• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: to vpravo se uplne rozpadlo, kdyz sem chtel vyndat podpory, asi to neni cele, ale zbytek z kose uz lovit nhodlam
    vlevo je simplify3d, i kdyz sou tam jeste automaticky generovany podpory, daly se sundat v pohode

    IMG_20180514_124642.jpg - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/1KO31fK6dJgHRMp9AhvV2HzNjqQAlfCnH/view?usp=sharing
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Nehodil bys foto srovnání?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: ja postavil hypercube, dal sem si s tim praci a pak se mi z toho nedarilo dostat nic kloudnyho az sem zkusil ten simplify a najednou je to ok. to ze bude chyba mezi zidli a klavesnici nevylucuju, ale v tuhle chvili je pro me jednodusi cesta se nesrat se slicerem a to je pro me dulezity
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Ale jo. Já taky zkoušel slicerů dost. Dejme tomu tiskkárna 90% a slicer 10% kvality.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ale co vim jiste, tak rucne vkladane podpory slicr nema. a to je to co mi hodne chybi, protoze se mi nedari to nastavit tak aby vygeneroval podpory automaticky tam kde jsou potreba a necpal je do der, kde je to k hovnu. (ano muzu nastavit aby je delal jenom k podlozce, ale to mi zas nepokryje to ze mam prevys nekde kde to neni uz nad podlozkou...
    tisk tlamy hada s jedovymi zuby a zkroucenym jazykem mi dalo peknou skolu :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: to sem si myslel taky, ale po vytisteni naprosto stejne veci ze dvou sliceru uz si tak jisty nejsem.
    a nebo proste neumim ten slicr nastavit tak aby delal to co ma a simpify to uz ma prednastaveny. to je taky moznost
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Algoritmicky je to skoro stejně ubohý. Kvalitu tisku dělá tiskárna, ne slicer.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    musim rict, ze sem prisel na chut simplify3d take, se slicerem si hraju a stejne z toho dostavam hnusny otrepeny sracky, a se stejne nastavenou tiskarnou mi ze simplify leze mnohem krasnejsi vytisk. navic monost rucne nastavenych podpor, to je proste luxus
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    Jestli to spíš nebude tím, že to co se prodává jako "PLA" může obsahovat i jiné polymery... Já ted zkusil slepit acetonem černý esun PLA a neprojevuje to ani náznak toho, že by to drželo.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A jinak nepouzivate se to hlavne protoze to nefunguje - na ten smooting potrebujes opravdu aby se to rozpustilo.

    Pro "svareni" staci narusit strukturu, prilozit a ona se znova vytvori, ale tentokrat uz skrze oba dily.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GANDALFSEDY: Nevim o tom, ze by neco takoveho vznikalo. Nicmene pokud bys chtel opravdu delat ten Vapor Smooting, tak musis pouzit svinstvo co je nebezpecne. (Tetrahydrofuran)

    Nicmene moje organicka chemie je 12 let stara a ze stredni, takze me za slovo neberte :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MCKIDNEY: ja myslim ze primarni problem te kombinace nebyl ze by to nefungovalo ale ze pla + aceton vytvari nejaky neprijemny toxicky odour ktery se nedoporucuje dejchat ... jako horsi sracka nez abs samo ...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Does Acetone also work for welding and smoothing PLA 3D printed parts?
    http://www.youtube.com/watch?v=VZUfq0yrtv4&t=210
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DIDA: Pokud praska jinde nez ve slepenem, tak je to bud spatne poladeny infill a nebo uz omezeni materialu.

    Vterinak jsem kupoval v GM - tuba za asi 120.

    K tomu "svarovani" je potreba pouze narusit vazbu v PLA a naopak ani nechces aby se moc rozleptalo.
    Trolove na internetu ti prave budou rikat, ze protoze to neni rozpustne v Acetonu, tak to nejde.
    Nicmene rozpustne a naleptane jsou 2 odlisne veci :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ohledne lepeni pla uz to testovali na had ... ale defuckto ca je super kazdej si najde to svoje https://hackaday.com/2018/02/07/locally-sourced-pla-adhesive/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    hodlam zkusit mamuta, s tim mam dobre zkusenosti a vali se mi tady.
    DIDA
    DIDA --- ---
    MCKIDNEY: Na PLA ti funguje Aceton? Mě teda Aceton PLA vůbec neleptá...
    Naopak sekundové lepidlo je super, většinou i při slepení "na tupo" a následném pokusu o zlomení praskne materiál v jimém místě než lepeném.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MILAZAJICEK: Prakticky cimkoliv, tistene PLA ma vysokou hustotu a zaroven idealni povrch diky FDM tisku. I pres internetove trolly funguje i Aceton "svareni".

    Nicmene muj favorit je sekundove lepidlo.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    MCKIDNEY: a čím lepis pla?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    No ono neni moc duvodu tisknout veci cele, PLA se tak krasne lepi.

    Rad slysim ze sviti dobre, me tady ceka dodelat MiniNuke z Fallout.
    Metalicka zelena, svitici pruhy, cerveny terc a modre svitici srouby.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: tak uz tisknu, delam masku meduzy ze souboje titanu, bude to cele uv aktivni, puvodne sem chtel tisknout celou hlavu i s hady, ale to by trvalo strasne dlouho, tak zbytek vyrobim jiak, takze tisknu hlavicky hadu z modreho filamentu, az to bude cele hotove tak ti poslu fotku, sviti to hezky. cerveny vyzkousim taky zahy, budu ji tisknout oci z nej (uprostred budou diody, ale belmo bude z cervneho uv materialu :)
    ten posledni glow in the dark pouziju asi taky, ale jeste nevim na co
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam