• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Hele, to madlo nepotřebuje support. To přebridguješ, fakt.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Tyjo, kdybych tam měl popisky já, tak by tam bylo jenom MRDNIK. :)
    Díky!
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Ok, tady to je: https://ssl.spamik.cz/oc/index.php/s/dkC9AKUuV5177jN

    jinak asi jedinej parametr, kterej se spolehlivě normálně dá měnit, je ten počet přepážek. Musim to někdy uklidit, abych se za to nemusel stydět :-) Jinak takhle nějak to vypadá seskládaný.

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Kdyby ti to nevadilo...
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: pokud ti nevadí, že je to hrozná, nepřehledná prasárna a nejspíš by to šlo napsat daleko rozumnějš se čtvrtinou textu... tak to někde vyhrabu. (akorát mám napyču udělanej ten šuplík a musim to předělat - nějak jsem mu madélko nakreslil zvlášť a pak to lepil acetonem, což se ukázalo ve finále jako dost nahovno; dneska bych to po vzoru co jsem viděl na thingiversu, udělal madlo na dně natvrdo, aby nebyl potřeba support).
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Nechceš mi poslad kód? Já něco takovýho chtěl a byl jsem línej si to psát...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Ano, parametrizace je super. Jedním kódem vytvoříš víc předmětů.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    RAPIDJO: Příklad - potřebuješ placku ve které chceš 1000 dírek. A třeba ve spirále od prostředka. V OpenScadu tak na 2 minuty práce.
    SPM
    SPM --- ---
    RAPIDJO: no, podívej se co v tom kde je namodelované - zjevně v tom modelovat jde :-) Zase tenhle přístup, kdy tam jdou dělat funkce s parametrama, má zase hromadu výhod, co jinak v CADu dělat nejdou. Takovej jeden malej příklad - já v tom měl třeba šuplíčky, kde se parametricky měnil počet přihrádek. Tj. na začátku jsem řekl, kolik přihrádek má být podélně a kolik příčně a podle toho se vygeneroval šuplík tak, aby v těch konkrétních místech měl držáky na přihrádky (aby všechny byly stejně velké) + se k tomu vygenerovaly ty přihrádky s výřezama na správných místech, aby to do sebe zapadlo.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    RAPIDJO: Naopak. Modelovat v tom je v mnoha případech daleko snažší, než wysivig.
    Například možnost proměnných, for smyčky a matematické operace jsou něco co mi v klasických modelovátkách chybí.
    Respektive záleží na situaci.
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    Mám takovej šťouravej dotaz. K čemu je ten openscad dobrej vždyť modelovat pomocí příkazů v kódu je strašlivá prasárna. Chápu opensource asik ale tímhle se přeci nedá rozumě modelovat.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: no ja strasne odradkovavam a vsude davam zavorky i kdyz vim ze nemusim ;)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    treba takto?

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    EXIS: Maj pravdu. Udělej to v OpenScadu. Kdybys byl zoufalej tak ti pošlu kód poštou.
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: a nestačí jeden? :-) Fce text tam je a pak už jenom linear extrude :-)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    vlastne by to slo cele v openscadu asi na 4 radky ;)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    nebo to same s inkscape a freecad ;)
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    EXIS: V corelu font převést na křivky, v rhinu z křivek vytvořit plochu a následně objem. to je moje cesta
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    EXIS:ano da se to...v nejakym cadu naloadovat vector,nebo jen ciste napsat znak a pak extrude do pozadovany vysky a model je na svete...
    EXIS
    EXIS --- ---
    hoj, dá se nějak jednoduše vytisknout § (paragraf)? Chtěl bych to dát jako dárek přítelkyni, co studuje práva. Model jsem nikde nenašel, ale předpokládám, že by se dal použít digi model z fontů a jen to převést do 3D real modelu?! (možná to vidím jako hurvínek válku)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam