• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    ahoj, kdo poradi v Praze 3d zakazkovy tisk s vhodnym pomerem cena/vykon ? dik
    ACID
    ACID --- ---
    MCKIDNEY: Pokud jsi začátečník a netušíš co a jak, tak rada "postav si vlastní" je trochu mimo. O A8 je toho po netu napsaného tolik, že každý kdo nad ní začne přemýšlet narazí nejpozději na třetím odkazu na všechny důležité safety upozornění.
    Kdo chce tisknout produkčně jde stejně jinou cestou.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PECA: Fuj, jsem čuně. Tryskou, tryskou!
    PECA
    PECA --- ---
    BIDAK: Chvíli jsem přemýšlel, co vadí na křížení perimetrů třískou. Pak mi došlo, že se nebavíme o třískovém obrábění.
    V klidu nejsi sám, kdo tak píše... :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    CERMI_FOX: Ax má pravdu ale hlavně nekřížit perimetry triskou. Slic3r na to má zaklikávátko,
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CERMI_FOX: Upravit retrakci, zrychlit pohyby při kterých se netiskne
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    CLIFFAN:
    CHILDINTIME: drží mi to dobře, nalepil jsem si na PEI kaptonovou pásku a super.

    Čím jinak řešit stringing než teplotou?

    Fotka - https://1drv.ms/u/s!AtJuizqJSrsemY9u7BO81l6Sdpf4SQ (tenhle byl teda extra nepovedemej, ostatní pavoučci jsou na tom líp)
    CLIFFAN
    CLIFFAN --- ---
    CHILDINTIME: Já jsem na PEI zapomněl dát lepidlo a skoro jsem to nesundal. Pořád tam mám stopy
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    CLIFFAN: ja taky, akorat na desku jsem dal lepenku, jinak mi to spatne drzelo
    CLIFFAN
    CLIFFAN --- ---
    CERMI_FOX: Já jsem tisknul Flex na nastavení od Průši a bylo to ok
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    snažím se na průše mk2s rozchodit tisk Flexfill filamentu (of Fillamentum), ale bezúspěšně. Když tisknu na 200 C nebo víc, tak to dělá vlasce a takové malé "připečeniny". Na 195C to pak netiskne vůbec (zkoušel jsem 2x), filament neleze tryskou.

    Nějaký nápad, co s tím? Myslel jsem, že vlasce a připečeniny jsou vysokou teplotou, ale když ji snížím, tak to nejde vůbec.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PECA: Ten problem je ta fraze "Budes si s tim hrat" a podobne. spektrun od BFU k slaboproudari je dost siroke a lidi co se o tom aktivne bavi mu neodpovidaji.

    Aneta A8 je v tuhle chvili uz meme a proste nikdy neumre, ale kdyz se podivate na uspechy ostatnich Anet, tak je hned jasne proc se stavim na stranu opatrnosti.

    AXTHEB: Naprosty souhlas, navic nevyhoris :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: V tom případě Ender 3. Cena je podobná Anetě, tiskne to o kategorii líp a sice je na tom co ladit, ale aspoň ti to nezapálí barák.
    PECA
    PECA --- ---
    MCKIDNEY, KAPPI: Tak jasně, myslím, že to nejen tu zaznělo mockrát. Akorát, že pro hodně lidí je rozhodující cena. A8 se dá koupit za 3 - 5 tisíc? Průša MK2S ve stavebnici asi za 16 tisíc. To si myslím je pro začátečníka, který netuší, co ho čeká docela rozdíl. Pokud by to nebyla otázka peněz, tak by Průša byl jasná volba. Osobně bych asi spíš šel do MK3...

    Něchci dělat vlny, ale mám dojem, že jsem četl, že na té A8 odchází dost věcí, včetně plastového rámu. Takže s tím bude asi dost práce navíc, která nemusí každého zrovna bavit, když chce hlavně tisknout a ne se vrtat v tiskárně.
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    Souhlas s Kidnym, sice si rad hraju, ale potrebuju delat a ne ladit a to mi bohate vynahradil prusa ve stavebnici...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    K Anete je potreba dodat jak moc zavadejici je komunita 3d tisku. Naprosta vetsina uzivatelu se v tom hrabe jako v hobby a jsou radi ze travi cas ladenim a stavenim tiskarny.

    Jejich recenze Anet A8 jsou pak naprosto zavadejici pokud nejsi na tom stejne.
    I takova vec jako Cr-10 je oser a to je o kolik stupnu dal nez A8.

    Uprimne bych si anetu dneska uz nekoupil, nedava to moc smysl. Pro hobby si postav celou vlastni, pro tisk si porid neco stabilniho.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    ESELVIRA: dával jsem tu nedávno takový můj souhrn o Anetě
    ACID
    ACID --- ---
    ESELVIRA: pokud je kutil a nebude mu vadit si tiskarnu vyladit a dotunit, tak naprosto bez problemu, pokud chce tisknout a neresit, tak se asi poohledni po jine
    ESELVIRA
    ESELVIRA --- ---
    ACID: dar pro bratra kutil na custom krabice na jeho bastly, náhradní díly do porouchaných věcí, různý gadgety (jako plnicka kasplí). Asi bych to nazvala domácí použití. :) Materiálny, nic speciálního PLA/ABS
    REDSNAKE: na mobilu, mi to nějak nevyhledalo, díky.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JUNIOR: Me totiz zajima i to liti. Takze budu mit spoustu dotazu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam