• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    AXTHEB: jednak jsem to kupoval jako stavebnici, jednak bych to spíš potřeboval vyřešit, než aby mi někdo dával odkaz na manuál, který jsem četl a zkoušel.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CERMI_FOX: Je to průšovka, zkus se zeptat u Průši. Pokud si to kupoval v celku tak bych drze začal na podpoře.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    RORSCHACH: jestli jsem to dobře pochopil, tak ne, mk2 tam má menší mezeru a okolo kolečka jsem namotaný filament neviděl (nebo jsem se jen blbě koukal). Každopádně podobný tuning pro mk2 není, abych to cvičně vyzkoušel.

    MILAZAJICEK: jasně, to chápu, ale ... co s tím?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    CERMI_FOX: je to tím že je to měkký a má to prostor jak se zkroutit. Já teď budu kupovat nějaký extruder a už jsem koukal na to že hned za tím ozubeným kolečkem je u trubička do které filament ústí a ta je vytvarována podle toho ozubeného kolecka a filament nemá kam uhnout.
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    CERMI_FOX: není to podobný problém jako je popsán tady https://www.thingiverse.com/thing:2867249 ?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Stává se mi, že při tisku Fillamentum FLEX se mi v půlce tisku přestane vytlačovat plast. Zkoušel jsem zvyšovat teplotu až na 225 (přičemž doporučená je 200-220), ale problém jen oddálilo. V plastu není "vybroušený" žádný zub, filament spíš se jen tak stočí dovnitř tiskové hlavy (zatím jsem si toho vždy všiml brzo). Čím to může být? Teplotu více už moc zvyšovat nechci, protože nad 210, nedejbože 215 je hodně patrné stringování.
    S jiným filamentem (pla, abs, petg, nylon) se mi to nestává.
    Tiskárna Prusa mk2s, 0.4 tryska. Mám ještě 0.6 trysku, mohlo by to pomoct? Zrovna na tento konkrétní model nepotřebuju extra detaily, ale někde jsem četl, že FLEX si z velkýma tryskama moc nerozumí.
    PECA
    PECA --- ---
    REDSNAKE: Máš pravdu, nejde. Moje chyba.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PECA: na aliexpressu jde platit paypalem? To asi ne, ne?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: ja taky ne, ale ted uz zase na to budu mit cas
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: To já taky, ale pak jsem zjistil, že jsem neposlal objednávku a furt to leží v košíku na ali. Ale pořešil jsem extruder, tak to teď "nějak" chodí. Aktuální problém je (asi) ztráta kroků => přidat proud na motorech. Bophužel jsem se k tiskárně už dýl jak týden nedostal...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: ja myslel ze si si ten btech uz vyrabel....

    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: No, já se zasekl na končící platnosti karty. Aliexpress vyžaduje tuším 2 měsíce (asi kvůli garanci vrácení peněz), ale mě končí asi za měsíc a novou ještě nemám... Musím se hecnout a vyřešit to třeba přes paypal. Jen si vzpomenout v klidu doma... :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: ja sem se konecne dokopal k tomu objednat ten hw na bondtech :)
    ACID
    ACID --- ---
    BTW ze zvedavosti jsem koukal na rovnomernost ohrevu bedu, s tim dokazu zit. Tmavy flek v leve dolni tretine je odraz endu. Svetle pruhy nahore a dole jsou mista, kde neni nalepena PEI paska
    nechci to tu rovnou tapetovat, kdyby byl zajem, mam i snimky endu

    ACID
    ACID --- ---
    JVCNC: aha, uz chapu
    ESELVIRA
    ESELVIRA --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MILAZAJICEK: Odhadem tak za půlku času než na prusovi mk2s. Nestopoval jsem to, není to pro mně podstatné.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    AXTHEB: a za jak dlouho se ti zahřeje na 100 stupnů?
    GINTA
    GINTA --- ---
    Ahoj, zkoušeli jste někdo u Anycubic i3 Mega měnit extruder Fan za nějaký tišší? :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MCKIDNEY: Tak záleží jakou tu podkožku uděláš, já mám zhruba 400W na 300x300 podložce, na tom ti nic jen tak neshoří.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam