• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tak mi opět (podruhé) odeešla teflonová trubička v E3D extruderu. Příznaky stejné jako minule - podextruze, oprava snadná výměnou trubičky (mám doma metr). Je to jasné - trubička při 255°C pomalu degraduje a nakonec (cca po 5 - 10 kg ABS) selže.

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak to jedině už smontovanej Průša.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: V tom případě není co řešit
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: hw jako takovy me sice taky zajima, ale neni to tak, ze bych se tetelil blahem jak se v tom budu vrtat. dokazu si to postavit ze stavebnice a nacerpat potrebne vedomosti k tomu, ale primarni bude vzdycky tisknout
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: nechci se babrat a srat s hw, chci tisknout.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: A zajímají tě výtisky,, nebo hardware tiskárny? To je zásadní otázka kterou si musíš položit.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: nemam zadnou tiskarnu, chci si koupit prvni v nejake dohledne dobe do par mesicu, tak to prave resim
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GRAGAGROGOG: To není moc přesné. Potřebuješ tohle: https://en.wikipedia.org/wiki/Indicator_(distance_amplifying_instrument)
    Není to moc drahé.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Pokud už máš Průšu, nedává to smysl. Pokud ne, vyplatí se to.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    NAVITAS: Mohla se posunoput podložka? Jakou tiskneš rychlostí?
    Já vim že já jsem divnej, ale já tisknu 40 mm/s konstantní rychlost. Mám s tím ty nejlepší výsledky a že to trvá dýl je mi jedno. Tisknu přes noc.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Mikrospínačem dočasně přidělaným na hotend. (Z grid je uložený na sd kartě, načte se po zapnutí.)
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: Čím máš měřenou tu vzdálenost? Ona ta indukční sonda je totiž taky celkem vtipná, protože s rozdílem teplot měří taky trošku jinak... To teda dle popisu teď na té nové MK3 je snad už taky řešené - další termistor a ta měřená vzdálenost se dle teploty kompenzuje, ale jelikož je to nové, tak v těch starších to taky asi nebylo.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    Ještě koukam na jeho kompenzaci vyhřívané podložky, kterou má už od nějaké starší verze, zajímalo by mě jak moc to má vymakané...

    Takhle vypadá můj grid bed leveling (210mm čtverec, 3mm tlustý hliník s přilepenou 0.7mm PEI):

    (Rohů si nevšímejte, tam jsou šrouby...)
    při 25°C:

    při 105°C

    (všechno je v mm, rozdíly v Z ose jsou visuálně 100x zvětšené)

    ^Rozdíl teplot 3-4°C střed-roh.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: zrejme stoji... chci si koupit neco co bude fungovat a ne abych se s tim porad rozciloval.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: ...Trinamic 2130 přes SPI(imo nejlepší driver) stall/skip detekce, ten extruder co to tlačí ze dvou stran, detekce zaseklé/došlé struny, již zmíněná podložka. Řekl bych, že tohle odstraní asi 95% problémů s tiskárnou, nenapadá mě moc věcí kvůli kterým by se musel zrušit tisk. Jestli tohle stojí za 10K navíc záleží na tobě...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: Já myslím že vyplatí, jak komfort tak spolehlivost je úplně jinde.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    a co vubec soudite o te nove prusovo tiskarne ? premyslim, jestli se to vyplati za tech skoro 20 litru, nebo koupit o pulku levnejsi kvalitnejsi (ve smyslu kvalitnejsi nez ostatni ciny ne kvalitnejsi nez origo prusa) cinu...
    NAVITAS
    NAVITAS --- ---
    BIDAK: Máš pravdu, taky ujel tam o krok perimetr.

    Jak by se stalo že by vynechávl kroky? Ještě kromě toho by podle směru kterym se to tisklo musel udělat právě spíš o krok víc...

    Tak teď jsem fakt zmatená. Psala sem Průšovi, ale nikdo zatím neodpovídá...
    SPM
    SPM --- ---
    Mě by ještě napad bordel v zubatici co cpe filament do trysky nebo tam vynechaný kroky... ale to zase alespoň u mě chybovalo spíš na infillu, než na perimetru.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    QNEDLEEQ: To by buď některé perimetry nebo infill vyběhl úplně mimo původní obrys, což se nestalo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam