• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ZVIRATKO: taky ho vyhlizim :) na skupine mi taktne i netaktne naznacili ze prej na vanoce
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ja furt vyhlizim prusaslicer 2.6.0-alpha1, nasel jsem k tomu commit ale nekdo zahladil stopy :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZIGI: zvlášť když si zvolil tuhle barvu 😉
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    ANDY_WARHOL: to je pravda... tohle taky vypada jako ze tu Benchy neco zere (alespon kolega kdyz to videl a nevedel, tak si to myslel) :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZIGI: akorát nesmíš tisknout model stromu, jinak by si nepoznal, co je podpora a co ne 😁
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    Tak jsem vyzkousel ty organicke podpory (testovaci model od Prusi, uz rovnou gcode) a musim rict ze sexy :-)

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Odpovim si sam, tajej to a je to na vanoce.
    FARIN
    FARIN --- ---
    ZIGI: Tohle je zrovna někdo koho neznám, ale klidně mu napis přímo na Twitteru. Třeba se podělí.

    U zdroje jsem viděl tyhle supporty na XL, tam to může mít ještě větší smysl (šetření materiálem). Někdy je zajímavý pozorovat v timelapse k XL místo výtisků cívku filamentu, a ubývá to fakt enormně.
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    RAINBOF: jj, uz jsem nasel i .stl, nejenom .gcode
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    no sice mam tu novou verzi ale nikde tam ty podpory nevidim ...
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    RAINBOF: dik za nabidku. Ten Alien zrovna je epesni. Zkusim se podivat po modelu. Nicmene Farin je primo u zdroje, tak by mohl neco leaknout… mrk mrk mrk :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ZIGI: zkousim prelozit tu verzi alpha klidne ti neco slicnu
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    FARIN: gcode by nebyl? Pro mini? :-)
    FARIN
    FARIN --- ---
    organics supports by měli nejen šetřit materiál, ale i dávát možnost tiskonout různý divoky kreace
    něco jako
    https://twitter.com/planetv3d/status/1600896001488715777
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    MIKULAS: tak minimalne prusa v tom videu rika, ze to usetri hromadu casu, coz pro nekoho muze byt plus, nekomu je to jedno,,, taky tam ukazoval ve sliceru verzi s organickou podperou a pak klasickejma – to je videt primo vizualne, ze je to skoro o pulku mit objemu, jestli je to navic duty, tak si myslim, ze to matros usetri
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Arc Overhangs make Supports Obsolete!
    https://youtu.be/B0yo-o47688
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    MIKULAS: Material to asi spori, pac je to duty. Dole dva perimetry, nahore jeden. Vic asi viz posledni PrusaLive. Je tam i ten slozitejsi model s vice mistama podepreni. Za me tedy celkem sexy.

    A dalsi zajimava vec - CNC Kitchen ted mel dve zajimavy videa na moznosti tisku velkych previsu - jeden diky non-planat slicing a druhej pomoci tisku tech previsu kruznicema.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    R0C3S3K: ten priklad tady nevypada, ze by sporil material a navic to pridava celkem zasadni point-of-failure, kdyz nevyjde jedna organicka podpera, je konec
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    MAKROUSEK: nevim, podle me projekt, kterej vyzaduje stovky podper neni vhodnej pro FDM tiskarnu, jako co si budem – ja to mam jako hoby a vetsinou tisknu svoje veci, pri narocnejsich modelech to radsi krajim na vic casti a bastlim dohromady postprodukcne, v podstate dodneska jsem podpery poradne nepouzil

    jinak ja nejsem programator, ale v cem by se mel algoritmus vyrazne lisit pro vetsi mnozstvi podper? tam budou nejaky patterny v zavislosti na tvaru modelu v prostoru, podle me to nebude hrat zase tak zasadni roli
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    R0C3S3K: Jako takhle jednoduche si to dokazu predstavit, ze algoritmus nejak bude fungovat. A co, az budu mit projekt, co bude potrebovat stovky podper?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam