• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SCHEEZE: ano, resi to tohle a pak jeste seriovou vyrobu
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    ANDY_WARHOL: mě to zaujalo, viděl jsem :-D I jsem koukal na "recenzi" od Printing Nerd. Vím k čemu by mi to mohlo být užitečné ale myslím že si ještě dlouho vystačím s Prsuou. Ale myslím že to řeší naprosto zásadní problém s remote tiskem. Když je hotovo, musím domů abych mohl tisknout další :-P
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ANDY_WARHOL: zapadlo :)

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    uplne tu v tom uraganu zapadlo, jak sem tu postoval ender s nekonecnym pasem, to to opravdu nikoho nezaujalo ?
    ANDY_WARHOL
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    Zdravim, nekdo v Praze s volnym tiskovym casem? mam svuj printer dead dokud neprijdou soucastky a potreboval bych vytisknout jed nu drobnost, ackoli v 9 kopiich. Plochy model, na Prusa i3 hotbed se vejdou 2
    samozrejme za uplatu dle vaseho uvazeni ;) predem diky

    ACID
    ACID --- ---
    samozrejme vpravo
    vlevo je titan
    ACID
    ACID --- ---
    V0IT: ten hotend se jmenuje Titan, ne že je titanový :)
    Flexprint myslim ten jejich remote direct extruder (https://manual.trilab3d.com/wp-content/uploads/2020/11/IMG_20201102_093029-576x1024.jpg vlevo).

    Nemáš fotku výtisku z CoPa? Máme koupenou cívku PA12, až dorazí nový end, chceme to zkusit s tim Flexprint extruderem, tak nějaké tipy uvítám
    LYCO
    LYCO --- ---
    ROMANICAK: Vždyť ti to tam píše Unsolvable constraints: omezení si protiřečí, řešení neexistuje. Tak jak by se velikost měla změnit?

    Pořád tam někde máš omezení na velikost. Ukaž co máš v rovinném výkresu, před extruzí.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    Ahaaa, to REF jde dat pryc a pak to jde editovat, slava.

    Jo tak nic...textove to sice prepisu, ale velikost se nezmeni. Shit.

    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    LYCO:
    Uff, n onevim, ja jsem proste udelal obdelnik a navysil ho, ale ted uz s tim nejde nic delat.
    LYCO
    LYCO --- ---
    ROMANICAK: REF znamená, že je to z něčeho odvozené. To je extrudovaný obdélník? Jestli jo, musíš ho editovat v té grupě, kde jsi kreslil obdélník, ve všech dalších už jsou jeho rozměry fixní. (V grupě kde ho extruduješ můžeš nastavit výšku té extruze, to je jediný její stupeň volnosti.)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    LYCO:
    Ja jsem si to zkusil nainstalovat, ale nedari se mi prijit na to, jak nastavit presnej rozmer. Kde se ty cisla daj prepisovat?



    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    btw nevim jak vy, ale ja porad zil v dobe Liberatoru a hlinikovyho GhostGunneru ... nicmene doba mezitim pokrocila
    [ LA_PIOVRA @ 3. světová válka aneb kam náš svět směřuje? Status: Fiery but mostly peaceful ]
    V0IT
    V0IT --- ---
    ACID: nám odešly akorát řemeny lineárního vedení a vyměnili nerezový hotend za titanový, jinak jsem zatím s tiskárnou spokojen:)

    Flexfill jsem zkoušel - na fotce srovnání s modelem z PLA
    Flexfill TPU 98A "Traffic Black" – Fillamentum.com
    https://fillamentum.com/products/flexfill-tpu-98a-traffic-black

    Z Pa (teda konkrétně CoPa https://eu.polymaker.com/product/polymide-copa/) tiskneme celkem často. Akorát musíme použít lepidlo při tisku plošných dílů.



    LYCO
    LYCO --- ---
    Já na technické kreslení používám SolveSpace, pro mě má nejlepší kombinaci pochopitelnosti a flexibility.

    Ten zaměřovač jsem měl nakreslený cca za půl hodiny:

    Model
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    XBAHNO: samozrejme ze nevyresil...neustale to "nahodne" otaci strany... nastesti je to videt a da se to opravit.... a navic treba PrusaSlicer je v tomto ohledu dost inteligentni a spoustu si toho nastesti opravi sam...
    ACID
    ACID --- ---
    V0IT: hmm, v praci nam po update FW (asi jen shoda nahod) zacaly potize s temp runaway, zda se ze to neni ojedinely problem, aspon podle reakce Trilabu..
    Jinak už jsi zkoušel Flexprint extruder, nebo tisk PA?
    ACID
    ACID --- ---
    MAKROUSEK: jeden. Aspon za me to tak bylo.
    Zaklady se daji zvladnout velmi rychle i samostudiem, tutorialu je dnes plny internet. Zbytek je o tom se tomu chtit venovat. Je to jako s MS Paintem a corelem nebo PS, i v tom paintu se daly udelat uzasne veci, na ktere jsme nekdy kolem milenia cumeli s otevrenou pusou, jen je to min pohodlne..
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ZIGI: Nevim, uz sketchup vyresil blbe generovany stl kvuli vnitni/vnejsi stene? A navic tedkon licencne stoji za prd.
    Coz nic nemeni na tom, ze je to fajn nacrtnik, na to se mi libi, ale na praci mi prijde uplne blbej.
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    ROMANICAK: Jinak me ten puvodni vnitrni prumer vychazi (merenim) 18,99578 mm

    THEODORT
    THEODORT --- ---
    https://www.slant.co/versus/1978/5501/~openscad_vs_blender

    btw kouknete na ty kategorie v jakych se kdo umistuje.. fakt se toho Blenderu nebojte, co nevite vygooglite asi behem pikosekundy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam