• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: To je divný. Mě se vždycky odlepí všechno i to co bylo na skle.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Po něm se to leskne jak psí kulky a pokud se zrovna toho blivajzu ze skla odlouplo nějak víc, tak se to stejně pořádně nevyčistí...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Si neumíš koupit aceton? Když už ti jde opravdu o 100% dolů? Nebo jedno sklo na ABS a druhé na kores?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Tloušťka, teplota a rychlost první vrstvy... případně lze jemným šmirglem upravit povrch...
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: to je těžký no, zase abs juice po všemožnym snažení z toho neumim nikdy 100% dostat dolů :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: No... čím víc o tom čtu tím víc mi přikde že řešení je netisknout na kapton...
    H2O
    H2O --- ---
    SPM: proto si na modelech nechávám v rohu malý vykus, abych se pod model mohl dostat spachtlickou
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: esli on se ten kapton tim pouzivanim nestava trohu poreznim a pak to lip drzi ... nebo nejaky jiny slozeni filamentu ...
    SPM
    SPM --- ---
    no, tak nakonec jsem to dal zpátky na heatbed, nahřál na 100C a po pár minutách tahání kombinačkama se to odlepilo. Ale byl to boj :-)
    SPM
    SPM --- ---
    Trapná otázky - nějakej trik, jak sundat věc z kaptonu, která se fakt dobře přilepila? Nějak fungování toho kaptonu nechápu... někdy se mi to nechytí skoro vůbec, většinou tak normálně no a teď se mi tam něco zase přilepilo tak, že to z toho nemůžu dostat. Přitom je to relativně velký a vysoký objekt, je to i za co chytit, ale pokud to vezmu silou, tak dřív roztrhnu vrsty toho objektu od sebe, než se odlepí od skla... nějaký nápad co s tím? Když jsem to zkoušel posledně, tak jsem protrhnul tu kaptonovou fólii a o sklo si rozřízl několik prstů :-) Do mrazáku jsem to dával, drží to furt...
    SPM
    SPM --- ---
    Já už těch opravenejch blbin taky pár mám... do jednoho auta jsem tisknul poztrácené čudlíky na ovládání topení a z TPE podložky na uchycení deklu do kufru, aby to nerachtalo. Pak jsem jednou slavnostně přesadil adélu a zjistil, že nemám pod květináč žádnou podmisku, tak jsem jí vzápětí vytisk. A někomu jsem zase vyráběl páčku ke kávovaru, za originál, co se ulomil (takovej otočnej bazmek, kterým se nastavovalo co že to má vlastně vyrábět).
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    BIDAK: nee, je to válec s osazením v blenderu, na plášť jsem mu dal nataženou perlin noise texturu jako displacement mapu
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    THERIDANE: To jsi scanoval?

    QNEDLEEQ: To se hele tiskne samo. :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    312_FORREST: nám někdo prošustroval kus ošklivýho plastovýho stromečku, tak jsem taky udělal novej :-)

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    312_FORREST: Nápodobně.
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    To mi připomíná, že já jsem si minulý týden nakreslil a vytisknul takový špunt do kraje vany. Měli jsme tam díru po otočném umyvadle. Kdo bydlí v paneláku, ví :). To mě na tý tiskárně baví nejvíc. Něco si nakreslím v 3D programu a pak to pomocí tiskárny přivedu do reálného světa.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Včera jsem si vytisknul první těsnění. Taková blbost, ale člověk si kvůli tomu má pořídit celý nový odpad. Nasrat.
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    ZALI: Kamarád má P-47. Teď začal tisknout P-38. Já se co nejdřív chystám na svůj první a to Easymax. Lítá to parádně. Když s tím práskneš a něco se rozbije tak to vytiskneš znovu. První verzi měl podle 3DLabPrintu průhlednou. Teď si to tiskne rovnou barevný. Průhledná verze se mu špatně "četla" ve vzduchu.
    Tady když tak video https://www.youtube.com/watch?v=sTockT69Uxw&t=238s Teď už mám lepší techniku, tak se těším na teplo. Taky se těším z toho důvodu, že příští rok se na letišti sejdou minimálně tři P-38 :).
    ZALI
    ZALI --- ---
    Nzkoušel jste někdo tohle? Docela si na to dělám zálusk :-)
    Printable airplanes - 3dLabPrint | print your plane
    https://3dlabprint.com/index.php?id_category=12&controller=category
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    Díky za odpovědi. Je to tisk z PLA. Zatím vyřešeno nasazenou papírovou krabicí, která má dokonce nahoře díru. Tisk se udržel po celou dobu. Jde totiž o tisk letadla od 3Dlabprintu. Netisknu to tedy já. Ten dotyčný má už jedno letadlo vytištěné a te%d tiskne jiné a to je na úhkopříčku a konce nedržely jak jsem psal.
    Ta bedna vypadá luxusně. Nebyly by nějaké podrobnosti? Nejlépe plánek :).
    Asi budu muset začít uvažovat o tom zázračném lepidlu Kores. To moje mi přijde, že funguje, pár dní a pak už ne i když ho pořádně zavírám. Zkusil jsem i doporučenou aplikaci - natřít křížem na vychladlou desku a po pěti minutách se může tisknout. Mě zatím nejlépe funguje natřít to na zahřátou desku. Ovšem po vychladnutí to odskočí samo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam