• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ZORB
    ZORB --- ---
    ROMANICAK: Tak u mne zatim takto, ze stitem...

    ZORB
    ZORB --- ---
    ROMANICAK: Slicujes to rovnou v Repetier hostu?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    XBAHNO:
    Z karty to tisklo uplny nesmysly, jeste nevim proc a nemam cas to zjistovat. Takhle nad tim mam mnohem lepsi kontrolu, napriklad nenechat vychladnout HeatBed kdyz mas malo casu je pro me krucialni :-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ROMANICAK: Tisk z repetieru nedoporucuju, z karty je to lepsi. Je jenom jedno zarizeni, ktery se muze posrat. Takhle mas dve.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    FERNIE:
    Jeste k te rychlosti - ted jsem o tommluvil s clovekem co delal ten model...ono to pry tiskne vsechno nejak pomalu, protoze je to vlastne vsechno povrch. Nic neni vnitrni objem, kterej by to tisklo rychle.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    FERNIE:
    Tak to netusim, ani kde to hledat, jsem zacatecnik. Pouzivam PrusaSlicer a slicuju i tisknu rovnou v Repetieru pres USB.

    Zkusil jsem v modelu udelat tloustku steny z 1,5 na 2mm.
    Zkusil jsem pridat teplotu z 250 na 260.
    Zkusil jsem vypnout foukani.
    Zkusil jsem snizit vysku vrstvy z 0,3 na 0,25.
    -->Uvidime za par hodin.
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    VLADDRACUL: Klidně ti ho i do té Prahy vezmu, tak ve čtvrtek
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    Ahoj,
    Mám na vás velkou prosbu - sehnal sem Predatora v Brně, ale sem z Prahy a potřeboval bych ho vyzvednout. Stačilo by vyzvednout na adrese, zabalit a počkat až pro něj přijede přepravní společnost (popřípadě doručit, pokud byste měli cestu do Prahy, ale to není nutný). Byl by ochotný to někdo udělat? Pochopitelně zaplatím
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    ROMANICAK: jakou rychlostí tiskneš? Zpomal.
    ZORB
    ZORB --- ---
    ZORB: Jdu to zkusit, to mne zajima. Nezkousel si ve sliceru dat ochranej stit?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BOUMRY:
    IAMTHELAW:
    V0IT:
    FERNIE:

    Tohle ma navic celkem tenkou stenu, jen 4 vrstvy. Ted zkousim 110/250, tak uvidime.

    V lete kamos zkousel tiskarnu zavrit do polystyrenovyho boxu, uvnitr 50st a stejne to praskalo.
    ZORB
    ZORB --- ---
    ROMANICAK: Bez boxu ani ranu...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MAKROUSEK:
    Protoze v acetonove atmosfere se to pak vyhladi a % utesni. Plovak musi bejt vodotesnej.
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    ROMANICAK: Úplně v pohodě, ale taky mám uzavřenou tiskárnu.
    V0IT
    V0IT --- ---
    MAKROUSEK: můžu doporučit PETG od Devil Design.
    Tisknu na TRILAB DeltiQ 2, podložka 90°C, tryska 250°C (s titanovým hotendem)
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    BOUMRY: Mám 3mm sklo, zdroj venku, elektroniku uvnitř a teplotu kolem 40°C.
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    IAMTHELAW: na sklo, nebo originál Ender podložku? Máš to v boxu včetně zdroje a řídící elektroniky? Víš jakou máš teplotu v boxu?
    Dík
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    ROMANICAK: Tiskárnu mám v boxu a jen se mi občas u větších výtisků odlepujou rohy, nic mi nepraská.

    Mám Ender 3, HotBed 85, Extruder 245.
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    ROMANICAK: no nepotesim tě, stejný. Praská a trhá se od bedu. Zatím prohrávám. Co jsem tak vygooglil, tak budu dělat zakrytí tiskárny...pak už nevim
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ROMANICAK: A proc to musi bejt ABS? Dej si PETG.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam