• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPM
    SPM --- ---
    Si snad budu muset pořídit extra trysky na bílý materiály... tisknu teď z bílýho FRJet, předtím tam bylo černé PETG a i po 40m vytištěného filamentu to semtam vyflusne furt něco černýho...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: dalo by se to udělat tak, že by si to dal do samostatného souboru a ten jenom includnul na správné místo. V podstatě by se to v tom souboru natvrdo nastavili, žádná dodatečná konfigurace. Pak by to nemělo ničemu vadit.
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: tak jasně, ale stejně bych to radši dělal systémově, abych při upgradu fw nemergoval hromadu konfliktů :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: tak celej marlin je jeden arduino program se spoustou knihoven, můžeš si to tam doprogramovat, ale je to mazec
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: Hm, asi jo, ale mergnutý to asi neni. Ale našel jsem v tom diffu dvě zajímavý direktivy, který podle komentáře zapínají stealthchop pro Z a extruder... takže zdá se, že někde hloubš ve zdrojáku se na to dá šáhnout, jenom se o tom nikde nepíše :-) no nic, díky :-)
    SPM
    SPM --- ---
    Druhá tiskárna mi stále leží rozložená jako hromada dílů, ale stejně mi to nedá spát... :-) Takže: mám koupený drivery TMC2130, na všechno. Když jsem to kupoval, tak jsem četl, že stealthchop režim není úplně vhodný pro extruder, nicméně TMC2130 se dá přepnout i do spreadcycle, takže jsem to neřešil s tím, že se přepnou. Drivery budou připojené přes SPI rozhraní. Počítám teda, očekávám, že teda si firmware přes SPI rozhraní je schopný ten režim nastavit. Potud OK. A namátkou jsem koukal, jak se to pak konfiguruje v Marlinu. A tady nastává problém, protože Marlin má volbu, že má používat stealthchop, ale volba je tam jaksi jenom jedna, která to teda patrně zapne pro všechny TMCxx drivery.

    Takže: uniká mi něco nebo jsem to popsal dobře? A dá se tomu případně nějak vysvětlit, aby to na tom specifickém driveru stealthchop nepoužívalo?
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    DIMOUSE: Takže cena byla stanovena na 14k za vše. Kdyby byli dotazy, tak do pošty.
    Já na to nemám čas a chytá to tu obrazně řečeno prach.
    ACID
    ACID --- ---
    AXTHEB: dík, zkusim popátrat jak to má vypadat
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB: Teda asi ;) Nikdy jsem nemel potrebu to testovat.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ACID: Printer settings, polozka General, Bed shape, custom, load from STL
    ACID
    ACID --- ---
    AXTHEB: Ještě teda dotaz, nedá se ve slic3ru nadefinovat zakázaná oblast kde mám klipy, aby se to projevilo na náhledu plochy? Někde jsem to viděl, ale nevím kde..
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ACID: Cura vychází z tradice ultimakeru, který v rané fázi vůbec x a y endstopy neměl a musel se před tiskem ručně hodit na střed:)
    ACID
    ACID --- ---
    NETDEDEK: Nevím jak ostatní jmenované, používám Fusion kvůli možnosti upravit stažené STLka, což je potřebuju celkem často a "normální" CADy co mám k dispozici (SE, SW, VariCAD) neumí
    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: Při homingu Z bych si ale pak napálil tryskou do zrcadla, mám za to, že při prvním najetí rychloposuvem přejede a teprve potom najíždí precizně bez přejetí.

    AXTHEB: Dík, takhle jednoduše mě to nenapadlo. Cura to umí, resp dělá automaticky, tak jsem šel špatným směrem.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    NETDEDEK: Možná by za zkoušku stál Tinkerlab ( ve webovém prohlížeči, není třeba instalovat).
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ACID: Dej si pod to G1 Z5 F5000 ; lift nozzle
    
    G1 X100 Y100 F2000 ;move to center
    
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Openscad, fusion360. Doporučit mohu oba.

    Tsiknout se dá v PrusaLabu nebo Makerslabu, myslím.
    NETDEDEK
    NETDEDEK --- ---
    Ahoj,
    jaký používáte software na tvorbu modelů? Doporučíte nějaký? Počítám, že formátů ve kterých lze dodat model k tisku bude asi víc. Popřípadě doporučili by jste i nějaký místo v Praze, kde by mi model vytiskli?

    Rád bych si 3d tisk taky vyzkoušel. Mám pár malých relativně jednoduchých součástek, co bych snad dokázal nakreslit. Na vlastní tiskárnu to ale zatím nevidím.

    Díky za tipy.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ACID: Marlin má možnost Z_SAFE_HOMING, po který bude začínat na středu

    // Use "Z Safe Homing" to avoid homing with a Z probe outside the bed area.
    // - Allow Z homing only after X and Y homing AND stepper drivers still enabled.
    // - If stepper drivers time out, it will need X and Y homing again before Z homing.
    // - Move the Z probe (or nozzle) to a defined XY point before Z Homing when homing all axes (G28).
    // - Prevent Z homing when the Z probe is outside bed area.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam