• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SPM
    SPM --- ---
    QYDO: ABS nevím, ale z PLA jsem tisknul škrabky na okna do auta a zatím jsem nezničil ani jednu :-)
    QYDO
    QYDO --- ---
    Jak je na tom abs v mrazu? Není třeba zbytečně křehký? Dělal jsem teď kamarádovi zarážku na dveře do dodávky a zajímá mě jestli se to nebude lámat, ten původní díl je trochu měkčí
    ZALI
    ZALI --- ---
    Dá se v cuře nějak nastavit nižší rychlost pro první vrstvu nad infillem? Slic3r to umí a je to dost šikovná možnost.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    RAPIDJO: by my stacilo kdyby konecne rozjeli zase curu na arch linuxu bez nutnosti laborovat se starejma balickama ... :( ... ale zkusim mozna ze nova to vyresi nejak "lip"
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    nova cura 2.4
    QYDO
    QYDO --- ---
    tak už testuju ten variable layer height a zatím mě to dost baví...

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: Sry za promaz a jasný.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK no sak pisu ze obvykle to musim protridit ;)a co bylo kdyz sem kupoval minule uz neplati a vzdycky neco najdu
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: ebay ... obvykle to obnasi projit tak 20-30 prodejcu a vybrat to co maji zrovna v nabidce ... maji ve zvyku tam dat jeden vyrazne levnejsi, v barve, a zbytek stoji zhruba stejne nez zbytek ... ale ono uz se to myslim resilo ze i v cr se da sehnat porovnatelne levnej filament od ceskych vyrobcu ... kvalitu srovnavat nemuzu nicmene k cee je to tak ze nemam ve zvyku platit vic nez 4-7 liber za kilo ....
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Já tam nebyl schopnej najít nic levnějšího než PM.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: Poděl se. Odkud bereš filament?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GOZER1: i2 vyslo priserne draho kolem 15 kdyz mi nauctovali import :) ale to je tak 4 roky cca, i3 abl sem mel z ebay doruceno v ramci uk a stalo to 299 liber zadna dalsi investice krom filamentu ... furt mam ten origos extruder origo trysku ... nic neodeslo ... uz to bude 12 mesicu co ji mam takze kolem 9ky plus cas na slozeni a kalibraci protoze k tomu tabulky na filament nejsou jen v manualy nejaky doporuceni kde zacit ... zasadne pouzivam nejlevnejsi cinskej filament z ebay ... na spulkach nebyva napsany ani to jestli je to abs/pla :)
    GOZER1
    GOZER1 --- ---
    GANDALFSEDY: Dík za info. Takže tě to celkem vyšlo na kolik? Nějakých 11k?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GOZER1: nejdriv sem mel z ciny i2 a v pohode nez popraskali ty spojky (nastesti reseni bylo jednoduchy jako eskapaska) a pote mam hictop i3 s auto bed levelingem a naprosta spokojenost (ten co je na obrazku z tech hlinikovych profilu (zadne drevo nebo acrylic) uz byl jednou rozlozenej na prevoz a po slozeni opet bez problemu (naopak este lepsi pac sem to asik slozil jeste lip nez minule) :) ... takze kdyz se vyhnes tem acrylum a pujdes do kovu tak nevidim problem ... extrudery sou skoro na vsem direct takze tam taky neni co posrat a koupit celokovovej mk8 nebo tak neco tak vyjde do 20 dolacu extra ale uz tam ten s plastovyma dilama mam rok a neco a bez problemu (nejvic casu sem asi stravil zacistovanim der na chladici toho extruderu pac to vypadalo ze to nekde trochu netrefil (ne ze by to nefungovalo, ale prislo mi to osklive nesoumerny) :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GOZER1: Nejsou hloupé dotazy, jenom hloupé odpovědí.

    Ale musím ti odpovědět otázkou - chceš tiskárnu, nebo hračku?
    GOZER1
    GOZER1 --- ---
    Sorry za debilní dotaz, ale je tu někdo kdo postavil čínskýho Průšu?
    Např. něco z tohohle? https://www.aliexpress.com/category/200042003/3d-printers.html?site=glo&isrefine=y
    Má smysl do toho jít nebo to bude jenom trápení?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    a kdo si rad hraje urcite potesi
    OpenFlexure Microscope
    [ http://aip.scitation.org/doi/10.1063/1.4941068 ] [ https://github.com/rwb27/openflexure_microscope ]
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    FFF v přírodě. Fakt jak 3D tiskárna.
    Timelapse Footage of Giant Hornet Queen Building Nest
    https://www.youtube.com/watch?v=Lao-XAJdoWQ
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    REDGUY: To je mamrd!
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Storytime.
    Mam svoji tiskarnu v praci, travim tady spoustu casu, je to pro me pohodlnejsi, tisknout si zatimco hackuju. Takze obcas si na ni tiskne i kolega co sedi se mnou v kanclu. Ted jsem neco tiskl, napul se ucpala tryska, takze se pod ni udelalo takovy to velky klubko materialu a cela se zasrala.

    Ja: sakra, no, co se da dela. Odloupnu co se da, pak si koupim kovovej kartac a okartacuju zbytek.
    Kolega: hruza, podivej jak je to dole zasrany, ta struna je tam cela zamotana.
    J: njn.
    K: To urcite pujde nejak odloupat.
    J: Nech to bejt, koupim ten kartac, udelam to, jeste to zprcas.
    K: Ne, podivej, to pujde odloupnout a odstrihnout, ja to udelam.
    J: Povidam nech to bejt, ja se o tom postaram.
    K: <podezrele ticho>
    [ o nekolik hodin pozdeji ]
    J: Nj, takze se podivam, jak moc je to zasarny.
    K: Vidis? Vidis, tady ta struna? Jak se uplne zamotala do toho kabelu?
    J: Hmm... to neni struna, to je normalni dratek... ty jeho konce tam jen tak volne visi, to bude jen nejakej vazaci drat, kterym drzi pohromade ten svazek kabelu. I kdyz, na to prece pouzivaji zipties, proc teda--
    K: Uuuuuuuuhhhhhhmmmmmmmmmmmm....
    J: ... tys to ustrihl.
    K: Ja myslel, ze to je zamotana struna!!!

    Ten idiot ustrihl draty k teplotnimu cidlu, myslel, ze to je namotanej material, shodou okolnosti stejny barvy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam