• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    ANDY_WARHOL: no ja sem to asi blbe napsal, ale myslel jsem to tak, ze bych to tisknul jen z ABS/PTGE, vytisk pulku, vzal nylon/silon strunu, tu proste jen vlozil do toho vytistenyho pulprofilu (jako kdyz vkladas matku) a dotisk zbytek profilu... ze by to v tom bylo jako vyztuha, ale netisklo by se z toho (kdyby to bylo rovnej kus, reknu ze bych tam vlozil uhlikovej pasek/trubku/tyc, ale v tomhle patvaru to nejde)...
    mno a nebo to vytisknout tenci a pouzit jako kopyto a olaminovat uhlikovou tkaninou :-D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ANDY_WARHOL: to je fakt, vyladění flexu mi trvalo asi dva večery plné nadávání, že to buď stringuje nebo je nízká teplota nebo obojí dohromady :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZIGI: jako určitě by se to dalo vyladit, ale je to strani na pár odpolední a kvůli takový blbosti :-)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    ANDY_WARHOL: no a co to tim tuzsim materialem jen vyztuzit? vytisknout pulku z ABS/PTGE ve tvaru "korytka" - pauza, vlozit strunu - tisk zbytek? ale asi to ma cely malej prumer, aby to slo takhle udelat se bojim...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMI_FOX: ano, tužší materiál by byl ok, silon nebo nylon, to je jedno ale blbě se to tiskne, stejně jako flex. To je ten kámen úrazu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ACID: To to stejně moc nepomůže, stačí malá změna P a ostatní hodnoty jsou úplně jinde. Pro start můžeš zkusit přidat 10% na P nebo tak 20% na I, ale IMHO to tam topí naplno a je tam problém s výkonem vs. ofuk.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ANDY_WARHOL: co třeba nějaký tužší flex materiál a nechat 100% infil? To by praskat nemuselo. Případně nylon.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: vytisknout to půjde v pohodě, ale imho to nic nevydrží. Pokud nepoeilis strukturu nebo nezvolis nějaký pevnější materiál (např. Silon)
    ABS by teoreticky taky mohlo stačit, ale nevím jestli je dostatečně pružné.
    ACID
    ACID --- ---
    CMAN: Odhaduju, že to je v podstatě profilované C-čko v ploše a ne 3D tvar (spirála), to by mělo jít vytisknout bez problému. Materiál bych asi volil ABS s následným zahlazením acetonem, případně PETG a doladit ručně.
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: Hodnoty konstant v PID pro end
    SPM
    SPM --- ---
    Resinovou tu teď mám, ale zatím nemám žádnej resin, kterej by po vytvrzení vypadal aspoň trochu pružně :-)
    PECA
    PECA --- ---
    CERMI_FOX, CMAN: Máte pravdu, to jsem nějak nedomyslel, ale při té představě drátu v uchu jsem se alespoň pobavil :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CMAN: na thingiverse jsem našel 2 modely pro jabru 45, třeba by se to dalo uzpusobit. Nevidím na fotce ten druhý konec, nevím jak je to uchycení, ale můžeš z toho vyjít a uchycení si udělat jiné. Mrkni na to.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TLOUDEV: Můžeš si jí někde pronajmout :)
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    TLOUDEV: ...soudim, ze resinovou tiskarnou by to slo, ale plonkonejch 30 kuli kvuli jednomu kolecku fakt nemam ;-))
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    XBAHNO: https://nemecko.ubal.to/tascam/lab-front-orez.jpg - predni labyrint. jak je ten vykus nejvic vlevo, tak na jeho hornim kraji chybi jeden zub.
    https://nemecko.ubal.to/tascam/lab-back-orez.jpg - zadni labyrint. vnejsi cast je nizsi nez vnitrni cast.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    TLOUDEV: 1mm zub je fakt malinkej, ale 2mm zub uz docela jde, zvlast kdyz clovek neresi uplne geometrii zubu, a tu neresi, kdyz to nebeha rychle a hodne.
    Doporucuju openSCAD, tam to clovek naprogramuje za chvilku. Abych rekl pravdu, neumim si predstavit ten labyrint, pripadne co by se mohlo upajcnou, ci rozsirit, aby to dobre sedlo na desku, ale zkus to.
    CMAN
    CMAN --- ---
    PECA: ten drat nema pruznost takze to nefunguje
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    PECA: bude super, až si v autě po paměti budeš chtít HF nasadit a vrazíš si ocelovej drát do ucha :-) A studění se dá vyřešit vhodnou izolepou
    PECA
    PECA --- ---
    CMAN: Když na to koukám, tak by možná bylo lepší vzít kus ocelového či měděného drátu příslušné tloušťky a naohýbat to kleštích nebo ve svěráku - bude to pak sice studit, ale řešení na furt :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam