• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ACID
    ACID --- ---
    Zkus, uvidíš. Jinak je ještě dobré, aby se mohl filament volně odvíjet.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    ACID: nasel jsem na prusaprinters nejakej tiskovej profil, rikal jsem si, ze bych ho jen trochu otweakoval a zkusil, protoze co tak koukam, v prusasliceru zadnej zakladni profil pro flex ani neni

    PrusaPrinters
    https://www.prusaprinters.org/cs/prints/12586-ninjaflex-profile-zero-stringing-flawless-print-be/comments
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    ACID: cetl jsem, ze na hladkej pei jedine se separacni vrstvou, kazdopadne ja mam i zrnitej plat, takze pojedu na nej

    prusa ve vseobecnym listu uvadi teplotu kolem 50°, ale pro podstatne tvrdsi flex, asi zacnu spis kolem tech 30°
    ACID
    ACID --- ---
    Jo a pokud chceš tisknout na hladký plat, tak nepodceňuj iron, zničili jsme si tak podložku, výtisk držel moc. Hrubozrnny nemáme
    ACID
    ACID --- ---
    R0C3S3K: o extruder jsem psal, cold pull v práci neděláme a tiskne to. Asi neuškodí.
    Na ohřev bych se musel podívat v práci, ale držel bych se toho co píše Průša
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    ACID: ty srouby to bude asi ten pritlak, co?:)
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    ACID: a co takovy ty rady, jako povolit prilacny srouby na exruderu a predtim vycistit hotend od filamentu cold pull metodou?

    pak me trochu mate, ze na webu PM pisou, ze vyhrivani bedu ma bejt uplne vyply, ale v technickym listu uvadi teplotu bedu 30-60°
    ACID
    ACID --- ---
    R0C3S3K: ten nižší přítlak a nižší rychlost dodrz a bude to ok
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    ACID: Prusa MK3S+

    ACID
    ACID --- ---
    R0C3S3K: tiskárna?
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    mate nekdo zkusenosti s tiskem Flexu? nejaky zasadni rady, co nenajdu bezne na internetu? vseobecne se tisk flexu nedoporucuje zacatecnikum, coz jsem, ale ja bych flex chtel strasne tisknout, zaroven jsem vysranej, protoze se mi vazne nechce ucpat extruder a pak to rozdelavat, nebo resit, tak nevim

    poridil jsem tohle https://www.filament-pm.cz/tpe-88-rubberjet-flex-translucent-1-75-mm-0-5-kg/p91

    podle shore stupnice by to melo byt 16D, coz je zhruba na hrane stredne tvrdeho a stredne mekkeho filamentu
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Dvě vrstvy vpohodě začla se tisknout třetí a růžek se zvednul :#
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Večer jsem dal tisknout deklík od krabky, vzal jsem pei pořádně ipou aby to drželo. Stejně po hodině koukám, že jsou strany zvedlý :(
    Udělal jsem si testovací čverečky na první vrstvu a zjistil jsem, že u těch po stranách je vidět skrz. Taky jsem změřil tloušťku a byl jsem na cca 0,5 u vrstvy co by měla mít 0,35. Kalibroval jsem předtím tak abych "cejtil" papír pod tryskou.
    Teď jem to nastavil, že jsem schopnej papír pod trysku na pozici nacpat a při posunování je cejtit celkem velký odpor. Tloušťka je cca 0,4.

    Dal jsem znova tisknout deklík, pro jistotu jsem zvednul teplotu bedu na první vrstvu z 50 na 55. Sem zvědavej jestli to bude držet.

    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    XBAHNO: je docela smutny, co se z toho stalo
    nez udelali redesign, tak to docela fungovalo a od te doby se to sype
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Thingiverse stoji za ... . Zmizela moznost stahnout si zip, kdyz uploadnu model tak zmizi a nemuzu se na nej dostat, ted z myho designu zmizelo stlko, ktery tam jeste vcera bylo, proste jim to pada na hlavu. Nebyla by nejaka rozumna alternativa, kam sypat svy modely? Kam je sypete vy?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ROMANICAK: Výtažek s datasheetu k Trinamics stepperum. Poslední věta.
    Topí mi hezky ale zatim jsem nezpozoroval žádný problém. Ale tak jsem zatim neměl tisk delší než 5 hodin v zavřeným boxu, bohužel zatim ladim klipper

    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    AXTHEB:
    Ziskal jsem vyrazny zchlazeni toho motoru. 100st je podle me na cokoliv elektrickyho moc, pokud to nema byt topeni. Ja se chtel teplotne dostat aspon tam, kde udrzim ruku. Ty dva chladice jsou lehky, artefakty zadny nepozoruju (tisknu pomalu), teplota je skoro stejna jako teplota okoli i pri mnohahodinovym tisku.

    To samy ten zdroj - po delsim tisku byl horkej, to by driv nebo pozdeji odnesly elyty v nem a vzaly by s sebou jeste buhvi co. Ted je v nem pruvan a teplota je stejna jako okoli. A to i presto, ze jsem na nej zapojil dalsi dva 120mm odtahovy vetraky (2x0,5A/12V) a ledky (cca 3,5A/12V).
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    CYBORCA: Tinkercad
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam