• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SVJETLUSHKA: je pravda, že sem si tak dvakrát v životě sahnul... A ok, ale to sem byl mladás. Teď by mi to srdce tak snadno neodpustilo
    Ale Možná je větší nebezpeci požár a na to stačí i 24 v. Stačí na ně dát 12v topný teleso a jak to pěkně zahori
    SVJETLUSHKA
    SVJETLUSHKA --- ---
    Aby vás 230V doma zabilo to chce trochu smůly.
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    ANDY_WARHOL: Zatim vzdycky mi stacilo pouzit pilnik a trochu nasili.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Sehnat v Praze ctverhrany matice je fakt nemožný... Používají se v prusovo tiskárnách a já pár těch designu prebral. Na objednáni sou, ale jinak ani omylem
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    GANDALFSEDY: Mě teda zachránil zvíře, když překouslo napájecí kabel. Ale je fakt, že normová vybavovací doba 0,2 s je trochu loterie. Kdo chce jistotu, má SELV.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    VOYTEX: kdyz je potrebujes nejvic tak selzou ... neco v tom smyslu urcite rekl murphy ;)
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    LIVE_RUSTY: Proudové chrániče jsou v nových instalacích povinné deset let...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: ale dík za po šťouchnutí se čtyřmi hotendy bych potřeboval tak 500W zdroj. Takže to asi vyřeším podložkou na 230 a 200W zdroj na 24V
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: si nemyslím ze přes relé a malej jistič zapojena podložka bude nebezpečnější než běžná produzovacka z OBI
    LIVE_RUSTY
    LIVE_RUSTY --- ---
    ANDY_WARHOL: Nebezpečnější je stejnosměrný proud. Tak jako tak, je dobré mít vše kovové na tiskárně spojené dohromady spolu se zemí. Pokud dojde k utržení fáze na kostru dojde ke zkratu a vyhodí to jistič.

    Trochu k tématu bezpečnosti. Používá někdo na tiskárně proudový chránič?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: ano, ale 220 tě zabiji, střídavý proud je mnohem nebezpečnější než stejnosměrný...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: 24V jsou větší proudy a velkej zdroj.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: 230 bych osobně nedělal, stačí odtenej drát a zkrat přes kostru a průser je na světě. Já zvolil 24 jako bezpečný optimum
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Já se ještě 100% nerozhodl zda 230 nebo 24V
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: a měl by si zájem? Je to nové, nevybalene. Omylem se mi sešly dvě a potřeboval jsem jen jednu
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: to je tak akorát :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: má na zadku lepící vrstvu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: kolik W?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Když jsme u ty hevo, stále mám na prodej vyhrivanou podložku 30x30 na 24v...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam