• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    AKA_THE_A: asi o 100% lepsi -myslim
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    SALAM23: takže placatá základna by byla lepší?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    průměr díry na hřídel je 19,8



    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    AKA_THE_A: vadi ta "miska" jsem to zkusebne dal tisknout a problem je,ze jak je moc tenka vrstva pri tvorbe toho radiusu tak se zveda a krouti a dela to neplechu - a nejde to poradne potunit,ten dil by byl hnusnej - a to jsem to tisknul na podpory,ale zveda se to nahoru at chladis nebo ne

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Moh byste nekdo postnout obrazek? Me spadnul pocitac se slicerem.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    77WHITE: jednak originál je plastovej (PVC :D), druhak je to tenký, normálním odlejvánim neni šance. Buď tlakově nebo odstředivě, obojí potřebuje ocelovou formu, což pokud jich nechci dělat alespoň pár stovek je naprosá hovadina :P
    SALAM23: moc tenký nebo vadí že to nemá placatou stranu? Tohle kopíruje originál, ale dalo by se to překopat...
    ANDY_WARHOL: hliník můžeš tavit i v mikrovlnce (podmínkou je karbidovej kelímek), stejně tak to jde na plynovym sporáku nebo grilu na dřevěný uhlí (do určitý velikosti kelímku samozřejmě)...složitá část je (ne)kontaminace materiálu a tenký stěny odlitku (příliš rychle chladnou, takže v tom budou díry, příp. tam kov ani nedoteče)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    77WHITE: hlinik ma vysokou teplotu tani, to si doma asi neodlejes ne ?
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    AKA_THE_A: nebo vyuzit vytisku pro tvorbu formy na odlitku z hliniku? Mam zkusenosti s temahle, sou vyborni - http://www.modelarna-liaz.cz/
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    Nejlepší na to asi bude nylon...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    AKA_THE_A: kdyz to abs nebo hridel nahrejes tak neprdne, abs je to pruznejsi mezi abs/pla ;)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    AKA_THE_A: to se bude tisknout docela blbe
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    AKA_THE_A: za kolik by někdo byl ochotnej nechat to vytisknout z něčeho pružnějšího (musí se nacpat na hřídel, ABS by asi prdlo)?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: No budes si to muset manualne vyvazit. Jinak by to melo jit.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    Tisknul někdo někdy točící-se věci? Potřeboval bych toto, ale má se to točit až 7000 ot/min...

    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QNEDLEEQ & SPM & AKA_THE_A: Doporučuji pročíst následující vlákno, ono to není úplně obyčejný beton, ale má do sebe namíchané nějaké svinstvo, které mu trochu vylepšuje vlastnosti. Nicméně jde hlavně o to, že epoxybeton se odlévá výrazně pohodlněji než litina =)
    www.C-N-C.cz • Zobrazit téma - CNC ve FreeCAD
    http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=62&t=17171&start=120

    a proti železným/duralovým rámům to má výhodu, že je samotlumící - nezvoní a donutit ho vibrovat dá opravdu hodně práce, proto je vhodný na stavbu hobby obráběcích strojů =)
    SPM
    SPM --- ---
    Když už jsme u toho konstruktérství, jak moc velký odpor by při správném uložení měly klást ty lineární pouzdra? Včera jsem si hrál s těma KH08-PP, podařilo se mi je zacpat do toho plastu tak, že asi fungovaly (kuličky obíhají a nešoupou se), ale nějaký odpor tam cítit pořád je. Zkoušel jsem to jenom na tyči v ruce; když jsem vzal díl, do kterého byli zamáčknutý dvě pouzdra, tak už ta tyč třeba po tom nejela vlastní váhou, muselo se tomu pomoct. Z tohohle pohledu bych řekl, že ty čínský šmejdy možná jdou o něco lehčeji. Na druhou stranu čínský šmejdy se náhodně zadrhávají (když se s tím šoupe, tak prostě chvilkama se jakoby koušou), zatímco ty INA jedou pořád stejně... a u čínských šmejdů mám pocit, že mají tu vůli ještě větší a neodvalují se vůbec a jenom kloužou po té tyči. Ale nemají ty řady kuliček viditelné, takže těžko říct :-)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    QNEDLEEQ: má mizernou pevnost v tahu, neb je to beton :P
    Návrh stroje by s tim měl počítat...
    SPM
    SPM --- ---
    QNEDLEEQ: jako pevný to bude, ale mám pocit, že tohle bych si na stůl doma postavit nechtěl :-D
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    77WHITE: Proto začínám přemýšlet stále víc o Cube konstrukci z litiny / epoxy betonu... ale to moje nebude běžná 3D tiskárna, protože na tom chci frézovat i plošňáky a plasty ...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    TEAPACK: jojo vim:) Jen tohle predimenzovavani vyvozuje zas jiny problemy, pri nedostatecne tuhy konstrukci s takovou vahou to lehce generuje vibrace, kor jestli tam ma neco litat rychle :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam