• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    THERIDANE: myslim ty pojezdy, ne lasery ;)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    GANDALFSEDY: to je blu-ray, DVD má červený světlo
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    H2O: hezky jak cinani zacali recyklovat ty stary dvdromky ... :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    H2O: to vypadá slušně... ukaž pak nějaký výstup pls :)
    H2O
    H2O --- ---
    Nechtelo se mi rozhazovat si 3D tiskárnu tak jsem pro experimenty objednal http://www.dx.com/...je-dk-8-kz-1000mw-laser-box-laser-engraving-machine-printer-430896#.WIyRFlko_qA

    Když mě to bude bavit, pořídím lepší laser a tiskárnu prebastlim...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    pokud nekdo sledujete Bull [ http://www.imdb.com/title/tt5827228/ ] tak tam prave prezentovali tohodle ptacka (nebo napodobeninu) [ http://www.printedfirearm.com/songbird-22lr-single-shot/ ] ... pro zajimavost
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    REDGUY: Děkuji. :)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: zrovna dneska jsem koukal na poněkud výkonnější Nd:YAG moduly (docela zlevňujou, ale furt drahý :D) a přemejšlim jestli je výhodnější koupit hotovej nebo si to složit ze samostatnýho krystalu a diodovejch polí ... (je k tomu ale potřeba dost přídavný optiky, která stojí $$$)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: Děkuji. Dost se toho bojím, proto jsem chtěl nejdřív maličký...
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: třeba ebay? jako všechno ostatní? :P
    Ale 0.5W je dost ubohý, dělaj se mnohem výkonnější za stále rozumný peníze...
    třeba 2,5W...silnější už začínaj docela přibírat, nemá moc smysl shánět výkonnější modrej laser na pálení nesmyslů.

    Nemusim doufám připomínat, že to buď musíš dát do krabice nebo mít brejle, jinak si koleduješ o náhodnou oční operaci...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tak jsem nahackoval svojí 3D tiskárnu a je z ní luxusní 2D plotter. Nevíte kde sehnat 500mW laser?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Jo tak. I stand corrected, to chce direct.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Ultimaker má iirc dost dlouhý bowden, na pružný materiály nic moc.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    RAPIDJO: No nečekej že to bude super hned, budeš to muset optimalizovat, tisknout pomalu atd... Ale proč by to nemělo fungovat?
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    ahoj chtěl bych poradit jestli má smysl pouštět se do tisku s těmito materialy Flexfill 92A "Sky blue" od fillamentum. tiskarna ultimaker. Když jsem se bavil s někým od 3dwiseru řikal že se nemam pouštět do měkých materialu a samosebou je to logicky že to tam nenatlačím ale tam šlo o něco jako ninjaflex. Ultimaker má ještě material přímo ale je drahy a ma tvrdost 98 shore. tak se chci zeptat jestli to vůbec pujde. diky
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    HONCKA: Jde o to co tě zajímá. Jestli hraní si s elektronikou, tak jdi do toho. Jestli 3D modelování jako mě, tak si kup něco co bude pořádně fungovat.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BIDAK: To nechavame na cinanech, oni tam napisou vetsinou neco okolo $20.

    GANDALFSEDY: Gift je magnet na celniky, nam to cinani posilaji jako spare parts
    Navic, kdyz uz ti to celnik zadrzi, tak jim muzes dat vypis z paypalu a napocitaji ti to z ceny, co si zaplatil.

    REDGUY: Jeste uvidim, ono zase 19k a $330 je celkem rozdil, puvodne jsem myslel, ze si ji postavim sam, soucastky bych stejne kupoval v cine (to urcite dela i prusa) a vysly by me na podobne penize, ale neni zas tolik casu, takze to, ze si to musim sam nastavit nevidim jako minus
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    HONCKA: Hele... ja mam prusu uz druhyho (nejdriv stara i3, ted Mk2) a nemam s nim naprosto zadnej problem. "JustWorks". Imho ta kritika tady je trochu nepochopeni, ze 3d tiskarna za tyhle penize je proste porad jen hracka pro hobbisty, ne prumyslovej nastroj. Jestli ma nejaky mouchy, tak jsem si zcela jistej, ze v tyhle kategorii na tom jakakoliv jina tiskarna bude podobne, ne-li hur. Takze bud muzes mit hormadku soucastek v pytliku z ciny, nebo serizenou, vyzkousenou tiskarnu od Prusi s normalni zarukou a podporou a tisicema dalsich uzivatelu, kteri maji _presne_ to samy.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    AKA_THE_A: nastesti to bylo one off, v uk jim to bylo je a bude jedno :) zatim jim to je jedno i ve spanelsku tak asi sou kurvy jen v cesku, kdyz mas kamose muzes provezt treba celej kontejner tak to pak musej nekde dopracovat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam