• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Pla se odlepuje když je vyšší teplota bedu, než 60 stupňů.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: lak je spíš na petg, pla je lepší tisknout do lepidla.
    Ale oboje je zbytečný na pružným pei by to mělo jít bez úprav, jen vyčistit lihem
    PECA
    PECA --- ---
    MAWRHIS: PEI by mělo stačit očistit lihem. Jinak než matlat lepidlo, tak možná radši lak na vlasy, ne?
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    HANZILLA: ovlivni to jen tu prvni, dalsi uz jsou relativne k te prvni. Me zpocatku na desce taky vsechno drzelo, ale postupem casu to chytat prestalo. Vim ze se to da cele prejet nejakou chemii a melo by to vlastnosti obnovit, ale k tomu jsem se zatim nedostal, tak to kores jisti.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HANZILLA: jen pro pla má ve svém sliceru několik profilu, stačí trochu jiná teplota bedu a už to nedrží. Takže otázka je, jak to bylo slicovano.
    Tohle co teď tisknu je prusa pla (neplést s prusament pla) a vybrán příslušný profil a je to dokonale. Přes noc jsem tiskl tohle samé a dopadlo to výborně.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Mimochodem tohle tisknu teď, mám octoprint a přes astroprint můžu koukat co se tam děje.

    A tenhle filament byl s prusou. Má nádhernou sedostribrnou barvu :-)
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    ANDY_WARHOL: zkusim, ale vzhledem k tomu ze to jsou modely primo od prusy k tiskarne, pochybuju o tom ze to bude reseni :(
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Hlavně lepidlo na pei je pro pla zbytečný, já měl s warpem problém akorát když sem tisk pla s petg profilem. Jinak to drží poradne


    Já bych zkusil slicovat to z prusa sliceru a mělo by to být ok.
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    MAWRHIS: to jsme zkousel a mam prave strach ze to tim neni, protoze kdyz to priblizim, tak uz ten prvni nanos je moc rozplaclej. nicmene prichazi s timto otazka - olivni to i pak dalsi vrstvy, nebo jen tu prvni? (jsem lama)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HANZILLA: já na hladký plat tisknu pla normálně bez problémů a lepidlo tam nedávám.
    Slicoval jsem to sám ovsem

    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    HANZILLA: nemas trysku moc daleko od desky pri prvni vrstve? u prusi se da live nastavit vyska Z osy pri tisku prni vrstvy. Pripadne to natri koresem, ten funguje spolehlive
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    ANDY_WARHOL: ano, myslim Plat, sry :)
    zatim jsem nic neslicoval, deje se mi to primo u testovacich modelu na SD karte
    pouzivam PLA strunu, a PLA nastaveni od Prusy
    Lihem cistim- nechci rict ze nejak uplne hardcore, ale jemne to pretahnu a snazim se na to nesahat., ale jeste jsem nezkousel to lepidlo pouzit.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HANZILLA: hladkou plochou myslíš doufám plat, nikoliv přímo vyhřívání desku?

    Používáš prusa slicer a vybírás správný profil materiálu?
    Mě se dělo teď najednou něco podobného a pak jsem zjistil, že sem Zapoměl premnout materiál a místo pla jsem tiskl profil petg.
    Poslední věc, je třeba před každým tiskem vzít líh a tu tiskovou plochu vyčistit od mastnoty, stačí otisk prstů a už to nedrží.
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    Prosimvas, kdyz tisknu, odlepuji se mi hlavne kraje prvni vrstvy a pak OFC, cely model se vykrivi. (PLA)

    tisknu na hladkou plochu (nikoliv tu opiskovanou) postaci k reseni lepidlo, enbo to je na komplexnejsi reseni? chtel bych dnes pustit delsi tisk, ale nechci ho hned podelat :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    kdyz jsme u te osy z, nemate nekdo (kdo pouziva ramps a hlavne marlin fw) zapojeny jeden motor z do step driveru extruderu? potrebuju se poradit. diky
    MHO
    MHO --- ---
    HANZILLA: manual posun a nebo bed mesh level calibration
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: pokud je to malý rozdíl.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HANZILLA: pokud je to malá vzdálenost, je to ok, vyrovná se to bed levelingem. Ještě proved kalibraci live z a zkus tisk.
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    ANDY_WARHOL: ano, to jsem udelal ale prijde mi ze jehla v levem kraji je o minimalni vzdalenost dalenez v pravem, kde by to skoro uz slo drhnout do desky
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Prusa má funkci na srovnání os, v podstatě má kazdalej z motor svůj driver, zároveň ty drivery mají schopnost reagovat bez endstopu, takže funkce způsobi, že každý motor vytlačí osu z až na doraz a tím dojde ke srovnání. Někde v návodu to bude pod sekci kalibrace.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam