mm (i mensi) stopy po frezovani formy na vnitrni strane ktera na vyrobku neni videt.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    HONCKA: Jo tak na rc auta by to nemuselo být tak hrozný... já si pod modelařinou představoval spíš warhammer figurky... S 0.15-0.2mm tryskou a 0.05-0.1mm vrstvami se dají vytisknout celkem dobře vypadající díly, jen s minimální povrchovou úpravou (tlustší sprejová barva) nerozeznatelné od injection moldingu, pokud tiskneš bez převisů a mostů... Jen nečekej, že to bude snadné nastavit, pravděpodobně budeš ladit milion různých parametrů než z toho vyleze něco co je vhodné pro sériovou výrobu...

    Ta CoreXY by měla být mnohem bytelnější než prusa/rebel a taky díky tomu, že se nehýbe s podložkou jdou tisknout křehčí modely. (Jedinou nevýhodou CoreXY je křivý pohyb pokud nejsou stejně napnuté oba pásy... Ale to je spíš jen maličkost o které je dobré vědět než seriózní nevýhoda.)

    Ještě možná mrkni na nějakou SLA tiskárnu... i to má zas svoje nevýhody, nicméně cena už by nemusela být tak šílená.
    SPM
    SPM --- ---
    AKA_THE_A: no, právě proto :-D Nezkoumal jsem co je v zákonech, ale vzhledem k tomu, že už snad i toulen nejde tak jednoduše koupit, tak by mě nijak nepřekvapilo, kdyby zrovna takhle výkonný laser byl nějak regulován...
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    SPM: proč by ho nešlo koupit? Tohle není USA :P
    SPM
    SPM --- ---
    HONCKA: akorát že těch 1000E má rozpočítaných na tu 3DP verzi... a něco mi říká, že laser schopný utavit kov bude o hodně dražší, než vyjetá cartridge z inkoustovky :-) (a teď si ani nejsem jistej, jestli to v ČR lze legálně koupit...)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Jeste ohledne toho SLS jsem narazil na tohle
    Pwdr - Open source powder-based rapid prototyping machine
    http://pwdr.github.io/
    Cenove by to melo vyjit kolem 1000E, Líbí se mi to, ale nemám tolik peněz, abych mohl vyhodit tolik peněz, v případě, že by se mi to nepovedlo poskládat.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    GRAGAGROGOG: hlavne veci na rc auta + bych chtel udelat si vlastni design volantovy rc soupravy, kterou pokud bude zajem bych chtel nechat vyrobit ve velkym (na 3d tiskarne bych vytiskl pocitam tak 50 prototypu), SLS by se mi libilo, ale cenove je to uplne mimo, chtel bych se vejit tak do 30k, navic jsou to strasny kravy a to by zena asi vyskocila z kuze, kdybych neco takovyho dotahl do bytu :)

    SPM: na ni jsem se koukal, stavebnice je spis +, jeste by me zajimalo, prakticky srovnani s nejakou coreXY tiskarnou, o mkkolik je to lepsi, ze ta se mi libi, ze jde uplne zakrytovat
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    HONCKA: O jakou modelařinu se jedná? Já bych se být tebou radši šel do SLS pokud to rozpočet dovolí. FDM má mnohem větší problémy při tisku mostů/převisů a vyžaduje o dost víc ruční práce aby to k něčemu bylo...
    SPM
    SPM --- ---
    HONCKA: Na Rebela se dá u nás (třeba na JRC) koupit relativně zalevno stavebnice - teda, nedostaneš funkční tiskárnu, ale všechen materiál, co na stavbu potřebuješ a návod. Jako modelář by si s tím IMHO neměl mít problém :-)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Chci si pro sebe v dohledny dobe poridit 3d tiskarnu pro modelarsky pouziti, dale bych na tom chtel rozjet i maloseriovou vyrobu. Co jsem se dival, tak u nas je nejrozsirenejsi rebel a prusa, dal jsem narazil na kryal cube, ale ta je o dost drazsi. Tisk bude hlavne z ABS
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MY5T3RI0: To je fakt.
    MY5T3RI0
    MY5T3RI0 --- ---
    jedinej rozdil, co jsem zatim zpozoroval byl v navinuti na spuli .. levny matrose se zamotavaj(8/10), filamentum zatim nikdy. Ale v kvalite tisku .. teplotach .. nic
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Já teď zkoušel Esun (levnější) a filamentum (dražší) a rozdíl jsem zatím nepozoroval.
    GREGI
    GREGI --- ---
    a sou velky rozdily v kvalite mezi strunou za 500 a 1000?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GREGI: Tady maj kilovku PLA za 500,- http://tisknizdarma.cz/311-pla
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    nc.cz nejsou zly
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Tak 3dstruny.cz me pekne nasrali. Dva tydny slibena zasilka porad nikde a uz ani neodpovidaji na maily.
    Kde doporucujete nakoupit? Mam zajem o par civek abs a taky bych rad vyzkousel civku nylonu a mozna polykarbonat..vse 1.75mm.
    GREGI
    GREGI --- ---
    PECA: sila? asi sem myslel mm ne cm;D asi urcite... hlavne veci do dilny na nastroje ruzny utilitky boxiky atd.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam