• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    PECA
    PECA --- ---
    GOZER1: To já to chápu. Hned první den po smontování tisknul. Bez týdenního laborování, o kterým jsem se toho dost načetl na fórech, je to paráda. Že odešel displej? To stát může, ale jeden ocení rychlou reklamaci bez keců... :)
    Jako 17 litrů není úplně málo, ale zase asi pohoda. Já koukám na Rebela II, v JRC cca za 12, nebo tak nějak. Ale co jsem četl, tak jakkoliv jsou v JRC vstřícní a fórum funguje, tak si každý musí projít svou trnitou cestu k úspěšnému tisku...
    GOZER1
    GOZER1 --- ---
    MIKE_211: Po týdnu odešel display a seš nadšenej? Já tě asi nechápu... :)
    MIKE_211
    MIKE_211 --- ---
    mam asi mesic stavebnici prusi a sem nadsenej, tisknul sem hned prvni den. Po tydnu odesel displej, vymena kus za kus a jede se dal. Tisknu pres octoprint, nejvetsi brzda sem ja v modelovani.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    GOSHEWAN: všechno jde.

    A možná ze startu pro tebe bude lepší vyzkoušet CURA slicer. Přijde mi víc blbuvzdornej.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Trochu lip jsem si vyrovnal podlozku a pohral si s rychlostmi a hned to je lepsi. Dik za tipy.

    Jeste jsem si vsimnul, ze Slic3r mi generuje prvni vrstvu "uzsi" - tedy pokud tisknu kostku 1*1*1 cm, tak prvni vrstvu udela cca 0.95cm sirokou/dlouhou (a vysku podle toho, jak mu nastavim, konkretne 0.4mm). Je pro to nejaky duvod? Ceka, ze se vic "rozplizne"? Jde to nejak overridnout?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Ostré úhly a možná i nižší teplota a míň přitlačená první vrstva.
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: jo, modrou mám taky a ten rozdíl nechápu... Když jsem na tom tisknul květináč, tak jsem ho z toho nemohl servat :-) Když jsem tisknul krabičku, tak se to furt zvedalo a zvedalo... Pravda, obojí bylo na jiný tiskárně (krabičky jsem dělal v práci), nicméně páska použitá úplně stejná...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: modra malirska a nikdy se mi to neodlepilo spis parkrat to drzelo tak fest ze musel smirgl :)
    SPM
    SPM --- ---
    malířská u PLA mi drží jak na co. Když to nemá ostré rohy, tak super, jinak se mi to z ní zvedá. Začal jsem potom tyhle problémové věci z PLA tisknout na kores; když se trefí dobře Z endstop, tak to drží jak helvetská víra.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    AXTHEB: s tim sem problem nemel, kdyz to tam davam tak mi to sedi vodici tyc na ose motoru takze tam ani neni misto na zadnou kulicku (stejne to bylo na te predchozi i2)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GOSHEWAN: jj malirska je pod pla, uhu je vyzkousene ze funguje (nektere eshopy to prodavaji s prirazkou na tenhle ucel :)) jinak musis skusit vsechny ty tycinky by meli byt vicemene stejny ale ne vsechny funguji takze vyzkouset kdyz nenajdes uhu (obecne se uvadi jen to ze je to PVA)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GOSHEWAN: jj malirska je pod pla, uhu je vyzkousene ze funguje (nektere eshopy to prodavaji s prirazkou na tenhle ucel :)) jinak musis skusit vsechny ty tycinky by meli byt vicemene stejny ale ne vsechny funguji takze vyzkouset kdyz nenajdes uhu (obecne se uvadi jen to ze je to PVA)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    A pak teda hodně štěstí s tim plexi rámem, docela to praská a rozpadá se.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GOSHEWAN: ten trik s kuličkou funguje dostatečně. Případně
    HydraRaptor: Yet another Prusa Z-coupling
    http://hydraraptor.blogspot.cz/2011/06/yet-another-prusa-z-coupling.html
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    AXTHEB: Mas konkretni typ za ktery je mam vymenit? Pri skladani me prave to pruzeni trochu prekvapilo.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Hlavně vyměň ty debilní pružinky co spojujou Z motory a závitový tyče. Nebo sežeň ocelovou kuličku a nacpi ji mezi osu motoru a tyč tak, aby nemohla pružit (aby byla ta pružná spojka trochu natažená), jinak ti to nikdy nebude dělat stejně vysoký vrstvy
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Ok. Kapton nepribalili, jen neco jako je malirska paska. To UHU - staci jakekoli lepidlo tohodle typu a nebo jde o nejakou konkretni slozku?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GOSHEWAN: jako i pla vytisknes bez vetraku jen kdyz se to zmensuje tak mu to jde hur normalne dily na tiskanru das upolne v pohode protoze je to velky a stiha se to ochlazovat samo
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GOSHEWAN: abs nesmis tam zase je chladnuti proti tobe :) proto to obcas nekdo zavre do krabice aby tam udrzovali vyssi teplotu pro to absko, kazdopadne kdyz budes tisknout abs tak si sezen pokud muzes UHU stick ( http://www.caboodle.co.uk/...sticks/uhu-stic-glue-stick-21gm-45611/?gclid=CLvO-IuSqswCFc0y0wod1m0HRg ) pripadne neco jineho podobneho slozenim (PVA) a pouzij to misto kaptonu (pokud ti kapton pribalili)
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Ok, super, dik za info. ABS chladit nemusim? Ze bych tedy zacal spis s tim (dali mi k tomu roli PLA i ABS).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam