• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPM
    SPM --- ---
    MIKULAS: by mě jenom zajímalo, jak ten pitomej průša slicer k tomu donutit :-D to co je na tom screenshotu jsou automaticky vygenerovaný supporty s thresholdem jejich hustoty na maximum. Pak tam jdou ručně přidávat podpěrný body, ale to je klikačka jak prase.

    Nicméně: obecně se mi nejvíc zamlouvá to řešení č. 1, co jsi psal. A teď jsem zjisitl, že jsem játro :-D Protože jsem něco takového už zkoušel a nepovedlo se mi ten slicer donutit, aby mi položil výtisk na podložku a udělal supporty okolo. A když jsem to teď šel udělat znova, že udělám screenshot, tak to funguje... :-D takže, jdu na další pokus :-D
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    SPM: treti varianta je uplne kolmo, postavis na kratsi stranu ale ne na podlozku, nybrz NA SOLIDNI SUPPORTY, s vetsi stykovou plochou nez je pudorys vytisku ... a po stranach supporty, aby se to nekroutilo

    ale zase je tu ta kombinace flex + prusa, kterej tusim kejve vanickou, coz v tomhle pripade bude asi vadit a deformovat vysledek
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    SPM: na plocho tam budes mit samozrejme sloni nohu, ta jde kompenzovat bud ve sliceru (prusu na slicovani SLA nepouzivam, tak nevim) nebo expozici spodnich vrstev

    a nebo pak oriznout ostrym nozikem, pokud je to z flexu, pujde to snadno
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    SPM: Jak presne pise PECA, od oka je to slabe podporeny

    predstavi si nebo nasimuluj ve sliceru cely prubeh tisku ... zacne to tim, ze se natisknou supporty v rozich a po 1cm se na tech spodnich zacne tvorit Vcko. Po 2cm uz to cely Vcko visi ve vzduchu, to nemuze fungovat :)

    Takze doporucuju:
    1. zkusit to nejdriv vytisknout na plocho, supporty budou muset byt uvnitr te drazky a nebo tak, ze se opiraji o podlozku a drzi horni cast drazky
    2. obecne nesetrit supporty, u SLA je to zaklad ... je dobre udelat je symtericky, podel celeho pudorysu

    Ano v nekterych pripadech chces mit nejakou stranu hezkou, tak tu orientujes smerem nahoru (resp. dolu do vanicky). Druha bude nehezka od supportu, ale jde to snadno obrousit.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: ok, to jsem netušil že to mají takhle.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    REDSNAKE: mozna u nas ... v US je nejmensi cast oznacitelna jako "zbran" ram/receiver
    (proto se u ghost gunneru vyrabel az u zakaznika na CNC) a vsechno ostatni se dalo volne koupit (vcetne hlavne)

    For purposes of § 922 and § 924 violations 18 U.S.C. § 921(a)(3) defines a "firearm" as:
    A. any weapon (including a starter gun) which will or is designed to or may readily be converted to expel a projectile by the action of an explosive;
    B. the frame or receiver of any such weapon;
    C. any firearm muffler or firearm silencer; or
    D. any destructive device. Such term does not include an antique firearm.

    https://www.justice.gov/sites/default/files/usao-me/legacy/2012/06/01/Summary%20of%20Federal%20Firearms%20Laws%20-%202010.pdf
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: Ja narazim na ale na to ze vec bez hlavne definici zbrane nesplnuje 🙂
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    REDSNAKE: "Jestli tohle někdo vykoupil po 150$ tak je to trubka a nevím co má být cílem,"
    cilem ma byt minimalizace nelegalne drzenych zbrani v populaci, vetsinou organizovana mestem/mistnim policejnim oddelenim .. viz
    Gun buyback program - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Gun_buyback_program

    neni za tim zadny "investicni zamer", ze by si mysleli, ze kupujou cokoliv funkcniho, co muzou dal pouzit.
    proste plati za vsechno, co splnuje definici "zbrane" a v nejake teoreticke rovine by se s tim dalo strilet .. napr. i tohle
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    REDSNAKE: cílem má bejt PR akce že město (a policejní oddělení) něco dělaj...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AKA_THE_A: netuším, naštěstí tohle nepotřebuju řešit. Faktem ovšem je, že pokud koukám do té krabice, tak pouze menší část těch kvérů má hlaveň (to čím je protažená ta stahovací páska, aby bylo evidentní, že to není nabité zřejmě) a zbytek jsou jen torza.

    Jestli tohle někdo vykoupil po 150$ tak je to trubka a nevím co má být cílem, vzhledem k tomu, že si každej kdo tohle vytiskl může natisknout další :)

    Ale o tom to tu asi není
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    REDSNAKE: lidi běžně na tyhle buy-back akce nosej brokovnice z vodovodních trubek a jiný podobný DIY hrůzy který maj na 1. pohled stejnou šanci tě ukončit bez ohledu na který straně hlavně stojíš
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    většině těch hraček chybí hlaveň pokud koukám správně, kdokoliv to vykoupil je nejspíš trochu trubka.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AKA_THE_A: jo, nad navratnosti toho buybacku jsem taky premyslel
    ty kusy vypadaji docela dobre (hladky povrchy, dekorace, sesroubovany/nytovany), ale imho nikdo netestoval jejich funkcnosti (to by imho vypadaly dost jinak), takze tenhle pozadavek ti odpada

    a pokud to nemusi byt funkcni, ale jenom splnovat definici "zbran", tak ti asi nic nebrani osekat ten model na minimum (min infill, 1 perimetr, min top/bottom vrstvy, nizky rozliseni), aby jsi minimalizoval material a tiskovy cas. pak je otazkou cena energii, ale pokud ma k dispozici nekde print farmu, kde tyhle naklady neresi, tak imho asi mohl odejit i s profitem
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    QWWERTY: nejde mi o vlastnění (nelegálního...) kvéru, ale kolik ten typan vydělal když mu každej brali za $150
    O FGC-9 vim, sleduju to už dlouho
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AKA_THE_A: na liberator se vykasli. pokud po necem takovym touzis, tak si najdi FGC-9 .... nebo co je vubec jeho dnesni nastupce
    SPM
    SPM --- ---
    AKA_THE_A: záleží co počítáš do ceny... materiál budou stokoruny. Ale pak ty hodiny práce dostat to do funkčního stavu, najít sebevraha co to vyzkouší, atd...
    PECA
    PECA --- ---
    SPM: plocha supportu by měla odpovídat ploše tisku, jestli se nepletu. Jinak hrozí to utržení výtisku. Technicky musí soudržnost té struktury překonat přilnavost na FEP. Každopádně mi to v tvém obrázku připadá málo "podepřené" (od oka).
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    ARAON: kolik může realisticky stát vytisknout funkční Liberátor?
    SPM
    SPM --- ---
    MIKULAS: Jsem si debil neuložil factory file u té netisknutelné budovy... Nicméně, kdyby to někoho zajímalo ze srandy, tak 3D model je tady (bacha, má to 240MB): https://nxc.spamik.cz/s/ezcb5qHxfHSRSrC - já to ve sliceru splitem ořezal tak, aby mi tam zbyla +- ta velká budova uprostřed a pak, jelikož nemá plochý dno, jsem to natočil cípem 45° nahoru a 45° do strany a nacpal na supporty s podložkou.

    Teď se pro změnu pokouším o tohle, ale z flexi resinu: https://www.thingiverse.com/thing:2349323

    Tam jsem to dal taky po 45° nahoru do strany a po 40 hodinách tisku mi tam samozřejmě ta druhá část chybí :-D Ve sliceru to vypadalo takhle:

    ARAON
    ARAON --- ---
    Tohle myslim patri tangetnialne sem. :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam