• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: a jak se tomu nadává anglicky? :-) Že bych si to zkusil nějakej model najít na vyzkoušení... (ikdyž na tý stávající tiskárně to stejně asi nebude fungovat, pač mám v rohu šrouby a hned vedle home position).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: kus plastu kterym přichytit sklo k hotbeadu v rohu. Mě to moc nefungovalo. Zkoušel sem i vlastní designy, ale vrátil sem se ke skripcum
    SPM
    SPM --- ---
    má někdo fotku toho rožku, ať vím, o čem se bavíte? :-)
    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: Zkusím se zítra podívat, jestli na ní nějaké označení je. Tesa mi nefungovala, zkoušel jsem i nějakou oranžovou a taky to nebylo ono.

    MCKIDNEY: Používal jsem donedávna spony, leveling jsem dělat nemusel. Teď mám rožky a pokud si pohlídám dotlačení, tak taky ne. Rožky jsou háklivější na stejný rozměr skla, což jsem si u sklenáře nepohlídal. Mám v hlavě řešení jen teď není čas to vymodelovat.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HONCKA: tady jde o ty pruziny co i3 ma pro Z levelling. nejsou silne a nevraci se do stejne pozice.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MCKIDNEY: Mě to šlo v klidu přes ty sponky bez levelingu, ale zase u tý mý corexy ta z osa je fakt stabilní
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    NAVARA: Jestli tam půjdeš, kup si minimálně 2ks klidně i 3 jako rezervní, celkem dost to zrychlí, když toho tiskneš víc, že to sundáš celý, dáš druhý zrcadlo a tiskneš hned dál, mezitím to necháš v klidu vychladnout
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ty rohy nejsou nutne, postaci ty kovove spony. Nicmene nandavani a sundavani skla pak prakticky garantuje ze musis delat levelling.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Sklo je super, hlavne kdyz ho mas vice kusu a nekdo ti z ABS vytiskne rohy na usazeni skla.

    Cisteni pak zvladne mycka, sundani zvladne mrazak/lednice :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ok, díky, jdu shánět :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NAVARA: nejjednodušší je zajít do sklenářství a nechat si narezat pár tabulek skla, uděláj to na počkání a máš to hned.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NAVARA: kores nebo
    jakýkoliv jiný. Je to prostě taková ta tyčinka, dělaná asi ve třech velikostech, kde na jedny straně tím tocis a na druhý to vylejzat. Ale co je na tom napsáno je jedno. To jsou jen obchodní značky. Větší je lepší kvůli tomu, to matoa větší stopou.
    Na pla používám 50 první vrstvy a pak du na 40, ale bude fungovat i 60.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ACID: Která páska se ti osvědčila?
    Autoleveling bych chtěl min zkusit, když už jsem tu sondu v balíku měl - že to vrátím na manuál nevylučuji...

    ANDY_WARHOL: Obyčejný Kores?
    Sklo/Zrcadlo zkusím, jen musím sehnat 22x22 cm, IKEA má až od 30x30.
    Bed se mi zahřívá na 60, skript pro tu krabičku od výrobce to pak stáhnul na 50... Mám dávat více nebo naopak ubrat?
    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: Zrcadlo + lak na vlasy používám na PLA, PETG i ABS. Na čidlo bedlevelingu se vykašli, raději si pořádně srovnej bed. A u té pásky bacha, ne každá funguje, dost jsem se s tím natrápil loni. Napoprvé jsem trefil tu správnou, pak vyschl zdroj a pár cívek "na malování" mi tu zbylo, než jsem je zas objevil. Nicméně z pásky leze celkem fajn textura, ze skla/zrcadla se to blyští jak psí gule.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: na to hod
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NAVARA: a to hod sklo nebo zrcadlo. pokud budes tisknout pla, tak potrit lepidlem takovym tim stickem, pokud budes tisknout treba petg, tak se mi osvedcil lak na vlasy, ten poter ma pak vlastnost, ze za tepla to prichytava a za studena to celkem samo odskoci. taky je dulezita spravna teplota bedu
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ANDY_WARHOL: Hliník (asi) polepený páskou

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NAVARA: a co je tam original povrch, jen ten plosnak ?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NAVARA: nakonec to šlo páčením okrajů i s páskou pod celou tištěnou krabičkou, takže koupit i malířskou pásku do zásoby :)

    Má smysl to nějak stříkat nebo až pak to zrcadlo?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ANDY_WARHOL: nová hračka a první tisk no :)

    Box se podařilo vytisknout bez problémů, vypadá dobře (res. dle očekávání).
    Jedinej fail byl můj - při výměně čidla jsem neutáhnul ten kovový blok dostatečně a trochu fillamentu mi teklo horem. První koule jsem si všiml včas a sundal během tisku, druhé (měl jsem zato, že nemám pořádně vylevelováno a nahrabal to z tisknutého) už ne a ta se mi přikecla dovnitř krabičky a všiml jsem si, až když to ztuhlo - odendám kleštěma / pilníkem.

    Jenom, jak to teď sundám z bedu? Drží to celkem fest, nechtěl bych tu urvat i s páskou :)
    Zrcadlo pořídím - nebude mi pak blbnout optický senzor pro autoleveling? - ale ještě tam není.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    To je úplná detektivka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam