• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SPM
    SPM --- ---
    MCKIDNEY: S ventilátorama je to taky těžký... na tom rebelmodu mám nějaký 3x3cm a je vcelku tichý, ten za tisku ani slyšet není. Naproti tomu 3x3cm ventilátor co mi domů přišel s E3D by vzbudil snad i mrtvého, tam naopak přes něj neslyším nic jiného...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GRAGAGROGOG: Naprosty souhlas, problem je chlazeni hotend, stepping drivers, stepping motors, chlazeni plastu, chlazeni zdroje.
    I kvalitni 4x4cm ventilator je prilis hlucny pri dane propustnosti vzduchu.
    Naopak zvuk lozisek je oproti tomu radost :)

    Jinak ty co znam ze maji Anet jedou GearBest.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: Yeaaaa.... nope.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    jinak zatim cerpam prevazne z tohohle https://pevly.com/anet-a8-upgrades/ pri vlahych teplych vecerech a je to zajimave, nicmene me to utvrdilo, ze misto abych vylepsoval anetku, tak udelam jen par zakladnich veci, vyladim ji aby fungovala, naucim se na ni co pujde a pak si postavim vlastni s pevnou konstrukci a vychytavkama, co budu potrebovat.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: na aliexpresu se toho vali tuna...
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ...když jsme u pásů, nemá někdo levnější zdroj pro gates GT3 (2mm rozestupy, 6mm šířka) než tohle:
    Gates 1164-2MGT3-6 Synchronous belt - koupit levně u Mercateo
    http://www.mercateo.cz/p/2473H-1164(2d)2MGT3(2d)6(2d)GA/Gates_1164_2MGT3_6_Synchronous_belt.html
    (poštovné 250kč)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: jo psal sem to na mobilu a je to pouze nactene, tiskarna putuje z asie a ja sam sem taky v asii, i kdyz na jihu. bude to pro me takovej povanocni darek aby mi nebylo lito, ze sem zase zpatky v zime.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: Igus ložiska jsou super, ale musí se správně použít, jinak se stanou zdrojem dalších problémů. (a co je "igus igit"? nemělo to být "igus drylin" ?)

    Ty čínské "GT2" sice stojí za prd, ale při rychlostech toho anetu to asi nebude problém... ale proč ne... (Jinak to asi nemusí být zrovna kevlar(aramid), pokud vím skelné vlákno je některých ohledech lepší, jen to nesmí být nekvalitní čínská kopie...)

    GANDALFSEDY: V tiskárně dělají hluk motory, větráky, ložiska, resonance konstrukce... ve srovnání se vším ostatním kuličková ložiska nemusí být vůbec hlučná.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    nevim co se povazuje pro koho za hlucny, ale mam furt ty stejny cinsky lm8uu, stejnej cinskej remen tiskarnu vedle postele a muzu u toho spat (ok, mam posunuty prahy snad u vseho ale i tak ..) kdyz to zacne piskat ocistim akorat tyce a pohladim je ptfe a sme zase hesky potichu (za 2-3 roky 1 komplet rozborka kvuli stehovani a 2 mozna namazani ..) u tiskarny za 150 by me to asi moc vic nestvalo
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: otazka esli to neni jak davat nizkoprofilovy alu rafky na malucha :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    kdo si objednal tu anet a8, podle toho co sem precet doporucuju jeste objednat ozubenej remen z kevlaru, mosfet pro napajeni heat bendu a hlavne igus igit bearings - samomazaci krouzky, ktere ztisi provoz tiskarny velmi mnoho.
    SPM
    SPM --- ---
    Já mám ještě pozitivní zkušenosti s mk floria, přijde mi to ještě o chlup lepší, než mladeč, ikdyž s tou mám taky pozitivní zkušenosti. Teda v zásadě u mladeče jsem vypozoroval problém na jednom konkrétním materiálu (žlutozelený ABS-T), kde mi přijde, jako by ta struna byla lehce tenčí a výtisky jsou krapet podextrduovaný (dá se pořešit ve sliceru), ale u ostatních materiálů jsem nic takovýho nevypozoroval.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: pokud je to kvalitni, tak sem s cenou spokojen
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: Ja jsem si oblibil plasty mladec (ANDY_WARHOL)
    Nicmene najdes levnejsi obcas i u CZ distributoru - koupil jsem nedavno na alze 350kc/kg a pro nektere veci je to dostacujici.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: jj pm je asi to co bych kupoval v cesku, v uk mi ty filamenty vychazely kolem 300-400kc/kg s postovnym, ali je drahy ... bavime se o kilech to uz pro ne neni sranda kdyz nestehujes celej kontejner :) ale esli to nekdo nezacne na kanary vozit prave v tech kontejnerech dalsi zastavka alibaba hadam ... sousedi by asi cumeli co to stoji pred barakem :)))))
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GANDALFSEDY: nasel sem ceskyho vyrobce https://www.filament-pm.cz
    cena za kg pla kolem 550 kc, kdyz to srovnam s cenou na aliku, tak je dost podobny a bez cekani.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: ebay, kdyz sem byl v uk, tedka az mi dojdou by me taky zajimalo kde je budu kupovat ...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    kde kupujete filamenty ? zatim mi jde o pla
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MCKIDNEY: uvolni remen a zkus, esli to jde furt tezko - nekde neco je nakrivo a zvejka se to, pokud s povolenym.remenem cajk tak sice utahnout remen ale zase ne tak ze to prestane byt plynuly
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Kratky dotaz - kdyz vypnu stepper drivers, jak moc velky odpor ocekavate od X/Y/Z axis?

    Na me CR-10 je Y naprosto plynule a odpor znatelny, ale rovnomerny. Na X me prijde ze je prilis velky a na Z citim odpor velky (Ale ocekavam vetsi, protoze je to Z)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam