• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    QYDO: ona je to taky dost otazka penez - nikdy nepostavis masinu o moc levnejc nez to koupis hotovy od Tronga - stavim cnc frezku - respektive uz ji mam hotovou,jen to musim nakalibrovat a nastavit grbl ,jsem v tom uz docela za palku - mimo linearniho vedeni jsem si vsechno delal sam,nebejt tiskarny co mam doma a plazmovyho cnc rezani co mam v praci,tak to nedodelam,nebo by to bylo hnusny a mozna i nepresny,navic na stavbu presny konstrukce a vyrobu dilu,to chce mit minimalne malej soustruh na kov - pokosovou pilu - presny meridla a svarecku hromadu materialu atd atd- tim te nechci od stavby odrazovat,ale nejdriv si sepis na papir co vsechno budes potrebovat,pak si secti nakupku + pripocti cas vyroby a zjistis,ze to neni uplne tak jak se to na prvni pohled muze zdat a vysledek nejisty - vetsinou prvni prototyp ma nejaky mouchy pokud to nestavis podle osvedcenyho planu budes urcite case neco predelava/vychytavat
    ...nemam v tabletu fotku komplet masiny,tak aspon 2 osy pro predstavu

    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: Tak to zas ne... Rozhodně si chci postavit něco vlastního. Jsem v tomhle směru, troufnu si říct, celkem zbehlej, baví mě stavět si svoje zařízení a hrabat se v nich. S 3d tiskem teprve začínám, ale jinak se třeba věnuji servírování techniky a stavbě synthů a mám na to vybavenou dílnu
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Tak to si kup něco hotovýho s duální extruzí. Slibuju ti, že sraní je s tím i tak dost.
    QYDO
    QYDO --- ---
    Tak středně :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: No jde o to jak moc se s tím chceš srát.
    QYDO
    QYDO --- ---
    Tiskárnu jsem si pořídil do práce s teď bych si rád postavil něco na doma. Zatím jsem tomu moc času nevěnoval, spíš jen obhlizim kterej design mě zaujme.
    Vzhledem k tomu že bydlím v autě, tak něco co bude fakt hodně pevný :) na to konto se mi celkem zalíbila hypercube 3d, která díky tomu rámu vypadá že by to mohla zvládat.
    A tak mě zajímalo, jestli bych tedy díly mohl využít na její stavbu.. Ale asi je to blbost a bude fakt lepší nakoupit vše nové a lépe
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Chceš stavět, nebo tisknout?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    QYDO: tak zalezi jak se na to divas ... ten 3mm extruder muzes za 200+- s par dilama z ciny predelat na direct drive na 1.75mm filament, celou tiskarnu muzes taky relativne snadno predelat na samuela (nejaky tisteny dily jsou potreba, samuel je navrzenej aby vyuzil maximum dilu z tehle verze) [ http://reprap.org/wiki/RepRap_Samuel ] ... je treba si uvedomit ze vsechny tyhle tiskarny sou hracky, nektery drazsi nektery levnejsi ... stale hracky, seriozni zalrzitosti zacinaji v cenach ktery by se tu asi nikomu nelibili ... takze pokud to chces na hrani vyber podle rad na netu, podle barvy, podle vyrobce ... mas to jedno dostanes vzdycky vicemene to stejny a pak muzes nadavat na neduhy jaky ta tiskarna za 20ku ma ... pokud to chces na byznys najdi neco co budes moct rozume odepsat z dani a nebudes muset travit cas vyrvnavanim headbetu, a rozebiranim extruderu ;) ... i kdyby sis nechal jen motory a elektroniku a heatbed (i kdyz dnes je vicemene standard 3mm aluminium) tak ty 8mm zavitovky snad nevyhodis to se da furt pouzit na jiny veci stejne tak vsechno ostatni ... jinak v cesku ber rebel na hrani
    QYDO
    QYDO --- ---
    co si myslíte o tom co tu nabízel untoy? [ UNTOY @ 3D tiskárny ]

    chtěl bych si postavit tiskárnu, ale ještě mi nepadla žádná konkrétní do oka, ale myslím, že by se daly použít minimálně ty moroty a heated bed ne? nemám ale zatím představu o cenácha nevím jestli neni zbytěčný za to dávat dvojku, když všechno ostatní hodím do koše
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    diky
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    No aspoň v CURA 15.04.4 je záložka start/end gcode, stačí tam najít v start.gcode řádek
    G1 F200 E3
    a ten dát dohajzlu.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    RAPIDJO: Jojo. Gcode je lidsky čitelnej formát. Otevři a uvidíš.
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    jo jako že v notepadu poupravovat ten zdrojový kod jo?
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    JENIIK: jsem opravdu začátečník omlouvam se. Mohl by jsi mi poradit v jakem nastroji nebo kde se to v te cuře najde? děkuji
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JENIIK: Ne v CURA. V Notepadu. :) Ale hádám že to půjde i z CURA.
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    BIDAK: tak to samozrejme delas dobre, ja taky ne. Ale jako demicko by to jiste pouzitelne bylo :-)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    RAPIDJO: tak v Cuře můžeš kompletne editovat, co to dělá před tiskem, takže si zedituj, co to pere za gcode před tisk a hotovo. Mívaj to i okomentovaný.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ZIGI: To já nevim. Nelegální SW mě nezajímá. :)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    BIDAK: a verze (3.1.1) lezici na uloz.to nefunguje?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: Mno, co si pamatuju, někdo na irc řikal, že to bylo hrozně snadný cracknout... :D
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Mě od S3D odrazuje neexistence demíčka. S tím ať jdou soudruzi do někam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam