• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: Nevím, jak ji mam ověřit. Mám tu bezkontaktní teploměr, tem mi ukazuje 150 a tiskárna 170. Nevěřím spíš tomu teploměru.
    ikdyž ten by měl být ok ( https://cz.farnell.com/comark/km814fs/ir-food-thermometer-30-to-200degc/dp/3437592 )
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: a tu teplotu veris cidlu nebo jsi ji overoval?
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    Ahoj používá tady někdo desku SKR Mini E3 v3.0?
    Z ničeho nic mi hotend nechtěl nahřívat nad 170+

    Firmware jsem neměnil, termistor se mi zdál špatný (kapka prasklá).
    Objednal jsem si tedy nový termistor NTC 100kilo ohm a i nové topné těleso 24V - 40W. klasika.

    Žádná změna. Mezi tím mi přišla i nová deska, pro druhý stroj.
    Tak jsem ji zkusil vyměnit a dělá to to samé.

    Heating Failed: E1
    PRINTER HALTED

    Please Reset


    Někdo prosím nějakou radu? Díky
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    blender ...
    THRASHER
    THRASHER --- ---
    Dekuju moc, zkusim.
    FARIN
    FARIN --- ---
    THRASHER: případně Onshape, to je webová aplikace.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    THRASHER: fusion 360
    THRASHER
    THRASHER --- ---
    Zdravim, prosim, soft na macOS? Nevite o necem free? Solidworks mi prisel celkem fajn, ale 9 za to davat nechci. Potrebuju v tom udelat jen par veci
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Mate tu nekdo zkusenost s creality cr10s v2 pro s bltouch ?
    Potrebuju novej marlin ale zda se ze budou problemy :(
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    AKA_THE_A: EUR 1652. Protože DPH na kterou jsem zapomněl... Zkrátka 40K 😳
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    ZVIRATKO: kolik je teda komplet cena?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    1.1. jsem objednal/predobjednal Bambulab X1 Carbon
    13.1. prislo, ze to mam doplatit, tak jsem to doplatil
    dnes 14.1. prislo, ze je to na ceste

    to je az podezrele rychle, jeste na to nemam ani stul :-)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ZVIRATKO: To bych spíš viděl na málo chlazení. PLA potrebuje chladit HODNĚ ( nebo velmi pomalu tisknout). Tohle bývá vidět na trupu Benchy když chybí chlazení ( předchozí vrstva je ještě v plastickém stavu a už ji ohřívá další - teplo od bedu tomu nepomůže).
    Předpokládám že extruder dává tolik kolik má, první vrstva je ok a podobně.
    Schválně bych zkusil zpomalit rychlost tisku a větrák naplno od 2 vrstvy.
    ACID
    ACID --- ---
    Před Vánoci jsem tiskl volant, je to tištěné v této orientaci a krom nutného hraní s designed podpěrama dost pomohlo roztažení náběhu ventilátoru na plný výkon během asi 50 vrstev, kdy to postupně po pár procentech přidávalo až na plný výkon na ty paprsky

    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ACID: od te doby mam naopak vetrak zapnuty na 80-100% uz od druhe vrstvy. Takze nemyslim. Cele to jde presne proti logice :)
    ACID
    ACID --- ---
    Ještě mě napadá, že to může být příliš razantní náběh větráku. Dostane to teplotní šok a smrskne se to v těch vrstvách dole, pak se to stabilizuje a vršek už je OK
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ACID: a mas recht, kdyz na to koukam tak to vypada zvedly. Tim by se to asi i vysvetlovalo. Ale opet bych cekal, ze pomuze vyssi teplota, ne nizsi...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    koukam, ze jsem kecal a delal to i cerveny Verbatim :-) mam ale uz jen fotky
    V tomhle pripade to bylo oboji na bedu na 60ºC, ale kazde v jinem rohu. Moje prvni hypoteza byla divna geometrie nebo jina chyba, pak jsem podezrival teplotu takze jsem naopak zkusil tiskarnu roztopit a zavrit a tisknout s mensim chlazenim - to bylo jeste horsi. Kdyz jsem to naopak otevrel a vypnul chlazeni tak to najednou bylo rovny.

    ACID
    ACID --- ---
    ZVIRATKO: záleží na více faktorech a neviděl jsem ty výtisky, ale je to možné
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ACID: me ta oranzova od PM naopak funguje lip nez ty verbatimy. Pravda, nejlip mi fungoval cerny Verbatim ale tohle jsem z nej nezkousel... Myslis, ze se to krouti a proto je to deformovane? Nevylucuji, ale nezda se mi to, prislo mi to spis vylozene smrsknute.
    ACID
    ACID --- ---
    ZVIRATKO: záleží dost na filamentu, fosforove oranžová od PM se zvedá hodně, černá od PM skoro vůbec..
    PLA jsem párkrát tiskl i na studený bed s modrým čínským PET či co to bylo, ale poté co mi ho kus zůstal na PETG výtisku, jsem s tím už neexperimentoval. Síla k sundání toho PLA byla jen lehce nenulová, na tisk ložisek ve vase módu to stačilo, ale nic většího jsem neměl odvahu riskovat.
    Makerbot v práci tiskl na nevyhrivany kus plexi s 3D lakem jakž takž PLA i Flex, u větších věcí se zvedaly rohy, malé věci držely hovadsky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam