• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    PECA
    PECA --- ---
    Už jsem poslal podklady pro tisk extruderu, tak to snad kolem vánoc zprovozním a budu moci přiměřeně kvalitně tisknout... :)
    PECA
    PECA --- ---
    Kluci děkuji, už jsem se domluvil s MILAZAJICEK. I ta doprava bude v pohodě. :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    PECA: typek u nas v brandejse ma celokov i teflon
    3D tisk | Hotendy, trysky | EasyDuino - Moduly pro Arduino, Raspberry Pi, vývojové desky
    https://www.easyduino.cz/Hotendy-trysky-c16_55_2.htm
    PECA
    PECA --- ---
    MILAZAJICEK: To by asi šlo. -> Pošta.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PECA: v Německu s dopravou cca 12€ inspiroval jsi mě tak mužů vzít dvě. Jen ten kousek z LB do Jičína musíme vymyslet.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    MILAZAJICEK: Ćolido X3045Duo. Ale uz jsem na to prisel.
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: skladem mají jenom ø 3 mm :/ jinak se v tomto eshopu orientuji dost těžko.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: dá se koupit na postavrobota.cz kolem 300kc
    PECA
    PECA --- ---
    Dá se tu v ČR sehnat dobrý klon E3D v6 1,75 mm, 24 V (nebo holý, bez topení, termistoru a větráku - to mám z Rebela), ale skladem, aby to příští týden, nejpozději mezi svátky dorazilo? Když o tom přemýšlím, tak klidně použitý plně funkčí, pokud někomu doma zbývá, ale potřebuji to poslat spolehlivou cestou do JC (Jičín). Cenu bych rád udržel kolem 600 - 700 stovek i s dopravou.

    // Zjistil jsem, že kámoš má (už komplet předělanout) Anet8 a že by mi vytisknul extruder a já bych snad konečně rozchodil ten můj výtvor...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    JVMLOK: co třeba napsat o jakou jde tiskárnu. Nějaký fotky ty trysky atpd..
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    pchuu tak prvni pokus o rozjeti tiskarny a prvni fail, pockm na cooldown a podivam se jestli je vsecko OK
    mam tiskarnu, ktera byla inzerovanaa jako rozbalena, nevim jestli nemuzou byt zasrany trysky, protoze pri prvnim testu neustrikla proudek jak je popsany v navodu. Poradite nekdo cim se cisti trysky?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FRIENDSHIPPOWER: jestli fenomenalni to nevim no... clanek z kategorie "vytiskli si strelnou zbran na 3d tiskarne" nebo "3d tiskarna tiskne kov". Vsecko to jsou tiskarny, ale ta technologie bude nekde jinde nez tusk pla a pod
    FRIENDSHIPPOWER
    FRIENDSHIPPOWER --- ---
    fenomenalni uspech

    Australanka přišla kvůli rakovině o čelist, teď má novou z 3D tiskárny – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...australanka-prisla-kvuli-rakovine-o-celist-ted-ma-novou-z-3d-tiskarny.html
    ACID
    ACID --- ---
    Máte někdo zkušenosti s tiskem PA12? Jakou podložku, teplotu a její přípravu?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KYRYS: Pokud na tyhle věci existuje kit a nejseš nějaký HC modelář, že to chceš mít komplet svojí výrobu, tak je určitě lepší si koupit kit. Zrovna třeba u millenium falcona pořád jde koupit 1/72 Perfect Grade model od Bandai, sice vyjde okolo 10k, ale jakmile se doprodá, tak cena půjde raketově nahoru a v takovýhle detailech to nikdy na hobbytiskárně nevytiskneš, resp můžeš to vytisknout a každý díl ručně opracovat a dodělat detaily, ale pak stavba nebude na desítky, ale na stovky hodin i pro zkušeného modeláře.
    KYRYS
    KYRYS --- ---
    HONCKA: mně se tam popravdě líbilo asi deset věcí (mechy z battletechu, AT-AT nebo Millenium Faflcon, power armor z falloutu...) ale neměl jsem představu o ceně tisku. Takže teď chápu, že je to spíš pro někoho, kdo má tiskárnu doma. Pokud si jí jednou pořídím, tak se k tomu vrátím. Ale fakt děkuji. Aspon mám lepší představu.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KYRYS: jestli nepotřebuješ konkrétně tohle AT-AT, tak si kup tohle
    Revell - EasyKit SW AT-AT (1:53) - 06715 - MJ Modely.cz
    https://www.mjmodely.cz/zacvakavaci-modely-star-wars/easykit-sw-at-at-153-06715-4268
    imho tyhle věci nemá smysl tisknout, pokud 3d tiskárnu nevlastníš, že málokdo si nechá svojí tiskárnu zablokovat na tak dlouho a komerčně se to těžce nevyplatí
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    last 5 months of printing adventures from this jumbo Lego project
    https://imgur.com/gallery/Hk6nDlB
    KYRYS
    KYRYS --- ---
    DIDA: diky moc
    DIDA
    DIDA --- ---
    KYRYS: KYRYS: I velmi hrubě bude hodně záležet kdo ti to bude tisknout. Model je přes 40cm vysoký a podle diskuze na něj padne cca 2kg filamentu. Tiskový čas jsem nesčítal, ale bude to podle časů který tam uvádějí cca 250 hodin. Takže za filament počítej podle kvality cca 800 - 1000,- Kč a zdaleka nejvyšší částka tady bude za práci. Pokud to budeš dělat u nějaké firmy, tak se částky pohybují kolem 50 - 70,- Kč za hodinu tisku. Pokud u kamaráda, můžeš se dostat výrazně níže, ale zase nevím kdo si zablokuje tiskárnu na 250h. Hodně by pomohlo to tisknout s menším detailem než tam uvádějí, výškou vrstvy 0,2mm místo 0,1. To by se cca o polovinu zkrátil tiskový čas. S 0.1 vrstvou se podle mě v komerční sféře budeš pohybovat někde kolem 10 - 15.000,- korun.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam