• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    BIDAK: asi nejzajimavejsi co jsem nasel na tohle tema je, ze se slozeni PLA lisi vyrobce od vyrobce
    " probably wont work with cheap brands of PLA from what i've heard, due to the lack of dissolvable plastics in the PLA like HIPS/ABS/PHA which seems to be present in the PLA I use which is Colorfabb and Ultimaker Brand "
    Acetone Finishing on PLA - Help, Tips & Tricks - Ultimaker Community of 3D Printing Experts
    https://community.ultimaker.com/topic/8530-acetone-finishing-on-pla/
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ACID: Zadna PLA se v acetonu nerozpousti, ale da se jim vyhlazovat.
    SPM
    SPM --- ---
    ACID: jeste lip primo ve firmwaru :-)
    ACID
    ACID --- ---
    MIKROM: ono to většinou nevadí, ale je dobré si omezit velikost plochy ve sliceru ;)
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    ACID: no máš pravdu, myslel jsem, že je to ok, ale když jsem teď dojel nadoraz doprava, tak jsem ochuzen asi o 8mm :)
    ACID
    ACID --- ---
    MIKROM: ten nárůst není tak markantní, zvlášť v tom druhém případě. Má to ještě jednu výhodu, nezmenšuješ si tím tiskovou plochu, jako když tu vratnou kladku přesuneš dovnitř. V aktuálním setupu mám v ose X k dispozici plnou šířku plochy tj. 220mm
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    ACID: to jsem nechtěl z toho důvodu aby mi nerostla šířka tiskárny kvůli plánované skříňce, jinak je to samozřejmě taky možnost.
    ACID
    ACID --- ---
    MIKROM: fajn sumarizace, jen bych misto toho napinaku a uchytu remenice resil spolu s vymenou remenu rovnou takovyhle napinak https://www.thingiverse.com/thing:1683070
    pripadne tohle https://www.thingiverse.com/thing:2083337 (mam)
    Ma to tu vyhodu, ze napinanim remenu si neprohybas svisle tyce, protoze silu prenasi vodorovne
    ACID
    ACID --- ---
    PLA od jakeho vyrobce se rozpousti v acetonu? Zkousel jsem to na PM a jedine co se stalo, ze mi ho to odbarvilo..
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: Jup, a nechá uschnout.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: wait, to se v něm prostě vykoupe?
    HONCKA: představ si skříňku, čelní stěna je z plexi/polykarbonátu/tvrzenýho skla na pojezdech (nahoru/dolů), na horní stěně je připojenej nucenej odtah a když je sklo úplně uzavřený, jsou někde kousek nad dnem větrací otvory pro přisávání vzduchu...fígl celýho tohodle bastlu je, že když máš SHTF moment, tak jen zavřeš sklo a díváš se...normálně máš sklo buď úplně nahoře nebo dost vysoko, abys tam mohl pohodlně strčit ruce, odtah drží veškerej evil na druhý straně skla ;-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    HONCKA: Hele, prostě něco, co ty výpary rozptýlí. Venku je OK. U otevřeného okna je OK. Polomaska je OK, jen otevřené filtry na organiku vydrží být spolehlivé tak dva týdny a mají nízkou kapacitu.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BIDAK: Ty říkáš, že polomaska je moc a pak tady operuješ s chemickou digestoří :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    HONCKA: Já myslel, chemickou digestoř, ne kuchyňskou.

    Aceton je skoro netoxický, ale stejně není ideální. Nejlepší je tumbler bez ohledu na materiál. Ostatně ten co jsem si udělal jsem sem házel.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BIDAK: Mě teda přijde, že montáž digestoře je trošku složitější a nákladnější než koupě polomasky, já ji mám v dílně a žena by nebyla moc chápavá k tomu, abych nosil smrady do kuchyně. Jinak já si jí beru raši při každým používání nějakých smradů, dost modelařím, tak se tomu dost vystavuju, nějakou aklergii si člověk může uhnat jedna dvě, kamarád má takhle alergii na vteřinový lepidlo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Taky pokud jde o nejake sosky a podobne, tak uvazuj o proste primeru pro barveni. Dobry primer zahladi vetsinu malych nesrovnalosti.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BIDAK: Jo a nemusíš se tento s párama. Do acetonu to prostě ponoříš.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    HONCKA: Simtě. Chloroform je dost cítit a toxický je v normálních dávkách jen chronicky. Digestoř stačí.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    CERMI_FOX: Na to kašli. Acetonem to jde aspoň stejně dobře.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    CERMI_FOX: dobre vetrana mistnost nebo venku pro jistotu polomaska s filtry proti organickymu znecisteni
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam