• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MIKULAS: netočit objektem! Místo toho hejbat foťákem...
    CAL: i Průša má návod na DIY fotogrametrii. S trochou úprav předmětu (chceš matný povrchy a žádný stíny) by to mohlo vyjít
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    P19, CAL: na velke detaily je potreba laserovy scanner (takze drahy), velke predmety s mene detaily jde sejmout fotoaparaty v kruhu (treba mimino) a to je cenove v pohode ... takze proste hodne zalezi na tom, co chces scanovat
    CAL
    CAL --- ---
    P19: Taky mě nedávno napadlo, že bych si naskenoval prasklý kryt na vysílačce místo pracného CAD/sculptování (má to takový nepravidelný organický tvar). Vzhledem k tomu, že jsou na tom krytu důležité malé složité detaily, tak jsem se ani nezkoušel dívat na takové ty domácí udělátka, co se do nich dává mobil a zeptal se na profesionální službu a překvapila mě cenová hladina ve vyšších tisících a desetitisících korun za předmět. Na to, jak to skenování vypadá jednoduše na profesionálních strojích v jejich promo videích, mi to přišlo fakt hodně, ale je pravda, že ty stroje jsou strašlivě drahé. Celkově mě první výlet do těchhle sfér dost zklamal.
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    Ma tady nekdo zkusenosti s kovovyma 3D tiskarnama? Vypada to, ze budem pristi rok nejakou kupovat. Koukame po MCAE XM200G.
    P19
    P19 --- ---
    Ahoj, jak řešíte 3D skenování? Máte vlastní 3D skenner? To se mi nechce vůbec pořizovat, jde to někde sehnat jako služba? Něco jako 3D copy centrum :)
    Díky
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ESITHERRA:
    Mam jednu tiskarnu ale nereknu kde. Stav se :)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    Co takhle dát na nástěnku seznam lidí ochotných tiskout drobnosti? A taky nějaký návod, jak to ideálně poptat -> uvést očekávané vlastnosti (vzhled, barva, mechanická odolnist, teplotní odolnost)

    Protože ne každý z ochotných má odpovídající materiál nebo technologii.

    To platí také pro
    ESITHERRA
    ESITHERRA
    ESITHERRA --- ---
    Ahoj všem, hledám někoho, kdo by byl tak moc laskavý a udělal mi 2 malé plastové spony (cca 2x2 cm). Vše ostatní vysvětlím do SZ :) Předem díky
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PUNJAB: to vím. Ale pořád hledám nějaký způsob bez chemie. Zatím sem si postavil malou cnc frézou, ale nemam ji vyladenou.
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    ANDY_WARHOL: Pokud vím, tak se to dá dělat i nejlevnějším laserem z Číny. Neodstraňuje se ta měď, ale deska se natře barvou (typ je důležitý) a laser odstraní jen tu barvu. Pak se to klasicky vyleptá.

    Já si právě kvůli tomuhle gravírku objednal, ale čekám už měsíc a ještě ji ani neodeslali, tak zkušenost z praxe nemám.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    JVCNC: 960nm laserová dioda je jen kousek od 1064nm co leze z tohodle a začuju že měd na tišťáku při 20W optikýho výkonu leda spálí (a všechno kolem opeče do zlatova)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ANDY_WARHOL: na to jsi narazil proto, ze o tom vsichni premysli s LED laserem za par korun kterym to fakt nejde. Prakticky to nejde ani CO2 laserem, on vykon neni vsechno, ruzne lasery maji ruzne vlnove delky, v tom je nejvetsi rozdil a pak hromada dalsich take velice dulezitych rozdilu. jestli to laserem chces zkusit tak o nicem levnejsim nez fiber laser nepremyslej.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AKA_THE_A: to nejpodstatnejsi je ze ma uplne jinou vlnovou delku. Pulzni vykon je samozrejme take dulezity.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Docela mladej
    Visionary and inspirational E3D founder, Sanjay Mortimer has passed away - 3D Printing Industry
    https://3dprintingindustry.com/news/visionary-and-inspirational-e3d-founder-sanjay-mortimer-has-passed-away-200558/
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    ANDY_WARHOL: trvalý (RMS výkon)...špičkovej je v desítkách kW na možná pár mikrosekund, v tom je právě pulsní vlákňák dobrej - odpráskne jen velice tenkou vrstvu
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    SKAUT: plosnaky.cz , pardon
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ROMANICAK: To samozřejmě není nic. Ale spokojený jsem byl s Aislerem .
    No a pokud stačí jen holá měď tak tistaky.cz

    Ale jsem trochu mimo zaměření auditka ( v nejakym elektro auditku je tusim seznam výrobců 🤔)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    SKAUT:
    No, ale taky nasobne drazsi. Obcas potrebuju jen jednu desku, tak jich v cine objednam 5 (minimum). Cena desek je treba 2-5usd, doprava cca 10. Kdyz to chces rychleji (misto 14 dni tyden), tak uz je doprava klidne 35usd.

    Zkousel jsem JLCPCB, SEEED, ALLPCB...znas neco v Evrope, co bude rychlejsi nebo levnejsi nebo oboji?

    AKA_THE_A:
    Prokovy potrebuju.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AKA_THE_A: tech 20w myslis prikon nebo opticky vykon ? ja sem prave vsude narazil na to, ze to laserem nejde, tak se to resi cnc frezkou, ale laser by byl lepsi
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    AKA_THE_A: CO bohužel už ne 😔. V práci inovovali gravírku na 50W ale měď nedává🙄.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    ROMANICAK: krom prokovů se tohle všechno dá zvládnout s laserovym gravirovačem...i ty s 20W vláknovym laserem dokážou odprásknout vrstvu mědi při několika projetích
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ROMANICAK: jinou dopravu a bude to tu dřív 😄 ( není jiného výrobce, třeba v Evropě )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam