• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    B3DA, ACID: všimnul jsem si i nějakýho bordelu na hliníku hotendu, tak jsem to rozebral, vyčistil, přeměřil, přezandal kabely a tisknu.
    LCD už má opět divnoznaky, takže kontaktem jako takovým to nebude, leda celý kabel... u toho bych ale čekal, že to bude blbnout od začátku, tady se to děje až po nějaké době tisku - i když tiskárna jen delší dobu zahřívá (aby šlo vůbec čistit :), tak je zobrazení v pořádku.

    MILAZAJICEK: ultrabase - původní hodbed nezahříval rovnoměrně, do pájení konaktů se mi taky úplně nechtělo, tak jsem ho odložil bokem a nahradil spolu se sklem; první dva tisky držel perfektně
    PECA
    PECA --- ---
    NAVARA, ACID: Nebude to srágora na zuby? nic jiného jsem pod "fluoride coat" nenašel (nějaká sloučenína stříbra a fluoridu - AgF, kterou neumím pojmenovat (na chemii jsem na základce těžce dlabal - škoda že mi tenkrát nikdo nevysvětlil, že je dobrý vědět fakt úplně fšecko :) )).
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    NAVARA: na co tisknes?
    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: Blbý dotaz, ale konektory mezi LCD a deskou máš dotlačené?
    B3DA
    B3DA --- ---
    NAVARA: muze, pokud ti Z osa nejede plynule na obou stranach a nekde se zasekava.. zkus, pripadne zjisti kde co brani plynulosti (ja musel posouvat motor na jedny strane)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    B3DA: Zkusím tam dát offset.. ale když jsem měl vylevelováno níže, tak mi zas ryl v tom materiálu už na desce... Navíc mi ty dva předchozí tisky (včetně prvního "T") s tímhle nastavením/levelováním udělal korektně :(
    Čeho jsem si všiml na fotce toho povedného - horní vrstvy jsou k sobě víc "nahňácané", než ty spodní - nemůže to být tím? Že zkusí další vrstvu dát ještě blíže a zaryje se to tisknutého...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    NAVARA: tohle presne mi dela arduino uno, ktery mam na automatizaci akvarka, po tom, co to natvrdo vyresetuju, tak to chvili ukazuje ok, ale pakse to rozhasi
    B3DA
    B3DA --- ---
    NAVARA: prijde mi podle ty fotky ze mas mozna vysoko Z a tim padem ti to hur drzi na bedu. taky bych zkusil jestli ti obe Z jedou stejne a bez zasekavani (rychle i pomalu), to muze byt u anety se std ramem problem
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    První "T" vytisknula bez problémů, druhé už podruhé v horní části nějak zaryje, utrhne z desky a vozí to tam pak přilepné na trysku, čím to může být?

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ACID: Měl bych mít - stáhnutý z ofiko stránek, konfiguraci zkopírovanou z Anet/A8 adresíře,... - po startu/resetu zobrazuje korektně, menu funguje správně, ukazuje čísla co má,... až během tisku začne ukazovat nesmysle; ale do tiskne to v pořádku

    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: Můžu, ale nevím jestli ti fotka skleničky od pečeného čaje jakkoliv pomůže. Originál už bohužel nemám.

    NAVARA: Máš ten správný k Anet?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: Větrák nejlépe automagicky, ale není sranda to správně vyladit
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: někde doporučuji 50 procent, ale to je taková rada na dvě věci, mě fungovalo spíš 100
    PECA
    PECA --- ---
    ok, tak přidám retrakce, snížím temperaturu a zapnu větrák. Ten větrák hodně, málo, nějak automagicky?
    A děkuji. Doufám, že ty posuny byly řemeničkami. Ladit tyče bude asi trochu horší ořech (pro mě).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: petg musíš taky ofukovat
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: Je to řemeslo, má to svoje zákonitosti. To se naučíš :)
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Je to PET-G, nechladil jsem, mrknu do nastavení sliceru a trochu chladit (není tam něco příma na malé obvody (perimetry)?) Teplotu snížím, měl jsem jí vyšší kvůli chytání, ale to už jsem odladil (výška vrstvy).
    Kurňa to je alchymie jak prase :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: Komín je přehřátý (máš ventilátor na ofuk tisku?), podle toho jak vypadá okno bych si tipl že to chce trošku větší retrakce (ale o maličko - nitě přes okno) a ubrat teplotu tisku (propadlý most).
    PECA
    PECA --- ---
    Ladím tisk. Vytiskl jsem známou lodičku "Benči". "Chyb jak máku", řekl bych, ale kudy do toho. Vidím drobné posunyy, takže jsem pořádně dotáhl řemeničky, večer zkusím nový test. Ale ptám se rovnou, jestli vidíte nějaké zjevné nedostatky, které by stálo za to rovnou pořešit. Třeba si nejsem jistý první vrstvou, ale drží to fest, ale rukou to celkem v pohodě odtrhnu. Nevím ten echt křivý komín - jestli to souvisí s vrstvami, nebo mám blbě evidentně něco jiného...
    link na fotky 3D Benchy: https://drive.google.com/drive/folders/10JECRSDK_vPgx8puVNNqKKSIsHo5mGoL?usp=sharing
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NAVARA: od toho existují levné součástky https://en.wikipedia.org/wiki/Buck_converter
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam