• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    BIDAK: aha - tak se omlouvam,asi jsem to prehlidnul
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SALAM23: Coz uz udelali a nechtej.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Nejaka klicenka nebo logo by se za 30minut dalo zvladnout
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    BIDAK: Hmm... toho jsem se bál. Ale i tak děkuji za odpověď.
    SPM
    SPM --- ---
    Tak jsem zatím na tu PETG zkusil černý kapton a vypadá to celkem pozitivně. Drží celkem fest, až bych řekl, že lépe, než ABS, na který jsem to pořizoval :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    DIMOUSE: Hele, do 30 minut toho moc nevytiskneš. Sorryjako. :)
    SPM
    SPM --- ---
    Tak mi dneska dorazila cívka PETG. Nějakej tip na co to tisknout? Respektive chytí se to na stejné podklady co ABS nebo je potřeba nějaký další experiment?
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    Zdravim parto, odborníci,

    pořádáme sci-film festival (futuregate.cz) a přemýšlíme nad něčím jako pozornost pro sponzory a vlastně i pro návštěvníky.
    Tiskárnu (PrusaMK2) jsme dostali měsíc před festival a jediný co jsme zvládli bylo logo festivavu ve 3D.
    Něco jako jako logo viz: http://www.vanili.cz/uws_images/partneri/future-gate/2015/futuregate.jpg

    Brána byla ve finále 70x70x4 mm

    Nemáte nějaký nápad co do budoucího ročníku? nejde ni ani tak o tiskové soubor, ale o nápad, který je v souladu s možnostmi tiskárny? Preference je to že za A bude vytištěno do 15-20 minut, nebo za B do 30-ti ale nebude to na počkání, skoč si na film a až příjdeš, tak to tu bude.

    Předem díky. Práva už nějak ošetříme. Dim.


    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: To teda ne :)
    Hučení větráku slyším až do druhý místnosti a právě mě to docela sere
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Motory rvou vic.
    QYDO
    QYDO --- ---
    Dělal někdo něco s větrákem extruderu u průši? Na můj vkus to hrozně řve
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PECA: Neboj. Vetracek je na tom skoro to nejtissi. Motory jsou mnohem vic nahlas.
    SPM
    SPM --- ---
    PECA: Tak ono ten extruder můžeš zregulovat napevno třeba odporem nebo něčím - tak, aby to foukalo dost na to, aby se to uchladilo a neřvalo to. Měnit otáčky na tom asi nebude potřeba nikdy.
    PECA
    PECA --- ---
    QYDO: To asi ano a dává to smysl, to PLA byl příklad, kde to jinak fakt nejde. A hlavně jsem chtěl napsat "Tak jednak...", ale korektura swipe klávesnice v telefonu mi z toho udělala "Tak nějak..." a já to přehlíd. :)

    Každopádně, pokud se nepletu, tak je prostě potřeba nezávisle regulované chlazení (ofuk) výrobku i extruderu. Přičemž ten extruder může běžet i naplno, bez regulace - pokud to nevadí třeba z důvodu hluku.

    Nicméně rád bych dosáhl co nejtiššího chodu. Jakýkoliv zbytečný zvuk mi dost hodně vadí a i relativně malý hluk snáším dost špatně.
    QYDO
    QYDO --- ---
    PECA: nad heatbreakem se chladí vše, ne jen PLA ne?
    PECA
    PECA --- ---
    Tak nějak se chladí extruder nad heatbreakem, aby se struna netavila moc brzo (PLA), a potom se chladí výtisk, aby se omezilo pnutí (zvedání rohů). Na extruder může být větráček s pevnými otáčkami. Ofuk na výtisk je potřeba řízený.
    AFAIK
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: Minimálně E3D extruder musí být chlazen.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PECA: větráky na extruder jsou jenom kvuli tomu, aby se to lépe regulovalo ne? Takže pokud nechceš stavět Lo-Power tiskárnu, tak asi netřeba =)
    PECA
    PECA --- ---
    OK, na těch z Ali píšou 12/24V, tak snad.
    Akorát nevidím, kam připojit větráky... Je tam jenom jeden výstup označený FAN, ale předpokládám, že každý extruder by měl mít svůj vlastní, ne?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PECA: no, záleží co je na té desce za stabilizátor =) bohužel se mi podařilo najít jen dost okousané PDFko, kde nic o napájení nebylo....
    PECA
    PECA --- ---
    TEAPACK: Mno, napájení předpokládám, že ta deska musí "umět" skousnout, ne? Že MCU jede na 3,3 V, znamená, že mu to napájecí obvod na desce musí udělat z nějakého vstupního napětí a tudíž je tam nějaký strop, ne?
    TEAPACK: Ok, tak já to propočítám, jestli na to fakt mám, protže jedno Leonardo se mi válí doma jen tak a když to půjde, tak beru MKS SBASE... Snad ten FW nebude oser :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam