• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    EDA: Na to jsou postupy. Ale teda já se bavím o 30k RPM a víc. Základem bývá zjistit jak moc ti hází hřídel...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: No dřív se kousek materiálu ubral vrtákem, dneska se to frézuje.
    A tohle bych vyvažoval pilníkem. :)
    EDA
    EDA --- ---
    SPM: obojí, nebo se to lákne. Nebo prasata jako já ustřihnou kousek na konci. Teda jen elektro a menší, samosebou, ubírání na konci to zase rozhodí dynamicky.
    Dynamické vyvažování nebyla kdysi prča (tenhle přípravek vyvažuje jen staticky), ale dneska už je to lepší. Když chci být jo pečlivka, přidělám vrtuli na motor, motor k desce, desku položím na molitan nebo gumu a na tu desku položím mobil s aplikací seismograf.
    Samosebou to říká jen jestli to rozvážené je nebo není, ale experimentálně se to dá poladit. Přilepím kus izolepy, když se vibrace zvýší, přilepil jsem to na blbou stranu.
    SPM
    SPM --- ---
    QNEDLEEQ: blbá otázka pro nestrojaře - čím pak provedeš to finální vyvážení? Budeš tomu ty vrtule po kusu brousit nebo se na to lepí samolepky?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: To by se taky dalo vytisknout. :)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    AKA_THE_A: jj lopatky jsou na 100% -jinak tisteny je to na 5perimetru - 0,4mmtryska a infill je 25% - cca 40g - vyska vrstvy 0,2 pevny to bude dostatecne si myslim,tisknu si na letadla vrtulovy kuzely,nektery moturky toci az 11t rpm a zatim se mi neroztrhnul zadnej "kuzel" - vetsinou netreba ani vyvazovat,tisknul jsem si i sklopnou vrtuli,ale to uz nebylo uplne ono - original byl odolnejsi - ale vyvazovat jsem ji taky nemusel,jen jsem ji trochu pohladil smirglem na jednom miste
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: No vidiš a máš to. :)
    Já jenom opakuju aby sis to vyvážil jinak budeš ježky žrát ty. :)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: to se snadněji řekne než udělá, když je vytáhnu rovně tak v místě styku s povrchem kola vznikaj prvky s nulovou tloušťkou, z čehož Soliworks sere ježky :P
    Loft bych zase musel hledat jak se vlastně používá :D

    SALAM23: lopatky jsou plnej infill? Jinak nebude to vidět, takže vzhled neni důležitej, jde jen o to aby se to při 7k ot/min nerozletělo :D
    Kdyžtak SZ ohledně adresy a nějakýho finančního vyrovnání...
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    AKA_THE_A: toto je ok ,tisknout to slou bez problemu - foceno pod lampickou,vedle spi mlada,tak je to na fotce hnusnejsi nez v realu



    BIDAK
    BIDAK --- ---
    77WHITE: Jasněže by se to odlilo. Do písku, našikmo. Nejlíp odstředivě. Z licího hliníku, ne normálního. Ale proč? Se to pošle na tiskárnu a hotovo.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: Takhle lepší. Lopatky ještě předělej aby se nezužovaly směrem doprostřed.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    ANDY_WARHOL: to neni pravda, hlinik roztavis snadno na drevenym uhlim a s kompresorem/ zpetnym tahem vysavace/ pravdepodobne i fenem.

    GANDALFSEDY: my tavili hlinik na zrezlym plechovym grilu, topeniste ve starodavny kominovy trubce, misto taviciho kelimku ocelova pixla, klasicky dreveny uhli na gril za par korun... Jediny "dostacujici" vybaveni byl dilenskej kompresor a bylo to fakt easy. Skutecny nebezpeci spociva az v ty forme kvuli vlhkosti.

    AKA_THE_A: mam jen relativne slaby strojarsky vzdelani, ale nevidim na tom tvaru nic neodlitelnyho. Lilo by se to vzhuru nohama, s dostatkem odvzdusnovacich otvoru, idelane by soucasti nalitku byly uz i lopatky + samotna zakladna i druha strana by byla vyssi, po odliti by se odlitek oriznul na pozadovanej rozmer. Jediny co by me trapilo by byla presnost toho "zamku", protoze nevim jak bych ji dodatecne dosoustruzil aby byla v pozadovanejch tolerancich. Ale to resis i u 3d tisku.

    3d tisk bys pouzil na tvorbu jednorazovy formy z formovyho pisku, dodatecne zpevnenou COckem. V odkazu co sem posilal ti udelaji vse vypsane vcetne odliti, eventuelne rovnou i vytiskou na velkoformatovy 3d tiskarne piskovou jednorazovou formu, ale vysledny odlitky maji pomerne hrubej finis a bez dalsiho doobrobeni to neni uplne dobry.

    na tuhle tematiku vyuzivani 3d tisku na dalsi odlevani doporucuju treba tenhle YT kanal, je to profik, zadny hobby blbosti - https://www.youtube.com/user/GrunblauBMO
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    AKA_THE_A: koukal jsem na to jen na ipadu,ale zda se ze takhle by to mohlo byt uplne good
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: odlejes ale neni to tak bezpecny jak 3d tisk ... i kdyz uz u toho taky par lidi zar valo nicmene na takovy tavitko ti staci heat element ze stare trouby a jedes ;) [ https://www.youtube.com/watch?v=ooVUir_V2DM ] ma tam stejnej typek i starsi video z takovym jednodussi setupem
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    AKA_THE_A: asi o 100% lepsi -myslim
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    SALAM23: takže placatá základna by byla lepší?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    průměr díry na hřídel je 19,8



    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    AKA_THE_A: vadi ta "miska" jsem to zkusebne dal tisknout a problem je,ze jak je moc tenka vrstva pri tvorbe toho radiusu tak se zveda a krouti a dela to neplechu - a nejde to poradne potunit,ten dil by byl hnusnej - a to jsem to tisknul na podpory,ale zveda se to nahoru at chladis nebo ne

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Moh byste nekdo postnout obrazek? Me spadnul pocitac se slicerem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam