• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: no pochopil sem ze to pridelam nekam k trysce, a pak si nastavim 1 bod a budu jezdit po cele plose a kontrolovat zbytek
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: Muzu ti ho pujcit, ale on neni dobry na tyto potize s prvnimi tisky.
    Protoze ho stejne musis alespon jednou zkalibrovat rucne. Pomaha pak to jedno nastaveni prenest po cele plose.

    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: jo a pak je v tomhle zapojení hrozná bžunda, když si člověk ty kontakty mikrospínače vyzkratuje o tu pojezdovou tyč a nechá to zahomovat :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: jo ten sem chtel taky koupit, ale v hornbachu ho nemeli a jinam sem zajit nestihl zajit. potreboval sem ho rychle, tak nemam zadnej :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: Me hodne pomohlo toto video:
    Easy Live Levelling
    https://www.youtube.com/watch?v=gkZUAyTxU1Q&feature=youtu.be


    Ted jsem si poridil odchylkometr za 500,- a pro rychle premereni funguje fajn. (Anolog, nijak neni integrovan.)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Na to kolik stala je to docela drsne.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    to udelam
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    no je to radost. a to uz sem hodne veci vyresil, musel sem dorovnat osu z, protoze mi to nechtelo vyjizdet nahoru, ta zavitova tyc na jedny strane byla krive. kladivo to spravilo. pak sem blbe zapojil endstopy, musi byt totiz porad zaply a vypnout se az pri dotyku... ale postupuju. akorat ten leveling bedu mi nejde a nejde. bohuzel je jen manualni.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: clovece ja taky a presto to bylo prvni co se mi pojebalo ale ze sem cumel ;) je to snadny zkontrolovat nez zacnes prepisovat firmware
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: čmárni přes to fixou a uvidíš ;)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GANDALFSEDY: ty sem pridelaval fest ale zkontroluju.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: hlavne se ujisti ze ti drzijou ozubeny kola na stepperch staci aby to bylo troshku spatne dotazeny a mas krasny elipsy
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: ano, bed leveling je spatne, ty stepy to chce nastavit. akorat me zarazi, ze to nebylo uz z vyroby... byl to jen takovy pokus hokus
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    https://www.prusaprinters.org/calculator/ Tady je docela vychytanej kalkulator na serizeni pojezdu
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: mozna spatne nastaveny steps per milimeter na x ose,nebo mikrokrok jestli to mas rozdelenyna mikrokroky ,jeste bych rekl,ze budes mit i nejakej problem na Z ose,nebo mas spatne nakalibrovanou vysku,takovyhle nite mi to tiskne kdyz mam trysku moc vysoko od podlozky
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    muj prvni 3d vytisk dopadl prachbidne. osa x jako by byla v meritku, mela to byt kulata placka. je to otocene, ale udealo to elypsu. tzn sirka je nekolikanasobne uzsi. tedy osa x se posouva nejak divne, ale pravidelne. akorat nemuzu najit nastaveni. jeste sem nedaval novej firmware, tak to zkusim s nim.

    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    ahoj mám dotaz ohledne prime tower v cura. Chci experimentálně vyzkoušet tisk kolečka kde jeden materiál je nylon a druhy tpu. Jde v cura udělat něco jako dvě prime tower tak aby odpouštěla tryska vždy materiál na svou tower? Nebo jde nějak donutit curu aby v případě že si tyto věže namodeluju začínala po přehození trysky tisknout na daném toweru?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AKA_THE_A: jen je nech, aspon se tu pak budou ptat na to co je spatne ze jim to blbe tiskne a bude tu zivo :D
    SPM
    SPM --- ---
    AKA_THE_A: no, co jsem viděl ty prototypy box verze RebeliXu, tak to autor předělával na uchycení na obě strany... Respektive u 20x20cm plochy to prý bylo ok, u 30x30 to už tak ok nebylo...
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    AKA_THE_A: U téhlé konstrukce uchycení ložisek to zas tak zbytečně fakt nevypadá...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    AKA_THE_A: pri te cene neco navic az tak nevadi ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam