• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    AXTHEB: to je ono a na tuhle jsem už koukal. Je to dobrej nápad?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MILAZAJICEK: hypercube evolution? nevím teda jak vypadá REXROTH profil ;)
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: což se naštěstí moc nestává, pač pořád jsou na to potřeba nějaký schopnosti... což ti vyšinutí většinou nemají. Nicméně tohohle se nikdo nebojí... až si skoro říkám, že tím červeným hadrem pro býka je slovo "tiskárna" - asi pak každej, kdo dokáže na inkoustovce vytisknout obrázek, má pocit, že to dovede každý... kdyby se tomu říkalo 3D aditivátor, tak se o to nejspíš nikdo zajímat nebude :-D
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Měl bych dotaz. Rád bych anet nahradil necím sofistikovanějším můžete mi pomoct vytipovat tiskárnu z REXROTH profilu nebo z hliníkového vypalku. Měl by to být zavřeny box. Konstrukci podobné ultimakeru. Stavba po domacku.
    ACID
    ACID --- ---
    Díky všem zúčastněným, udělal jsem to nakonec ve slic3ru který se nainstaloval s repetierem. Na ten meshmixer se podívám.

    Aktuálně tisknu na zmiňovanou PEIku za studena trysku ofuku z PETG, zdá se že to drží, tak uvidíme. Očištění Ironem.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    vidis Martine
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: nj jenze kdyz si pak nekdo pujde zastrilet do spoluzaku pistoli co si vyrobil doma na kovostrojich tak nam pak budou chtit zakazat doma soustruhy, vyhne, rifling machines ...
    SPM
    SPM --- ---
    KOCOURMIKES: ale začíná to v tu chvíli hodně lézt do peněz, složitosti, znalostí... a už v tu chvíli je jednodušší a levnější si jí vyrobit obráběním, jako se vyrábějí normálně.

    ANDY_WARHOL: stejně jako třeba regulovat kapacitu zásobníku těch reálných zbraní, což se třeba teď děje :-)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    Pistole se da vytisknout 3D printem z kovu zeano.
    MCKIDNEY: mas nejakej problem Martine ve verejnem auditku ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: to je jak regulovat stavbu bunkru na strome...
    SPM
    SPM --- ---
    MCKIDNEY: jo, problém je, že tyhle tvrzení jsou relativně nebezpečný. Když někdo řekne, že po chilli chutná všechno stejně, tak si o tom myslím své, ale nezpůsobí to, že by chtěl někdo chilli zakázat. Zato když podobní jedinci začnou někde omílat jak s 3D tiskárnou si každý vyrobí palnou zbraň doma, chytí se toho nějaký podobně dobrý média, tak to pak napadne nějakýho panáka v Evropský komisi nebo podobně nápomocný instituci, kde ví o všem úplný kulový a ještě to začnou regulovat...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Par poznatku kdyz to lidi porad prinaseji:
    - ID KocourMikes je alergen (SPM)
    - Tisk umoznuje decentralizaci - To je neco co je pro zbrane zajimave/nebezpecne
    - Tisk prinasi nove moznosti pro existujici materialy (Obdobne jako nano-technologie.) - Zatim jsem zadnou revoluci nevidel. Pokusy emuluji realne strelne zbrane.
    - Nicmene nejlepsi je to vetsinou ignorovat, protoze to rikaji jenom protoze je to prvni vec co je napadne.
    Ja treba lezu na strom, pokazde kdyz me nekdo rekne ze chilly slouzi k tomu aby vse chutnalo stejne.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    This 3D-printed bicycle is stronger than titanium
    https://mashable.com/2018/05/18/arevo-3d-printer-bicycle/#EFAfSGUh5iqN
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    KOCOURMIKES: Pár nábojů propašuješ v přívesku u klíčů nebo v peněžence. Ale to už rovnou můžeš pašovat jednoranou zbraň z kovu.
    SPM
    SPM --- ---
    KOCOURMIKES: jj, presne... tohle mi prijde jako taky celkem zasadni vec. hypoteticky ikdyz tu samotnou zbran doma vyrobis, neurve ti ruce a propasujes ji rentgenem, tak mas porad problem s nabojema, ktery rentgenem neprojdou, volne v prodeji nejsou (ani nektery jejich komponenty) a i pro toho agenta v terenu, ktery by ten plastak vyrobil na kolene, tak bez tohohle je zase nahrany (na vyrobu naboje z tech komponent zase potrebujes sice relativne levny a jednoduchy, ale netisknutelny zarizeni. proste ta samotna zbran je jenom cast toho problemu)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    Taky naboj nejde propasovat pres detektor (magnetometr)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: takovejch blbcu po svete chodi :) tem mene stastnim chybi prsty nebo jina cast tela
    SPM
    SPM --- ---
    Jinak já jsem na podobný otázky už i relativně alergickej... ono totiž ne jednou už jsem se dohadoval s člověkem o tom, že na tý 3D tiskárně si tu zbraň fakt nevyrobim. Obvykle lidi, jejichž strojní znalosti nestačí ani na to, aby složili dohromady propisku, reálnou zbraň v životě nedrželi v ruce, tu 3D tiskárnu taky naživo nikdy neviděli, ale budou se dohadovat, že si tydýt co má peníze, koupí 3D tiskárnu, zmáčkne tlačítko tisknout a vyrobí si funkční zbraň. A člověk jim nevysvětlí, že je stále daleko jednodušší a i levnější tu zbraň vyrobit konvenčním způsobem...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ACID: jde, jednou jsem to potřeboval a našel jsem na to videotutoriál. Ve zkratce bylo potřeba nejdřív vypnout zaznamenávání historie, čímž se zaktivovaly nějaké pokročilejší funkce a pak poloručně mu vysvětlit, které hrany jsou vnější (možná u normálníhoh modelu by to bylo OK, měl jsem bohužel špatný model)
    Rozdělit nicméně umí slic3r rovnou
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    KOCOURMIKES: neber to jako neco hodnyho produkce, ty plastovy zbrane bejvaj jen proof of concept, od ciste plastovyho designu se po prvnich verzich upustilo a typek co to delal tam zacal davat kovovy vlozky do te hlavne, sice taky bez vyvrtu ale aspon mu to prodlouzilo zivotnost, i presto stale jen proof ... liberator neni zbran urcena na presny strileni, byla vymyslena jako posledni moznost kdyz to jinsk nejde pro agenty, odboj etc ....a o to jde v principu i v tomhle pripade, i kdyz stale je snazsi najit nekoho se soustruhem kdo ti takovou hracku udela aspon z kovu ... ale stejne bacha i ten liberator z kovu nebyl nejspolehlivejsi ... co se tyce zbytku skus poguglit nekde byla stranka ktera tyhle modely na zbrane sbirala a distribuovala ... po liberatoru byly daleko lepsi verze od stejnyho autora myslim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam