• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    312_FORREST: Mě už se v E3D lite ta trubička 2x zkurvila, taky bych na to kouknul...
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    Díky zkusím, ale pochybuju že to vyndám :).
    Trubička se tam strká až po sestavení. Nacpe se co nejníž a uřízne se pod zubaticí.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GRAGAGROGOG: No to se mi eště nikdy nepovedlo. :))
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    312_FORREST: Při nízké teplotě(kolem 60°C u PLA) vyrveš filament z trysky... Mělo by to vypadat cca takhle:


    (src: https://ultimaker.com/en/community/8615-guidance-wanted-for-replacement-parts-for-um2?page=last )
    SPM
    SPM --- ---
    TRUBKYN: lite je PTFE, full allmetal. Teda ona i k tomu full se u direct verze dává kus PTFE trubičky, ale strká se to nakonec do sestavenýho hotendu a v podstatě končí v místě, kde začíná heatbrake, takže to dovnitř nejde...
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    PTFE tam je. Bez tlaku jde až dolů. Firmware jsem měnil.
    Prosím osvětlit toto: "ale zkusil bych prvně vyčistit trysku coldpullem".
    Prostě mi už asi zbývá to nejjednodušší a co jsem měl asi už udělat dávno. Rozebrat to a pořádně prohlédnout.
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    Hele jestli se nepletu tak E3Dv6 neni all metal ale ma PTFE... kazdopadne tim by to byt nemelo, mam na svem rebelu ten samy a jede krasne... Ale jestli se nemylim musel jsem ve firmware menit termistor.... Kdyz tam zavedes filament, jde bez nejakeho tlaku az ke spodku hotendu? Musi ten ram co to drzi byt v rovine s hotendem... jestli je tohle ok a filament tam zaleze bez tlaku, tak jedine snad te termistor v FW, tady je to popsano pro ruzne fw: https://e3d-online.dozuki.com/Guide/V6+Assembly/6#s86
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Tak ono to není jen jedním faktorem, může se mírně lišit povrchová úprava(pokud vím u e3d to po vrtání nijak dále neupravují, takže by to záleženo na opotřebení vrtáku(výstružníku?)), teplotě, rychlosti tisku, délkou/rychlostí/četností retrakce, konkrétním PLA a na absorbované vlkhosti, na extrudéru...
    SPM
    SPM --- ---
    Nemam toho teda na E3Dv6 zatím vytištěno úplně moc, ale neměl jsem na tom s PLA zatím nejmenší problém... zato zacpat trysku už se mi povedlo několikrát :-D
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    Fotka extruderu by taky nebyla na škodu...
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    312_FORREST: PLA a allmetal nemusí být nejlepší kombinace... příznaky zní jako heatcreep, ale zkusil bych prvně vyčistit trysku coldpullem a před extruder dát prachový filtr(kus molitanu). Jestli to nepomůže, tak zkusit chladit i heatbreak nebo ho vyměnit...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SALAM23: zarucene to pak pujde krasne skrz ;)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    312_FORREST: kdyz to nefunguje tak to reklamuj nez to znicis, snad je to jeste v zaruce ... pripadne at ti prodejce doda kousek troubleshootingu ...
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    312_FORREST: tak ti nevim jestli vrtat 0,4mm dirku 3,5 vrtakem je uplne nejlepsi napad...
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    Hotend je to tento https://www.vsepro3dtisk.cz/p/hotend-3d-tisk-e3d-v6
    Když to jede, tak to extruduje kolik má.
    PLA, teplota od 220 tak do 235 ale to už přepalovalo.
    Že je to přicpaný mě napadlo, ale když zvýším tlak tak to jede naplno. Asi to zkusím projet vrtáčkem 3,5, tak to snad nezku.vím. Tryska je to 0,4.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    EDA: Je to rozbitý! :)
    EDA
    EDA --- ---
    312_FORREST: Nemáš to ucpaný? :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    312_FORREST: Kolik mm^3 tiskneš? Extruduje to kolik má? Jakou máš trysku? Tolik otázek... :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    312_FORREST: Jakej přesně hotend to je? Jaký materiál, teplota?
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    Ahoj, jdu poprosit o nápady, mě už po několikáté došly.
    Mám tiskárnu Rebel II. Aby tiskla lépe, tak jsem si koupil E3D HotEnd. Tiskárna chvíli tiskla, ale teď už pár měsíců leží ladem. Přes prázdniny nebyl čas a pak nálada. Fakt už netuším v čem je problém. Na radu kamaráda jsem pořídil nové ložisko - to co je proti zubatici, ale v tom to nebude. Podle mě to není ani ucpané.
    No a v čem je ten problém? Netiskne. Neleze plast. Zkoušel jsem i různé filamenty, přece jenom se to dlouho válelo. Ona tedy tak nějak tiskne, ale přítlak musí být, dalo by se říct brutální. Pružina to nedá. Když tam dám klínek natvrdo, tak to jede plným průměrem. Po delší době tisku, ale začal přeskakovat motor.
    Napadne někoho něco? Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam