• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    CYBERHIPPY: Co vibrace na kole? ( ono je to i u prodávaných) Mě to nějak je proti srsti dávat to na pevno, bez odtlumení vibrací, nemyslím si že je to úplně dobře.
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    GANBOY: ...jo, delal som to v spechu... jeli sme do francie a od nakresleni az po vytisteni a kompletaci som mal len 10 hodin... ...nez sme sa stihli zbalit a nalozit auto... mal som to hotove... do buducna sa este urcite pohrajem s dizajnom, ...budem delat podobnu variantu i na kolo ... ;oD ....kadopadne drzacek funguje super i bezdratove nabijeni a PETG prezilo i tie najhorsie teploty za sklom auta... ;oD
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    GANBOY: Taky jsem na to koukal 😄. Souhlasím že jsou fajn. a tam kde nejde schovat (nebo nechci ) používám inbus ( inbus protože vnitřní šestihran - Innensechskantschraube Bauer und Schaurte, je to zkratka ale uznávají se oba tvary bohužel ) s čočkovou hlavou dle ISO 7380-1 . Dají se dobře koupit.
    Mám tu ještě takové hezké ploché ( na pohledové straně ideální ) ale ty jsou moc exotické a docela drahé díky tomu ( a mám je jen díky tomu že se používají v práci).
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    CYBERHIPPY: přejdi na imbus šroubky, nebudeš litovat. Na domácí konstrukce nejlepší. (Navíc vallcová hlava se dal snadno schovat v materiálu)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FERNIE: To je prirozeny, cokoliv bys na podruhy udelal lip. Tj. pokud ses na tenkrat vylozene nevysral (asi ne, kdyz mas tolik citaci:)), tak si tim nelamej hlavu.
    FARIN
    FARIN --- ---
    QWWERTY: v Prusa Knowledge base jsou ISO 75 teploty videt po rozbaleni sekce u konkretnich materialů
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    FERNIE: Pokaždé, když to vidím někde linkované, tak mě to na jednu stranu potěší, ale na druhou stranu si říkám o kolik líp by to šlo udělat... No co už. :)
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    QWWERTY: lol, moje diplomka. :D
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ad teploty/HDT/ISO75:
    docela obsahla tabulka nejruznejsich materialu
    Heat Deflection Temperature (HDT) at 0.46 MPA (67 psi)
    https://omnexus.specialchem.com/polymer-properties/properties/hdt-0-46-mpa-67-psi

    ale chybi tam sepcialtiky jako PLA-HD
    "HD PLA je obecně označení pro materiál, který odolá vysokému teplotnímu namáhání. Je to speciální materiál, který lze použít v mnoha ohledech jako náhradu za ABS, protože si ponechává jeho výhody, ale jeho tisk je snadnější."
    ZKOUŠKY VYBRANÝCH VLASTNOSTÍ MATERIÁLŮ PRO 3D TISK
    https://www.materialpro3d.cz/blog/zkousky-mechanickych-vlastnosti-materialu/

    a prusa musi mit neco extra, takze pro ISO 75 neukazuje teplotu, ale jenom petiurovnovou barevnou skalu
    Prusa Knowledge Base
    https://help.prusa3d.com/cs/materials
    EDA
    EDA --- ---
    PISTA1: joo, Petg je dobrej. Já jsem si tedy raději držák na zpětné zrcátko (vnitřní) vytiskl z ABS, to je asi ještě lepší (mám ho tam třetím rokem), ale občas se to tiskne svinsky.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    AXTHEB: Proto jsem ho taky nevytisk z drcený kukuřice, ale z petflašky.
    Tisknu s PETG skorem všechno.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    QUOING: Jo, PLA v lete v aute povoli, to je vyzkouseny.
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    PISTA1: ...tiez som si navrhnul a vytisknul vlastny drzacek na telefon do auta (i so zabudovanym bezdratovym dobijenim) ;oD ...3D tisk je super...

    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    QUOING: možný je všechno.
    QUOING
    QUOING --- ---
    PISTA1: bych se trochu bal ze se mi to v lete v aute roztece :-D
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Jak jsem mohl do teď fungovat bez 3D tiskárny!?!

    Potřebuju podložky pod objímky...
    Kluk chce pořád něco modelovat. Tak mu ho nakreslím na kus papíru okótuju vejšku, lem, dám mu objímku a šupléru ať se snaží ;)
    Udělal ho úplně přesně na setiny co naměřil :D
    Přes noc jsem jich platíčko vytisk, dneska přidělal.


    Jinak držák už je v autě :)



    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    To je bomba ten program :D

    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Hmm 🤔

    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    PUNJAB: pokud ti nevadí že to nebude průhledný ale jen průsvitný, použij komůrkovej polykarbonát...4mm je kolem 200kč/m2 a na zakrytí dobrej :D
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    AKA_THE_A: Budu stavět. Právě jsem ve fázi nákupu komponent. Zvolil jsem cestu bez kitu a objednávám vše jednotlivě.
    Kde jsem se uchýlil ke "kitu" je sada šroubků. Když jsem to začal házet do košíku jednotlivě, tak to vycházelo na hrozné částky, protože všeho musíš koupit o dost větší množství. Tedy vyplatí se někomu kdo bude pak třeba ještě něco stavět.
    Pak jsem koupil nařezaný a předvrtaný rám. Nechtěl jsem si to sám řezat.

    Pro elektroniku jsem zvolil nový spider od FYSETC a kvalitní keenovo heater.

    Jsem teď na ceně 25200. Chybí mi vytisknuté části, ty akrylové zakrývací desky, které jsem koukal jsou dost drahé a nemám tam extruder.

    Když jsem viděl potom cenu kitu a že je v CZ skladu s dodáním pár dnů, tak jsem trošku litoval, že jsem ho nevzal a pouze nenahradil komponenty, které nebudou vyhovovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam