• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: dik. Jake byly hlavni problemy?

    PECA: cvakani se mi objevuje pokud mam trysku opravdu moc blizko podlozky u prvni vrstvy a treba jeste pridam na flow, Mladec tisknu na 210, ale realnou teplotu jsem nemeril. Kolecko original anetacky, gripu ma na rozdavani.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: no reknu ti, myslel sem si ze to bude jednodusi a kdybych ted resil tiskarnu, tak si radsi koupim prusovku :))) ale to bude s kazdou tiskarnou co budes stavet od zacatku sam. urcite ma vyhodu v tuhosti a velikosti plochy. da se postavit i vetsi. jinak je ta tiskarna super, akorat sem tedy ted pres leto a zacatek podzimu nemel moc cas tisknout
    pokud budes potrebovat rad ti pomuzu

    a mimochodem, mam nevybalenou silikonou vyhrivaci podlozku 30x30 cm, je na 24V, kdybych chtel, sesly se mi dve
    mam bed z hlinikove desky a tohle nalepene pod tim, je to stabilnejsi nez kuprexid teto velikosti.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    NEPHIRUS: jasne, no me to siperzni lepidlo slo dolupo prvnim odlitku, byl bych rad, kdyby to aspon pet vydrzelo;)
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    R0C3S3K: Tu separacni vrstvu musis obnovovat i u komercnich smesi, vecne nevydrzi ani vrstva PTFE naprasena magnetronem. Taky muzes zkusit v necem rozpustit parafin, pokud by vazelina nefungovala.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    NEPHIRUS: jedu na lowcost,,, fungovalo i disperzni lepidlo, to se ale zacalo casem loupat,,, zkusim jeste klasickej primer na plasty a kdyz to nepujde, zkusim tenhle divokej mix;) diky za info,,,
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    R0C3S3K: Pokud jedes vylozene na low-cost, tak zkus bilou lekarskou vazelinu naredit lakovym benzinem.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    ahoj, vytiskl jsem si na 3d tiskarne formu, do ktere odlevam adicni silikon, bohuzel ten filament ihibuje ucinky tvrdnuti, takze shanim nejaky primer, da se koupit neco normalniho? v obchode se silikonem me doporucujou nejakej ovrstvovac za pet stovek, coz jsou imo vyhozeny prachy
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: volny remen na x, y povoleny srouby na bedu 2mm vule na extruderu :) osa z ma krivy zavitovky na x je vadnej motor (drat zlomenej primo u motoru aktualne docasne poreseno vymenim ho az budu natahovat remen).
    a jeste je to ta starsi verze s motorama nahore bez oldhamek.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Tam jsou snad všechny vady co se dají najít. IMHO máš buď volné řemeny nebo vakl v ložiskách na obou osách, plus špatná retrakce
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: jake mas ted s odstupem zkusenosti s Hypercube? Cos tam pripadne upravoval, menil, upgradoval..?
    Zacinam premyslet o tiskarne "v kostce" hlavne z duvodu snazsiho krytovani nez u prusa style tiskaren, Ultimaker (ikdyz se mi moc libi) je na takove to domaci zvykani trochu luxus..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: no ja si to myslel. tiskne to uplne zaroh :)



    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: No moc nemám kdy
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: no je fakt že mam kapku problem to naladit jsem to za ty roky zapoměl :) neceš se zastavit na tuning party ? ušetříš mě víkend...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Mendel je tuhý ve všech směrech kde to není podstatné a v tom důležitém (X) se klepe.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    QWWERTY: O tom zadna, ale jak bylo v tom videu od CNC jemu se to podarilo zvednout (sirka nozzle a rychlost navijaku).

    Obecne ti neoponuji, podle me je to gimmick, ale to je vetsina veci okolo 3D tisku :D (A tak nechci hatovat)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MCKIDNEY: přesnost je problém taky (tím netvdím, že konzistence není)
    menší průměr si sice nastavíš, ale předpokládá to, že je stejný pro celý filament
    bod 4) https://pinshape.com/blog/5-causes-of-a-nozzle-jam-and-how-to-fix-it/

    Filament Thickness Sensors, What Are They and What Are They Good For? | Hackaday
    https://hackaday.com/...6/02/05/filament-thickness-sensors-what-are-they-and-what-are-they-good-for/
    "Some of the worst have larger errors such as +-.10mm.
    if the filament is off enough, this can actually show up as a visible defect on the print
    in worse cases, cause the print to fail by over or under extrusion of plastic.

    Filament Width Sensors : 3Dprinting
    https://www.reddit.com/r/3Dprinting/comments/7bm3po/filament_width_sensors/
    " it takes until +/-.1mm to get any noticeable issues."

    afaik ten filament by měl 1.75
    na tom videu říká, že mu z toho průměrně leze 1.6 a na 6:40 naměří 1.56 (min/max. jsem tam nikde nepotkal), tzn. osobně bych se asi bál, že za nesmyslnou cenu za recyklaci, kýblem práce navíc okolo, skončím s horším tiskem, než když si prostě koupím novou špulku

    je to natolik běžný problém, že to dávalo smysl řešit i u průšovitostí
    Prusa Introduces Filament Line with Powerful Process
    https://www.fabbaloo.com/blog/2018/9/25/prusament
    Dual axis laser diameter measurements continuously through production of each spool, with 4700 measurements per second. If a spool varies more than 0.02mm from the ideal diameter, it is rejected.


    osobně se mi myšlenka recyklace taky libí, ale z aktuálního hlediska mi přijde reálnější ta kompostace (u materiálů, který jdu ofc)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Radeji bych teda videl videa pro kompostovani, ale chemiku je na YT dost malo.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Na ty platky: Spoctes si hustotu a prostor na tvem pec. papire a pak zkusis rovnomerne rozsypat vysledek v gramech.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    QWWERTY: Presnost neni problem, konzistence je, mensi prumer PLA se snadno upravi ve sliceru.

    NEPHIRUS: Urcite se to nevyplati, ale pro nekoho je to cena PLA + nevycislena cena za spalovnu (kde tvoje tisky skonci pri recyklaci.)

    Zminovane video rozhodne stoji za tech par minut a tesim se ze v tom bude pokracovat.
    CNC kitchen je v tomhle zajimavy youtuber. REDSNAKE:
    Kamosovi jsem poradil delat ve stare troube platky a pouzit je - to je celkem levne a uzitecne.
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    Podle me se to nevyplati takhle recyklovat vubec nikdy, kdyz kilo filamentu stoji petistovku. Aby se zaplatil ten Filastruder, tak to mas cca 14 kg recyklatu. Pricti si k tomu jeste praci s pripravou granuli a castejsi cisteni extruderu, protoze recyklat bude obsahovat necistoty.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    QWWERTY: Domacimu hobikovi se to urcite nevyplati, me by se to libilo, ale je to dalsi kram a jsem omezeny mistem. Ta presnost urcite casem pujde vylepsit. Nejidealnejsi, kdyby sel merit filament, co leze ven z nozzlu, pak by na tom, jak je filament presny tolik nezalezelo a imho by tiskarnu slo krmit i granulatem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam