• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    VLADDRACUL: ted jsem na to koukal a v listopadu by to bylo 5 let - jako na to ze jsem to koupil onehda na ali za 200$ tak slouzila dobre - odesel jen termistor a pro klid duse jsem predelal hned po sestaveni ty konetory na bedu a od zdroje k napajeni desky

    GANBOY: co je ticha deska ?
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    SALAM23: dej tam tichou desku a budeš teprv koukat...
    nebo smoothry, ale ta tichá deska je lepší volba.
    Mám ji taky a nemuzu si ji vynachválit.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    SALAM23: Jel si na origo zdroji?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    RAINBOF: deska uz ne - ta sla do kontaku,smrdela jak ... Zdroj zmerim kolik dava
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SALAM23: hele dalo by se to prozkoumat?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    RAINBOF: original konektory jsem mel vsechny vymeneny - od nich to nebylo
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SPM:asi odesel zdroj - prijde mi jak kdyby to dostalo 220v deska na uhel - doslova
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: hadam to co vždycky konektory kolem desky.
    SPM
    SPM --- ---
    SALAM23: co na ni zaplanulo?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Po x letech provozu se mi samovznítila Aneta, chvilku jsem přemýšlel že postavim Cube s toho co zbylo ,ale lenost zvítězila a koupil jsem u mimozemšťana Endera,je to docela macek, celkem mile mě překvapilo zpracování, zatim se seznamujem,ale zdá se že proti Anetě to bude o pár levelu dál

    ARAON
    ARAON --- ---
    SPM: Alkohol má samovznětnou teplotu někde nad 350°C. Plus jen magor lije alkohol přímo do čističky. To se dělá tak, že se čištěný předmět vloží do extra nádoby s alkoholem, která se ponoří do té vody.
    Jinak ale daleko bezpečnější je použít na čištění něco jiného, než IPA. Skvěle fungují průmyslové odmašťovače. V Americe mají Mean Green, jehož novozélandský ekvivalent používám. Ten má tu nezanedbatelnou výhodu, že je nehořlavý, funguje lépe a zdaleka nesmrdí tolik. Jinak i tak ke dobré dávat pozor na to, že speciálně ty levné ultrazvukové čističky dost často hřejí i když nejsou zapnuté. Je nutné je vyndat ze zásuvky. Obsah sice nevzplane, leč odpaří se.
    SPM
    SPM --- ---
    ARAON: akorát ne úplně dávno vedle v elektrobastlírně jsme nějak řešili, že zrovna lití izopropylu do ultrazvukový čističky není úplně ok. Většinou to tam ani neni povolený, ultrazvuk to zahřívá a ta svině dost hoří :-)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    XCIDAR: já mám z Lídlu na čistění airbrushe a funguje ok
    SILVERCREST® Ultrazvukový čistič SUR... | LIDL-SHOP.CZ
    https://www.lidl-shop.cz/SILVERCREST-Ultrazvukovy-cistic-SUR-48-C4/p100271395
    ARAON
    ARAON --- ---
    XCIDAR: Jojo. Já teda koupil levnější z Aliexpresu, ale to koneckonců záleží na tvém rozpočtu. Když si pořídíš wash / curing station, budeš s tím mít mnohem méně sraní. Ovšem čistě z hlediska výsledků, je ta ultrazvková čistička lepší.
    ARAON
    ARAON --- ---
    XCIDAR: Jojo. On ten resin je poměrně dost hustý, takže dostat ho ze všech zákoutí není úplně jednoduché. Dřív jsem to bral kartáčkem, jenomže jak ten model není úplně vytvrzený, po opucování kartáčkem zmatní. Ultrazvuková čistička ho očistí lépe než wash station.
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    ARAON: Super. Vypadá to dost použitelně na můj záměr. Naco ultrazvukovou cisticku? Na oprani?
    ARAON
    ARAON --- ---
    XCIDAR: Pár blbostí z mého Ska. Curing station neužiju. Stačí strčit za okno. Ale ultrazvukovou čističku můžu vřele doporučit.

    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    TALAGE: konektor je zbytecny naklad navíc. Problém by to jinak vubec nebyl. Ted me napada ze kdyz uz ten kabel budub menit podivam se po konektoru.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    MILAZAJICEK: Hm, to je nemile. Vzdy, kdyz vidim Prusojc motory tak me napada, ze tam mohl mit konektory. Ale tak snad se podari casm vymenit...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    TALAGE: Tak jsem tam hodil celej novej motor, s tím že tomu starýmu časem tu kabeláž vyměním, ty kabely teda nejsou moc dělaný aby se pohybovali, ale ani tak to nepomohlo, prostě to začne po předem neurčené době tisku špatně podávat, motor se mele na místě a konečná.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam